Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011

Πήγαινε κάτω 
+8
The Rock
PANATHINAIKOS
sabaroukd
zouzounini
atromitos
professor
adis
prodotis
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 3:58 pm

Και αλλο ενα που ομως ο στιχος δεν χρειαζεται παρεμβαση

https://www.youtube.com/watch?v=OB_eVCHB6gg&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 4:08 pm

και τελευταιο για σημερα το επος για την αγαπη των διοσκουρων

ο στιχος οπως ειναι. λες και γραφτηκε για αυτους

https://www.youtube.com/watch?v=0zridJTc1Ms&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 4:13 pm

και αυτο μου το αφιερωνω γιατι με αυτα που γραφω το αξιζω

https://www.youtube.com/watch?v=yS0ZduLjkuk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 4:18 pm

και ενα για το βασιλακη μου που κανει διαιτα τρωγωντας σοκολατες
δεν γραφτηκε προ εικοσαετιας και βαλε αλλα την δευτερα.
Ακουστε το και πειτε μου

https://www.youtube.com/watch?v=TaZCeTK0lSg&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 4:27 pm

το σαββατο στην Μαδριτη θα σπασουν τα τσαρτς με την επιτυχια αυτη:

https://www.youtube.com/watch?v=RtId3-dCZWc&feature=related

δεν πεφτει η γαμ...η η συνδεση να σταματησω επιτελους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 7:31 pm

Kυριοι το γυρισα λιγο στην πλακα αλλα δεν παει αλλο.

Παρουσια ολων των εκπροσωπων των ομαδων την δευτερα δεσμευτηκα για την συμμετοχη 2 επαρχιακων ομαδων και αλλης μιας που ηταν εκτος λιστας μεχρι εκεινη την στιγμη.

Μιλησα για προσελευση στις 10 η ωρα που ζητησαν τα παιδια να μην γυρισουν νυχτα στον τοπο τους. Συμφωνησαν οι παρευρισκομενοι να ειμαι εγω γραμματεια εβγαλα προγραμμα διαιτησιες και τωρα για προσωπικους λογους κοντρας υποθετω η αιθουσα θα ειναι διαθεσιμη με μια ωρα καθυστερηση.

Επειδη ολοι ξερετε οτι εγω δεν παιζω παιγνιδια στις πλατες αλλων αλλα και δεν δεχομαι πιεσεις ημουν ετοιμος να προβω σε αλλαγη χωρου ειτε σε αναβολη. Μου ζητησαν χρονικο περιθωριο καποιοι οτι μπορουν να το ρυθμισουν εντος της ημερας.

Αυτα παθαινεις οταν συνεργαζεσαι με ανθρωπους που δεν νοιαζονται για τους αλλους.

Υ.Γ την δευτερα 5 ομαδες επιβεβαιωσαν την υπαρξη δευτερων ομαδων τους. Στο σαιτ ομως μπηκαν 10 αντι για 11 στην β κατηγορια. Δεν εχω σαν γραμματεια καποια ενημερωση για αλλαγη και αυριο βγαζω προγραμμα. Δυστυχως οπως φαινεται οτι το αγωνιστικο θα γινει πεδιο μαχης των εξωαγωνιστικων διαφωνιων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adis
Grand Prix Winner
Grand Prix Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : porto-rafti

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 9:09 pm

Καλησπέρα σε όλους σας,
θα ήθελα εαν είναι εφικτό εκτός από την 6άδα της Ά κατηγορίας δηλαδή:
1)FALCONS
2)ATLAS
3)ROLIGANS
4)OLYMPIA
5)LIONS &
6)GLYFADA
Να μας ενημερώσετε και για τις ομάδες της ΄Β κατηγορίας.

Επίσης θα ήθελα να ενημερώσω και εάν κάνω λάθος ας με διαψεύσει ο Κεχρής ότι υπάρχουν κάποια
προβλήματα τελικά με την συμμετοχή της Πάτρας,διότι επειδή από εκεί μόλις γύρισα έχουν μεγάλη
δυσκολία στο να συμπληρώσουν ομάδα......
Σε αυτό το σημείο να δώσω ένα μεγάλο μπράβο στον Μάλλια τον Δημήτρη αλλά αυτό που του
είπα και όσο βρισκόμουν στην Πάτρα αυτές τις 3 ημέρες.....παλεύει μόνος του......ΚΡΙΜΑ.....

Αναμένω το πρόγραμμα και της ΄Β κατηγορίας......

Ευχαριστώ & καλό βράδυ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Φεβ 25, 2011 5:46 am

Αδη μου ο Μαλλιας ο Δημητρης μου επιβεβαιωσε καταφατικοτατα οτι η Πατρα θα δωσει το παρων κα νο νι κο τα τα.
Και ο Βολος.
Αλλη δηθεν μεγαλη ομαδα μαθαινω οτι δεν βγαζουν δευτερη ομαδα.
Οποτε πως να βγαλω και να κοινοποιησω προγραμμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 27, 2011 3:06 am

ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ 5 ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΥΟΥΝ ΔΥΟ 'Η ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ.

1η ΣΕΙΡΑ 10:15
Βολυμπια-Γολυμπια μυρμιδονες Ατλας -λαιονς ρολλιγκανς
Πατρα-χαιδαρι μπλεηντς
2Η ΣΕΙΡΑ 11:05
Πατρα-σκαρλετ χαιδαρι Μπλεηντς –μυρμιδονες ατλας
Βολυμπια-ρολιγκανς βολος Φαλκονς-λαιονς γολυμπια
3Η ΣΕΙΡΑ 11:55
Ατλας-Γολυμπια σκαρλετ Βολος-χαιδαρι γολυμπια
Βολυμπια-λαιονς μπλεηντς Πατρα-μυρμιδονες φαλκονς
4Η ΣΕΙΡΑ 12:45
Φαλκονς-γολυμπια χαιδαρι Βολος-σκαρλετ πατρα
Μπλεηντς-χαιδαρι βολυμπια Ατλας-ρολλιγκανς λαιονς
5Η ΣΕΙΡΑ 13:35
Φαλκονς-ατλας βολυμπια Λαιονς-ρολλιγκανς βολος
Χαιδαρι-μυρμιδονες γολυμπια Μπλεηντς-πατρα σκαρλετ
6Η ΣΕΙΡΑ 14:25
Φαλκονς-βολυμπια ατλας Λαιονς-γολυμπια ρολλιγκανς
Χαιδαρι-σκαρλετ μυρμιδονες Μπλεηντς-βολος πατρα
7Η ΣΕΙΡΑ 15:15
Ατλας-βολυμπια φαλκονς Ρολλιγκανς-γολυμπια λαιονς
Μυρμιδονες-σκαρλετ χαιδαρι Πατρα-βολος μπλεηντς
8Η ΣΕΙΡΑ 16:05
Φαλκονς-ρολλιγκανς γολυμπια Σκαρλετ-μπλεηντ βολυμπια
Βολος-μυρμιδονες ατλας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 27, 2011 6:31 pm

Αντε καλή επιτυχία Κώστα και καλή διασκέδαση σε όλους τους συμμετέχοντες.
Φαίνεται ενδιαφερουσα όλη η προσπάθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 27, 2011 7:45 pm

Να δωσω τα συγχαρητηρια μου και στους 100 παικτες και στις 18 ομαδες που με την παρουσια τους μοιραστηκαν αυτην την ωραια κυριακη μαζι μας.
Το πρωτο μπραβο στον Βολο που εκανε την παρθενικη του εμφανιση με 6μελη ομαδα το δευτερο μπραβο στην πατρα και στον δημητρη τον Μαλλια που τραβωντας τους απο τα μαλλια τους εφερε και το τριτο στον κο Μιχαλη Καραταρακη που εφερε τα παιδια του να παιξουν και τραβηξε σχεδον μονος του το λουκι της γραμματειας. Αν και αργισαμε μιση ωριτσα στην αρχη για να κανουμε μια τρυπα στο νερο τελειωσαμε με μονο αυτην την μιση ωρα καθυστερηση.

Ειδα παλι το Χαιδαρι με πολλα παιδια ειδα τους Μυρμιδονες με πολυμελη αποστολη και ενω ο προεδρος τους καθυστερησε γιατι εκλεινε μουντιαλικο ασσο για του χρονου στην α εθνικη ειδα κατι περηφανα γηρατεια στα κοκκινα (Ζαβος) και ΤΟΥς ΜΠΛΕΗΝΤΣ να μην μασανε απο αποστασεις για να ερθουν να παιξουν. Ειδα την ομαδα μου να κατεβαινει με τρεις ομαδες με καινουριες εμφανισεις και βαφεται πορφυρη η αιθουσα.

Δεν ειδα ή μαλλον δεν ηθελα να δω τους 2 παπαρες που δεν κρατησαν το στομα τους κλειστο και μας εκαναν μπαχαλο για 5 λεπτα και τους Ρολλιγκαν που ειναι σε φαση ανωμαλης προσγειωσης (χωρις νικη στην εθνικη κατηγορια και να μην μπορουν ουτε δευτερη ομαδα να συμπληρωσουν). Γιατρε το πλαν μπι πριν ειναι αργα.

Στο αγωνιστικο ο ατλας στην εθνικη κατηγορια πηρε κεφαλι και χαντικαπ ενω στην α κατηγορια πεφτουν κορμια σε πρωταθλημα που θυμιζει Αγγλικο. Ο τιτλος και το τραινο της ανοδου εχει πολλους σφετεριστες.

Παιδευτηκα και ξενυχτησα κομματακι αλλα νομιζω οτι το προγραμμα και οι διαιτησιες ηταν αψογα κομμενα και ραμμενα στα μετρα ολων. Να ειμαστε καλα να χαρουμε και τον δευτερο γυρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 28, 2011 6:20 am

Από ότι έμαθα οι περισσότεροι το διασκέδασαν και το ευχαριστήθηκαν.
Για να δούμε θα είναι μια αναλαμπή ή μια νεα αρχή για τα καλύτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 28, 2011 7:52 pm

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τον Κώστα τον Κεχρή που απέδειξε ότι ΜΠΟΡΕΙ να τραβήξει κόσμο στο παιχνίδι και ΞΕΡΕΙ να διοργανώνει, έστω και χωρίς καμία βοήθεια. Στον κο Καραταράκη επίσης θερμές ευχαριστίες για την άψογη διαχείριση της Γραμματείας. Και στους τρομερούς συμπαίκτες μου που αν και απροπόνητοι και εκτός κλίματος, αγωνίστηκαν δυνατά και κράτησαν τα προσχήματα σε μία διοργάνωση που κάθε νίκη μετράει.

Η αίθουσα, που την επισκέφτηκα πρώτη φορά, είναι μακράν η καλύτερη που έχουμε παίξει ποτέ στην Ελλάδα. Ελπίζω να μην υπάρχει συνέχεια στην άσκοπη δικαστική διαμάχη για τον ΠΣΕΑΕΠ και να βρεθεί μία λύση που να αφήνει ικανοποιημένους όλους τους εμπλεκόμενους, ώστε να μη χαθεί το όποιο πλεονέκτημα έχει αποκτηθεί. Η προσέλευση του κόσμου αποδεικνύει ότι υπάρχει δυναμική, αρκεί να μην τους διώχνουμε με αυτά που γινονται.

Ελπίζω να συνεχίσουμε να σας βλέπουμε όλους στα γήπεδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 28, 2011 8:22 pm

Kαι εγω θελω να πω κατι που οι περισσοτεροι δεν θα το μαθαινατε ποτε.
Στο τελευταιο παιγνιδι οι Μπλεηντς εμειναν με τρεις παικτες. Αντιπαλοι τους οι σκαρλετ μπαταλιονς. Ομως ο προπονητης τους εδιωξε τον 4ο παικτη γιατι δεν ηθελε να κερδισει το παιγνιδι στα χαρτια αλλα στο γηπεδο.
Γιατι οταν ειμασταν μικροι μαθαμε να παιζουμε για να κερδιζουμε και οχι ουτε να πληρωνουμε ουτε να πηγαινουμε στα δικαστηρια για να νιωσουμε οτι καποιοι ειμαστε.
Το φερ πλεη της χρονιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 28, 2011 8:37 pm

Που να έπαιζαν οι Blades με κάτι άλλες ψυχές. Ήταν ικανοί να φέρουν Μαλτέζους με τσαρτερ και να τους βαλουν να πέσουν με το αλεξίπτωτο για να πάρουν τον αγώνα στα χαρτιά. Ε ρε γλέντια. ΖΗΤΩ η ελευθερη και περιφανη ΜΑΛΤΑ, ΖΗΤΩ και τα αεροδρόμια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Η Αυτού Μεγαλειότης

Η Αυτού Μεγαλειότης


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Φεβ 28, 2011 9:01 pm

Καλησπερα και απο μενα.Να πω και εγω δυο λογακια για το ομαδικο.Αν και αργησα γιατι πουθα παει θα τονκλεισω τον μουντιαλικο........χαρηκα γιατι ειδα μετα απο παρα πολυ καιρο αρκετοκοσμο και παλι.
Ειδα τα παιδια απο τον Βολο και την Πατρα να φευγουν στις 5,30 το απογευμα ,ευχαριστημενοι που και παιξανε ολα τα παιχνιδια τους και φυγανε και νωρις.Ειδα την ομαδα μου να χτυπαει ανοδο χαλαρα με δυνατα παιχνιδια και δυναμικη παρουσια απο 9 ατομα.
Συγχαρητηρια στον Κο Καραταρακη που ετρεξε αψογα το προγραμμα.Οπως επισης και στον Κωστα που εκανε μια παρα πολυ καλη διοργανωση.
Ευχαριστηθηκα που μας ειδα ολους και εννοω ολους μετα απο καιρο να ευχαριστιομαστε τα παιχνιδια,χωρις γκρινια(εκτος μεμονωμενων και ολιγων περιστατικων).
Πιστευω οτι μπορουμε να τα αλλαξουμε ολα προς το καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 01, 2011 10:06 pm

Μουντιαλικός ή όχι τι να τον κάνεις άμα δεν είναι μαλτέζος (ο ....θερμοσίφωνας εννοώ για να μην παρεξηγούμαστε).
Μαλτέζο έχεις? Αμ δε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 02, 2011 4:19 pm

Προεδρος γνωστος και μη εξαιρετεος εθεαθη σε κεκλιμμενο πυργο να συζητα με δυο αδελφια στο υψος του με θεα το λιγουρικο πελαγος.
Ηπιαν στρετο και μετα γευματισαν ελαφρα pollo in salsa al limone con patate συζητωντας κυριως για την διαρκεια της συνεργασιας. Αυτος ηθελε ενα χρονο δοκιμαστικα αυτοι ηθελαν κλειστο τετραετες.
Ρε τι παιρνουμε και δεν σας δινουμεεεεεε......;;;;;;;;;;;
Παντως αν δεν αποδεχθουν τους ορους του υπαρχει και ενας ερικ στην ατζεντα του σταντ μπαι.
Ημαρτον παναγια μου αφου δεν το μπορω τι το πινω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 02, 2011 5:38 pm

καλά είσαι και πολύ προχώ... professor. Αυτές τις πληροφορίες ούτε η ΕΥΠ.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μάης 05, 2011 2:22 pm

Δεν ξερω και δεν εχει σημασια ποιανου λαθος ειναι αλλα ρε παιδια ριχτε μια ματια πριν ανεβασετε αποτελεσματα.
Τωρα πριν λιγο ειδα οτι το ματς σκαρλετ- μπλεηντ εχει λαθος ονοματα. Διορθωστε το παρακαλω.
Καλα τοσο καιρο κανεις μας δεν εριξε μια ματια να δει αποτελεσματα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μάης 05, 2011 2:38 pm

Το σύστημα της βαθμολογίας είναι 3-1-0. Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράνε κατά σειρά οι περισσότεροι βαθμοί στα μεταξύ τους παιχνίδια, η μεγαλύτερη διαφορά νικών στα μεταξύ τους παιχνίδια, οι περισσότερες νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια, η μεγαλύτερη διαφορά νικών συνολικά, οι περισσότερες νίκες συνολικά, αγώνας κατάταξης με ξαφνικό θάνατο και πέναλτι εάν χρειαστεί.

Βαση του συγκεκριμενου κανονισμου η Ολυμπια Α ειναι τεταρτη στην βαθμολογια και οχι πεμπτη.
Μηδαμινης σημασιας η παρατηρηση μου αλλα ρε παιδι μου βαρεθηκα συνεχεια να βλεπω λαθη και στα πιο απλα πραγματα.
Λαθη παραλειψεις αδιαφορια στην ενημερωση αναβολες ακυρωσεις τιποτα μα τιποτα ρε παιδι μου να μην σε κανει να γκρινιαξεις.
Δεν ειναι προεκλογικο μπασιμο αλλα ρε παιδι μου ειναι κριμα να γινονται σε ολα λαθη. Και να ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση. Τελικα ολοι θα ξενερωσουμε στο τελος.
Ανελαβα και εγω εξουσιοδοτημενος απο το συνολο των παρισταμενων κλαμπ να τρεξω ενα ομαδικο και την παραμονη διαβασα οτι αλλοι τελικα ειναι υπευθυνοι !
Επειδη ειχα δεσμευτει σε πολλες ομαδες για την αρτιοτητα της διοργανωσης εριξα τον εγωισμο μου και εκανα οτι μπορουσα στον α γυρο. Και παρολο που μου εβαλαν και αλλες τρικλοποδιες με το χρηματικο και την ωρα εναρξης δεν πτοηθηκα.
Αλλα τον μαλακα υπο αυτες τις συνθηκες ειπα δεν τον ξανακανω. Να δω τωρα και τον β γυρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μάης 05, 2011 10:02 pm

Οπως πολυ σωστα με διορθωσε τηλεφωνικα ο Γιαννης ο Σιουτης διαβαζοντας προσεκτικα την προκηρυξη του ομαδικου αν και τα μεταξυ παιχνιδια των ομαδων μετρανε πρωτα σε περιπτωση ισοβαθμιας εντουτοις δεν υπαρχει ως κριτηριο τα τερματα!
Δηλαδη το κυριαρχο στοιχειο σε νοκαουτ ματς ομαδικου που ληγει ισοπαλο εχει αγνοηθει στο πρωταθλημα!!!
Κατα συνεπεια σωστα ο Σιουτης εβαλε την Ολυμπια πεμπτη. Παντως οπως ειπα και του ιδιου και εγραψα παραπανω τα σχολια μου δεν μπορουσαν να ειναι επικριτικα για εναν ανθρωπο που εκανε κατι με καλη διαθεση και χωρις αρμοδιοτητα και υποχρεωση αλλα ως ενεργος παικτης που θελω να διαβαζω σωστες πληροφοριες για μια διοργανωση.

Βεβαιως ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα οταν το ομαδικο διεξηχθη με αλλον τροπο απο οτι εγραφε η προκηρυξη (ευτυχως θελω να πιστευω) και ο καθενας αλλα καταλαβε για το τι συμφωνηθηκε στην συναντηση της 21-2-2011 περι υποβιβασμου ανοδου και αποτελεσματων που μετρανε και μη.

Τελος παντων ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα που δυστυχως τους δινουμε μεγαλυτερη σημασια απλως γιατι κατα βαθος ερχονται να επιβαρυνουν μια κατασταση που δεν μας αφηνει να χαρουμε το παιγνιδι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 09, 2011 4:14 pm

Θα αρχισω την αναφορα μου με ενα αστειακι για να ξεκινησουμε αναλαφρα.
Ακουγεται οτι η αιθουσα θα κλεισει. Ξερετε γιατι; Γιατι το επομενο τροπαιο ομαδικου που θα αγοραστει θα ειναι πιο ψηλο απο αυτο που δοθηκε εχθες. Και θα νοικιασουν ψηλοταβανη αιθουσα να το χωρεσει. Παντως δεν ξερω αν τα αποτελεσματα του Α γυρου ηταν διαφορετικα αν θα ειχε αγοραστει τοσο μεγαλο κυπελλο...
Παντως αν ο 30φ 'η ο γιατρος το ειχαν δει εξαρχης μαλλον θα το επαιρναν λιγο πιο ζεστα το θεμα.

Παμε παρακατω.
Πεντε οι απουσιες στην μικρη κατηγορια. Και οπως ειπωθηκε απο τους διοργανωτες φταιει ο Κεχρης που την πρωτη φορα κυνηγησε να φερει ολον τον κοσμο και τα κλαμπ. Ναι γιατι ο Κεχρης επαιρνε τηλεφωνα σε Πατρα Βολο Σαμο Κρητη ενω αυτοι που επρεπε να τρεξουν τωρα να κυνηγησουν τον κοσμο επαιρναν τηλεφωνα δεξια και αριστερα για να βρουν συνυποψηφιους για το εκλογικο τους ψηφοδελτιο και τηλεφωνα στην ιταλια για να κανονισουν οι εκλογες να γινουν μερα που δεν θα ερθει ο κοσμος να ψηφισει.
Σιγα να μην αφησουν τον γαμο να πανε για πουρναρια...

Το αστειο ειναι οτι αυτοι πριν αρχισει το πρωταθλημα ελεγαν οτι θα απαγορευσουν στις β ομαδες να κατεβουν γιατι αυτες αποχωρουν και υπαρχουν ανευ αγωνος και τελικα οι 5 απο τις εξι β ομαδες εδωσαν το παρον ενω μονο οι δυο απο τις 6 πρωτες !!!
Αληθεια να θυμηθω τοτε που με κατηγορουσαν προτριετιας οτι ειχα διαλυσει 127 ομαδες για να φτιαξω μια; (ολυμπιακος αθηνα πουμας μπαρτσελονα γιουβεντους λιβερπουλ μπαγιερν μποταφογκο ριβερπλεητ μπορντω αγιαξ ειναι μερικες απο αυτες...)
ΑΛΛΑ Η ΜΙΑ (H SPECIAL ONE) ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ.

Αλλα μυαλο κουκουτσι. Ηρθαν 7 ομαδες και αντι να παιξουν δευτερο γυρο ολοι εναντιον ολων να ευχαριστρηθουν οι απλοι χομπιστες (ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ Β ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ) και υπηρχαν 32 τραπεζια αδεια !!! αυτοι επελεξαν να γινουν μονο 10 ματς αντι για 21.
Και οι ξεφτιλες ( προσεξτε γιατι το γραφω μην μου πουν τιποτα αλλο) ειχαν την απαιτηση να πληρωσουν οι ομαδες που ηρθαν για μονο 2 ματς απο 40ε και τους εβαλαν να κανουν 4 διαιτησιες αντι δυο το πολυ. Πολυ πιασαρικος τροπος να προσελκυσεις κοσμο.

Ασχοληθηκα πρωτα με την μικρη κατηγορια γιατι οι υπολοιποι δεινοσαυροι που παιζουν στην Α οπου και οπως να επαιζαν δεν θα τους πολυενδιεφερε. Αυτοι θα ερχονται βρεξει χιονισει. Οι αλλοι ομως; Ε;

Η Ολυμπια λοιπον κατεβασε 20 διαφορετικους περιπου παικτες πληρωσε 240ε σε συμμετοχες εκανε 15 διαιτησιες κι 21 ματς και ενα αναμεταξυ μας. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτα τα νουμερα χαροποιουν τους παντες. Παντως εμας μας κανουν περηφανους.
Και ας μην καναμε την κηδειουλα που ταξαμε. Οτι φορτσαρανε απο μονο του το γεγονος αυτο μας ικανοποιει. Το οτι ΝΤΙΕΓΚΟ ΑΡΜΑΝΤΟ ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ δεν μας εδωσε το χερι του γιατι τολμησαμε να αμφισβητησουμε το αγωνιστικο του αναστημα δεν μας χαλαει. Οταν εκανε δυο δυο τα εσκεμμενα για να γλυτωσει το παστελακι δεν λογαριαζε τοτε το αγωνιστικο του αναστημα;
Εδω εφτασε να μας πεσουν τα μαλλια με τον Κουτη για να συμφωνησουμε, και ο πρωτος που μου εδωσε το χερι στην ληξη ηταν ο Σιουτης (το τιμολογιο δεν μου ηρθε ακομα) θα στεναχωρηθω για τον Βελισσαριο;

Για τελευταιο αφησα το παραπονο μου. Οταν δεν μιλαω στους διαιτητες εγω απαιτω να μην μιλανε ουτε οι αντιπαλοι ουτε οι απεξω. Οταν δεν διαμαρτυρομαι στο πρωτο πεναλτυ μου μου εδωσαν σε βαρος μου οταν ο αντιπαλος μου ηθελε να χτυπησει εμμεσο, οταν αρνηθηκα να παρω μεσα τον τερματοφυλακα παροτι ο αντιπαλος μου ελεγε παρτον, οταν ο διαιτητης κατακυρωνει σε βαρος μου γκολ σε απευθειας εκτελεση εμμεσου φρηκικ χωρις καν τερματοφυλακα και στην διαρκεια της αναπαυλας του ημιχρονου καταλαβαινοντας οτι εχει κανει λαθος με ξαναβαζει να αντιμετωπισω δευτερο πεναλτυ γιατι λεει τελικα το εμμεσο φρηκικ επειδη λεει εκανα εσκεμμενο μπακ (εγω;!!!!) το μετατρεπει σε πεναλτυ (!!!). Και εγω που μεχρι τοτε δεν ειχα πει κουβεντα βρεθηκα υπολογος γιατι ο αντιπαλος μου προς τιμην του, μου ειπε δυνατα "τον ειδα πως σε σφυριζει Κωστα". Και αρχιζει να ρωταει εμενα ο διαιτητης και οχι αυτον που το ειπε αν θελω να αλλαξει ο διαιτητης. Και αρχιζουν ολοι μετα να μιλανε και στο β ημιχρονο εκτος απο μενα και οταν εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου και διαμαρτυρομαι που μιλανε ολοι οι αλλοι εκτος απο μενα ερχεται η γραμματεια απο του διαολου την μανα χωρις να ξερει τι εχει γινει και χωρις να εχει αρμοδιοτητα να μου βγαζει καρτα και να διακοπτει το παιχνιδι!!!

υ.γ το καλυτερο ομως το ειπε μετα το ματς. Που μου ειπε οτι δεν προκειται να ξαναδωσει λεφτα για το σουμπουτεο παρα μονο για την ομαδα του. Και ερωτω; Ποιος του ζητησε να βαλει λεφτα για το σουμπουτεο; Εσυ ΚΟΥΤΗ; Και ποιος πιστευει οτι τα εβαλε για το καλο του σουμπουτεο μετα απο τοσα που εχουν γινει αυτα τα χρονια;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΝΤΕΞΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ.
(και ευχαριστω που υπαρχουν και λιονταρια. Ειδαλλως τι θα καναμε και εμεις οι θηριοδαμαστεςWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 10, 2011 5:37 am

H Ολυμπια λοιπον κατεβασε 20 διαφορετικους περιπου παικτες πληρωσε 240ε σε συμμετοχες εκανε 15 διαιτησιες κι 21 ματς και ενα αναμεταξυ μας.

Δηλαδη απο τα 1340ε που δοθηκαν για συμμετοχες τα 240 τα εδωσε μια ομαδα.
Απο τα 68 ματς που εγιναν στα 37 συμμετειχε η Ολυμπια σαν παικτης ειτε σαν διατητης.
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 50%. Και οι μισοι της παικτες ειναι νεα προσωπα στον χωρο. Και το ευχαριστω για την προσφορα της ηταν να κυνηγανε να της παρουν οσα παραπανω λεφτα μπορουσαν οταν σε αλλους τα χαριζανε και να την χωνουν συνεχεια διαιτησια οταν οι αλλοι λουφαρανε.

Μας κοστισε 12 ευρω το παιχνιδι κατα μεσον ορο δηλαδη 3 ευρω το τραπεζι.
Και επειδη τα ιδια κοστισε και στους αντιπαλους μας το καθε τραπεζακι για μιση ωρα στοιχιζε 6 ευρω και μετα υποχρεωτικη διαιτησια.
Και καλα η διαιτησια ειναι υποχρεωση μας μεχρι ενος σημειου.

Τα υπολοιπα χρηματα εμειναν στην ομοσπονδια ή πηγαν για πληρωμη ενοικιου της λεσχης του Ατλα και των Λαιονς;
Εμειναν για αποσβεση των τραπεζιων του Ατλα ή για να φτιαχθουν τα τραπεζια της ομοσπονδιας.
'Η πηγαν για τις αγορες των κυπελλων. Γιατι αυτο που πηρε ο Ατλας δυο μετρα ψηλο πιστευω οτι ειναι κομματακι ακριβο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011   ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 10, 2011 5:47 am

Ολοι οι ακολουθοι επαιξαν στο ομαδικο
Κεχρης Μαυρομητρος Κουραμπας ΠατρινοςΣ Σταμοκωστας Σεσες Παπαδοπουλος
Καστελλανος ΠατρινοςΔ Κουρτης Γεωργιου Σιουλας Μαυρογιαννης
Κρικελης Τσεκουρας Σορωτος Χονδρουδακης ΜαυρομητροςΒ
και ειχαμε αποντες
Ματσοπουλο Μανιατη Ζαρογιαννη Λαμπι απο αυτους που κατεβαινουν.

Και τα γραφω για να μην αφησω καποιους να ξεχασουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» SubbiNews.gr - Ομαδικό Πρωτάθλημα Ελλάδος 2010-2011
» SubbiNews.gr - Ομαδικό Πρωτάθλημα Ελλάδος 2010-2011
» Ομαδικό Πρωτάθλημα
» ομαδικο πρωταθλημα
» ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: