Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!

Πήγαινε κάτω 
+9
drastis
PANATHINAIKOS
professor
The Rock
κανενας
zouzounini
kostas
sabaroukd
lawyer
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
arxaios




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 4:32 pm

Καλησπέρα.

Παρακολουθώ από ΑΠΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ και ΘΥΜΟ και ΤΣΑΝΤΙΛΑ όσα συμβαίνουν τα τελευταία 3 χρόνια. Όπως ίσως να γνωρίζετε έχω αποσυρθεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ από αυτό που λέμε Subbuteo οι ρομαντικοί και επιτραπέζιο ποδόσφαιρο οι νεότεροι. Αηδιασμένος από όσα έγιναν από τον τέως και τον Άκη (του τα ειπα κι από κοντά) στις άκυρες εκλογές του ΠΣΕΑΕΠ. Έδωσα το λόγο μου στον εαυτό μου ότι θα πάω μέχρι το τέλος, όπου κι αν είναι αυτό, την ιστορία με τα δικαστήρια. Πλήρωσα, έχασα χρόνο, πιστεύω βοήθησα κι εγώ και εδώ να κάνω και μια διόρθωση: Μάκη, ήμουν ο μόνος που όταν έλεγες να κινηθούμε και πέρα από τις απλές εκδικάσεις ακύρωσης των εκλογών, εγώ έλεγα ναι.... Ίσως επειδή ήμουν ο μόνος που αποφάσισα και το έκοψα οριστικά και δεν είχα τίποτα να χάσω. Πολύ περισσότερο που δεν έχω να χάσω τίποτα στο μέλλον...

Το τέλος δεν ξέρω αν ήρθε για τα δικαστήρια. Μάλλον όχι. Προσωπικά θα συμπλευθώ μέχρι να δικαιωθώ. Κερδίσαμε στα πρώτα στάδια, θα πάμε και παρακάτω. Ότι πει ο Μάκης εγώ ακολουθώ. Να δουμε ποιοι θα έχουν τα όμορφα ονοματάκια τους στην νέα ομοσπονδία, όμιλο ή ότι άλλο στον αέρα προκύψει.... Και ξέρεις αν συνηθίσεις μετά δεν σου κάνει κι εντύπωση να τρέχεις στην Ευελπίδων... (ρε που καταντήσαμε να έχουμε γίνει θαμώνες...).

Θα διατηρήσω το δικαίωμά μου να ψηφίσω στις ερχόμενες εκλογές του ΠΣΕΑΕΠ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΜΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ. Κι απο κει και πέρα εκτός από τα δικαστήρια που θα το τραβήξω όσο δεν πάει, θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι δια παντός.

Όσο για τον Κεχρή του τα έχω πει δεκάδες φορές, προσπαθεί ακόμα να συμβιώσει με ανθρώπους που δεν γίνεται, αλλά τι να κάνει κι αυτός που έχει μπλέξει με ανθρώπους που κοιμούνται με την χαρά να είναι Νο 291 στο Λάντερ της ΦΙΣΤΦ... Αμα ξεκολήστε από κάτι τέτοια θα δείτε πέρα από την μύτη σας. Σκεφτείτε μόνο πόσες καλές ενέργειες είχατε κάνει σαν Ολύμπια όταν σαν κυνηγάγανε, είχατε δει το παιχνίδι όπως πρέπει και δεν είχατε μπλέξει με τα πίτουρα και τις κότες. Τώρα θα σας ξαναφάνε και καλά να πάθετε.

Λεωνίδας Παπαμιχαήλ

ΥΓ. Κουραμπά πάρε με ένα τηλέφωνο να σου πω αυτό που θέλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 8:29 pm

Λεω εχεις δικιο και εσυ και ο Λαυρακης που μου τα ειπε κατ'ιδιαν.
Απο την αλλη υπαρχουν παιδια που δεν εχουν χορτασει να παιζουν αλλα χορτασαν αψιμαχιες.
Απλως δεν καταλαβαινουν οτι μερικοι ανθρωποι ειναι οι ιδιοι απο την πρωτη μερα που μπηκαν στον χωρο και δεν προκειται να αλλαξουν.
Στα δικαστηρια δεν πηγαμε για να γινουμε προεδροι αλλα για να μην μας χειραγωγουν. Νομιμες εκλογες κυνηγαμε για να ειμαστε ολοι υπολογοι για τις ανομες πραξεις μας.
Γιατι το παιγνιδι το αγαπησαμε και μας εκαναν να σιχτιρισουμε. Ε οχι δεν θα τους αφησουμε να κανουν κουμαντο ανενοχλητοι.

Να το πω απλα; Ε ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ ΑΓΡΙΑ, ΤΑ ΗΜΕΡΑ.

Και επειδη ειδα τι μπορει να γινει αμα αγαπας το παιγνιδι και το σεβεσαι -την πρωτη χρονια του πσεαεπ- ειμαι περηφανος για το αποτελεσμα των προσπαθειων μας αλλα δυστυχης που το χαλασαν το ονειρο στην τελευταια διοργανωση στο τελευταιο ματς ο ενας για να παρει κουπα και ο αλλος για να παρει καρεκλα μαζι με αυτους που ηθελαν να παρουν την κουταλα.

Και παλι τωρα τα ιδια. Η φιστφ λειτουργει με κινητρα φιλιας προς μερικους ανθρωπους και παλι μας βλεπω σε διασπαση σε κοντρα.
Μια ζωη ολοι μαγευονται απο την εξουσια και απο τα μεταξωτα βρακια. Και τοσα χρονια μετα ειμαστε οι αξιολυπητοι της ευρωπης.

υ.γ. οι βελγοι τελειωσαν τον κοπενολε. Ομως δεν βγηκε κανεις βελγος να τον λοιδωρησει δημοσιως και κανενας δεν εδωσε δικαιωμα σε ξενους να γινει στοχος. Εμεις προκειμενου να κανουμε τις βρωμοδουλειες μας ξεπουλιομαστε στον πρωτο ξενογλωσσο που θα μας ταξει βοηθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 10:08 pm

Ωραιος ο Αρχαιος!!

Οσο για αυτα που λεει ο προφεσσορας, σορρυ ρε φιλε, καμια σχεση. Ποια εξουσια και παραμυθια; Επειδη κατι ξελιγωμενοι κομπλεξικοι νομιζουν οτι κατι κανουν στη ζωη τους με το να οδηγουν με διαφορες μεθοδευσεις την κατασταση για μια χουφτα χομπιστες και να παριστανουν τους προεδρους και τους κομισσαριους, δε σημαινει οτι ειναι και καμια εξουσια.

Η λυση ειναι μια. Να βαλουμε στην ακρη αυτους τους 5-6 και να ησυχασουμε. Και κατι τελευταιο. Ο Κεχρης δεν εχει καμια σχεση με ολους αυτους, ουτε στο χαρακτηρα, ουτε στις επιδιωξεις. Μεγαλο στομα εχει, αλλα εχει και μεγαλη αγαπη για το παιχνιδι και για τους αλλους που παιζουν. Και μαθαινει μεγαλωνοντας, ενω οι αλλοι μενουν οι ιδιοι μικροψυχοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 11:39 pm

Μετα απο ολα αυτα εχω μια απορια. Πως γινεται να ειναι φασιστες , χουντικοι κλπ καποιοι που απλα δε γουσταρουν τα χαρτια κ τα δικαστηρια και θελουν ολους να αποφασιζουν ψηφιζοντας και να ειναι δημοκρατης καποιος που θελει εκλογες σωνει κ ντε με 10 νοματαιους.
Ναι για αυτον που συνεχιζει δηθεν να γραφει ανωνυμα λεω. Εχω να πω οτι καλα ολα αυτα , ομως αυτο που χρειαζεται ειναι οι αποψεις των ενεργων παικτων κ οχι των πρωην παικτων κ νυν ηλεκτρονικων επιστολογραφων σαν αυτον. Βεβαια οι αποψεις αυτες αν εκτυπωθουν σε χαρτι ειναι πιθανο να εχουν πολλαπλη χρησιμοτητα οπως:
Α} προσαναμμα για το τζακι
Β} χαρτιου τουαλετας
Γ} νεροβομβας
Δ} σαιτας
Ε} στρωσιμο στο μπαλκονι (μηπως κ βρεχει κ δε μπορουμε να βγαλουμε περιπατο το κανις του διαμερισματος) για να κανει πιπι του
Στ} αφαιρεση κουτσουλιων απο το αυτοκινητο
Ζ} χαρτοπολεμου
Η} πεταγμα κατα την εισοδο των ομαδων στον αγωνιστικο χωρο
Θ} παρεα στον καλαθο των αχρηστων για να μη νιωθει μοναξια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lawyer




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 12:57 am

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό πώς το ενδιαφέρον για εκλογές με όλους τους παίκτες ξεκίνησε μετά την απόφαση του Εφετείου και κανείς δεν μιλούσε επί 3 χρόνια. Επίσης, είναι εντυπωσιακό πώς έπιασε την FISTF να λύσει το πρόβλημα τώρα που λύθηκε κα όχι τόσα χρόνια που εκκρεμούσαν τα Δικαστήρια.

Επειδή κάποιοι, λοιπόν, άλλαξαν γραμμή πλεύσης και επειδή οι εξυπνάδες συνεχίζονται: Φτιάξτε όσες ομοσπονδίες θέλετε. Στις 10 Απριλίου, οι εκλογές του ΠΣΕΑΕΠ θα γίνουν κανονικά, με όσα ιδρυτικά μέλη επιθυμούν να συμμετάσχουν και την επόμενη ημέρα θα αρχίσουν κανονικά οι εγγραφές των τακτικών μελών. Δεν σκόπευα να ασχοληθώ, αλλά επειδή υποτιμάτε και την δική μου νοημοσύνη, ενημερώνω ότι θα θέσω υποψηφιότητα (όχι, ασφαλώς, για Πρόεδρος), μόνο και μόνο για έναν λόγο: Αν εκλεγώ, την επόμενη κιόλας ημέρα, θα κινήσω διαδικασία, ζητώντας:
1) Πλήρη οικονομικό απολογισμό της τριετίας και παράδοση των βιβλίων που τηρήθηκαν αυτά τα χρόνια. Πλήρη ανάλυση των εσόδων, εξόδων, δαπανών κ.τ.λ. Εννοείται, και παράδοση Ταμείου.
2) Την επιστροφή όλων των τραπεζιών που ανήκουν στον Π.Σ.Ε.Α.Ε.Π (και όχι στην ομοσπονδία ή ό,τι άλλο φτιάξετε) κ.τ.λ

Αφού καταφέρατε να με κάνετε να ξαναασχοληθώ (ενώ δεν είχα παρασταθεί ούτε στο Εφετείο), συγχαρητήρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lawyer




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 1:20 am

Α, και κάτι άλλο βασικό (για να μην επανέρχομαι): Τα περί αγωγής (με την ίδια νομική βάση) που είχα γράψει στην αρχή του topic, ισχύουν κανονικά και στην περίπτωση ίδρυσης Ομοσπονδίας που, ως μόνο σκοπό έχει την μη διενέργεια εκλογών, όπως προβλέπεται από το Καταστατικό του Π.Σ.Ε.Α.Ε.Π και το Νόμο. Επειδή όλα είναι ξεκάθαρα και δεν υπάρχει κανένα νομικό ζήτημα, στο οποίο θα πρέπει να συμφωνήσουν οι Κεχρής και Κουτρουμάνος (αλλιώς, να "απαιτείται" η ίδρυση Ομοσπονδίας, όπως θέλουν να το παρουσιάσουν τώρα κάποιοι), η ίδρυση τέτοιας Ομοσπονδίας έχει ως μοναδικό στόχο την απαξίωση του Π.Σ.Ε.Α.Ε.Π που είναι ο μόνος αναγνωρισμένος Σύλλογος από τα Ελληνικά Δικαστήρια.

Μπορείτε να συνεχίσετε ακάθεκτοι. Ο δρόμος είναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα. Και αν θέλετε, ας μεταφέρετε και αυτό το μήνυμα στον αγνό μεσολαβητή Ιταλό (και, ασφαλώς, στους ηθικούς αυτουργούς), για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 8:13 am

The Rock έγραψε:
Μετα απο ολα αυτα εχω μια απορια. Πως γινεται να ειναι φασιστες , χουντικοι κλπ καποιοι που απλα δε γουσταρουν τα χαρτια κ τα δικαστηρια και θελουν ολους να αποφασιζουν ψηφιζοντας και να ειναι δημοκρατης καποιος που θελει εκλογες σωνει κ ντε με 10 νοματαιους.

Γιωργη μου μπορει να μην εχουμε σπουδασει πολιτικες επιστημες για να εχουμε διδαχθει επιστημονικα την ερμηνεια των ορων που παραθετεις αλλα εχοντας γεννηθει στην ελλαδα και εχοντας διαβασει και κανενα βιβλιο ως αποφοιτοι προνηπιου ναι εγω προσωπικα θα σου τεκμηριωσω αποψη.

Δημοκρατια σημαινει σεβασμος στους νομους και στην γνωμη της πλειοψηφιας. Πραγμα που δεν εκανες αφου δεν ρωτησες το συνολο των παικτων και αδιαφορησες για το νομικο πλαισιο που διεπει την ελληνικη ομοσπονδια μεχρι τωρα.

Το να μην γουσταρεις τα χαρτια και τα δικαστηρια οταν θα αγορασεις σπιτι αυτοκινητο σε προσλαβουν σε δουλεια να μην κανεις χαρτια. Να δωσεις τα λεφτα σου καλη την πιστη.
Αλλα να επιδιωκεις να χειραγωγησεις τους ελληνες παικτες με την αρωγη ενος ξενου υπηκοου απειλωντας οτι δεν θα υπαρχει αυριο στην ελληνικη ομοσπονδια δεν θα εγκρινονται τουρνουα και οτιδηποτε αλλο θα ακολουθουσε ως τακτικη πιεσης, ΝΑΙ , αυτο ειναι φασισμος και χουντα.

Και επειδη αμελεις να θυμηθεις γιατι ψηφιζουν 27 μελη μονο και οχι 100 σου θυμιζω οτι αρνηθηκες εσυ και οι υπολοιποι να γραφτουν. Η δημοκρατια το επιτρεπει αλλα δεν ειναι τα παντα μπουρδελο οποτε γουσταρουμε και δουμε φως να μπουκαρουμε.

Αληθεια γιατι δεν γουσταρες τοτε να γραφτεις; γιατι δεν ηθελες δημοκρατικες διαδικασιες; γιατι δεν σε βολευε. Καλα εκανες τοτε και συμφωνω με την επιλογη σου και επιασες connect αρχικα με την φιστφ καλα εκανες και μετα την κωλοτουμπα και συνεργαστηκες με τον απατεωνα καλα εκανε και σε πηγε πηδωντας μετα και καλα εκανες και παραδεχθηκες το λαθος σου και ηρθες μαζι μας στην συνεχεια.

Αλλα αφου τα εκανες μια φορα τα λαθη γιατι ξεκινας παλι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σεναριο; Παλι θελεις να μην εχουμε χαρτια παλι συνεταιριζεσαι με τους ιδιους ανθρωπους παλι connect με φιστφ. Θες να σου πω την συνεχεια; παλι θα τσακωθουμε -διασπαστουμε παλι θα σε πηδηξουν οταν σε βρουν μποσικο.

Το χειροτερο ξερεις ομως ποιο ειναι; οτι δεν ειμαστε χαιλαντερ αθανατοι να γινεται αυτο συνεχεια για χιλια χρονια. Ολοι γερναμε και οι παλιοι αποχωρουν σιγα σιγα και αυτο το απωθημενο σου-σας να κανετε κουμαντο θα αφησει το παιγνιδι χωρις μελλον.

Και κλεινοντας θα στο πω με ειλικρινη φιλια ασχετως αν με πιστεψεις ή οχι.
Ειστε ΜΑΛΑΚΕΣ που δεκα χρονια δεν με αφησατε να τρεξω το ελληνικο σουμπουτεο. Προτιμησατε να παρετε δεκα κουπες παραπανω και σε δεκα χρονια θα ντρεπεστε να τις δειχνετε γιατι δεν θα υπαρχει σουμπουτεο.
Το λεω με επιγνωση οτι θα με λετε μαλακα κατ'ιδιαν.

ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΙΛΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΚΛΑΜΠ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΛΗ, ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΑΜΑ'ΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ 100 ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΟΝΟ(για ενα μηδενικο κανω ετσι), ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΑ'ΜΑΤΑ (μια αλλαγη στον τονισμο), ΔΥΟ ΜΟΝΟ ΕΠΑΡΧΙΑΚΑ ΚΛΑΜΠ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ, ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΣΤΗΝΟΥΝ.

Δεν λεω ειναι δυσκολη η επιλογη. Ουτε εγω δεν ειμαι βεβαιος ποιο ειναι καλυτερο σεναριο...

υ.γ αφου δεν σου αρεσουν τα χαρτια και τα δικαστηρια γιατι εφτιαξες καταστατικο με τους φαλκονς τους φιλους και τους συμπαικτες σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 8:31 am

Α και κατι ψιλοεπικαιρο.

Στο τουρνουα που γινεται σε αναμνηση του φιλου που δεν ειναι μαζι μας του Δημητρη του Σαλαμουρη να πατε να παιξετε οποιοι γουσταρετε αν και κυριος λογος διεξαγωγης ειναι να μπουν λεφτα στο ταμειο τους.

Ομως οι ανακοινωσεις περι εθνικου τουρνουα και πσεαεπ ειναι προκλητικες. Σας θυμιζω οτι υπαρχει τελεσιδικη αποφαση δικαστηριου και ΝΕΑ διοικουσα επιτροπη συγκροτημενη σε σωμα. Οτι σε καποιους δεν αρεσουν τα νομιμα και τυπικα δεν τους δινει κανεις το δικαιωμα να τα αγνοουν.

Το λεω γιατι και οι ανακοινωσεις περι πρωταθληματος θα το χοντρυνουν το πραγμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Π.Ο.Σ




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2011

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 7:22 pm

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΜΕΙΧΘΩ........
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟΥΤΑ ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ.

''ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΙΑ ΤΟ SUBBUTEO ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΜΟΥ (Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ...)ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΑΝΕΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΣΤΟ SUBBUTEO(ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΟΥΤΕ Η ΝΟΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΦΤΙΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ SUBBUTEO.
ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ....

ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΖΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ SUBBUTEO ΛΑΜΟΓΙΑ....ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΖΟΥΝΕ ΓΙΑ ΤΟ SUBBUTEO.

Η Υ Π Ο Μ Ο Ν Η Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ Ε . . . . . . . . . . . . .

ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ........ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΣΑΣ........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 7:25 pm

'''''''''''''''Και επειδη αμελεις να θυμηθεις γιατι ψηφιζουν 27 μελη μονο και οχι 100 σου θυμιζω οτι αρνηθηκες εσυ και οι υπολοιποι να γραφτουν'''''''''''''''''

Τοτε υπηρχε αλλη ομοσπονδια. Ο ποεπ. Δεν ειχα κανενα λογο να γραφτω σε αλλη ομοσπονδια επειδη μερικοι βρηκατε ευκαιρια για κατι νεο ετσι ωστε να ξεφορτωθειτε τους παλιους.

"""""'''Παλι θελεις να μην εχουμε χαρτια''''''''''''''

Οχι παλι. Ποτε δεν ηθελα. Γιατι απο τι 1995 που πρωτοφτιαχτηκαν χαρτια ολο κ καποιοι ειναι στα δικαστηρια. Ενω μεχρι τοτε δεν υπηρχαν τετοια θεματα.

'''''''''παλι συνεταιριζεσαι με τους ιδιους ανθρωπους'''''''''''

Αυτα βρισκονται μονο στη φαντασια σου.

'''''''''επιασες connect αρχικα με την φιστφ'''''''''''''

Κατι τετοιο το εκαναν αλλοι προ 4ετιας για να αναγνωριστει η δικη τους ομοσπονδια αντι της ηδη υπαρχουσας. Και κανενας απο μας δεν εκανε κονε κλπ. Ειχε αποφασιστει απο τη φιστφ και προταθηκε αυτο του προεδρου για να βρεθει καποια λυση.

''''''''''''το απωθημενο σου-σας να κανετε κουμαντο'''''''''''

Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι κανενας απο μας δεν ενδιαφερεται να ειναι υποψηφιος , ουτε εγω ουτε ο προεδρος, για οποιαδηποτε θεση κ σε οποιοδηποτε ομιλο. Και τελος παντων αν ολοι ειναι να βριζουν για καποια προσπαθεια που γινεται οχι με κακο σκοπο, ας στειλουν μειλ στη φιστφ οι κλαμπαρχες που διαφωνουν με την αναθεση του προεδρου ως κομισσαριου κ με τις μεχρι τωρα δρασεις. Αν πραγματι η πλειοψηφια των ενεργων (κ οχι των πρωην παικτων κ νυν ηλεκτρονικων επιστολογραφων) παικτων δεν εγκρινει τις κινησεις, αυτο θα φανει. Αν σταματησει η διαδικασια του κομισαριου, για 3 ακομα χρονια θα υπαρχουν ατομα στα δικαστηρια. Γιατι αυτο θα γινει. Τελος απο οτι ξερω ο πσεαεπ ειναι ενας επισημος συλλογος παικτων, οπως ειναι οι φαλκονς , ο ατλας, οι ρολλιγκανς, οι λαιονς κ οποιοι αλλοι συλλογοι εχουν καταστατικο. Λογικα ειναι θεμα της φιστφ ποιον ,απο αυτους η ενδεχομενως αλλους η ακομα και περισσοτερους απο εναν, θα επιλεξει για να την εκπροσωπει στην ελλαδα. Δεν ξερω. Υποθετω.

''''''''''αφου δεν σου αρεσουν τα χαρτια και τα δικαστηρια γιατι εφτιαξες καταστατικο με τους φαλκονς τους φιλους και τους συμπαικτες σου;''''''''''''''''''

Μηπως κ παρουμε καμμια χορηγια. Αντιθετα οσες φορες φτιαχτηκαν χαρτια και χορηγιες δεν πηρε το παιχνιδι κ καποιοι ειναι συνεχεια στα δικαστηρια. Επισης στην ομαδα μου δεν υπαρχει φοβος να παει ο ενας τον αλλο στα δικαστηρια. Ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι, εχουμε δουλειες κ προσπαθουμε να χρησιμοποιουμε τα χαρτια για καλο σκοπο κ οχι για πολιτικους λογους , για τραπεζια κλπ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 7:41 pm

Είναι απολύτως σαφές πλέον ποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για νομιμότητα και ηρεμία και ποιοί ενδιαφέρονται μόνο για να κάνουν το δικό τους, αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους, την ανάπτυξη και το καλό κλίμα στο παιχνίδι.

Το λέω αυτό και για τον Κουτρουμάνο (που τόσο καιρό έσκιζε τα ρούχα του για νομιμότητα και καταστατικό και επισημότητες και άλλα διάφορα, ενώ τώρα εισηγείται τη διάλυση του ΠΣΕΑΕΠ και την αντικατάστασή του από μία "ομοσπονδία" χωρίς καμία πραγματική νομική ή ουσιαστική υπόσταση, επειδή έχασε τα δικαστήρια) αλλά και για Τριανταφύλλου - Κουτή (που υποτίθεται συμφώνησαν να ενταχθούν στον ΠΣΕΑΕΠ για να είναι όλα νόμιμα και να πάψουν οι διαμάχες, αλλά μόλις οι διαμάχες έλαβαν τέλος και νομικά, αυτοί έστριψαν δια του αρραβώνος, δηλώνοντας ότι ουδέποτε επιθυμούσαν νόμιμες και τυπικές διαδικασίες).

Να ξεκαθαρίσω επίσης ότι η με σαφή δόλο εμπλοκή της FISTF τώρα, δεν έχει καμία σχέση με την προσπάθεια που έγινε πριν από τρία σχεδόν χρόνια από τον Γιάνους Γκέρσυ. Αυτό για τρεις λόγους:

1. Και στη μία και στην άλλη περίπτωση ήταν σαφές ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι.
2. Η εμπλοκή του Γκέρσυ έγινε μεθοδικά, με προσπάθεια προσέγγισης όλων των πλευρών και κατάληξε σε συμπέρασμα μετά από πολλούς μήνες. Η εμπλοκή του Ντε Φραντζέσκο (κολλητού του Τριανταφύλλου, για όποιον δεν ξέρει) έγινε βιαστικά, χωρίς να γίνει καμία προσπάθεια συζήτησης και είχε προαποφασμένο αποτέλεσμα, κατ'εντολή και επιθυμία όχι μόνο της FISTF, αλλά κυρίως των ντόπιων "εκπροσώπων".
3. Το κυριώτερο, η εμπλοκή Γκέρσυ έγινε όταν τα πράγματα δεν είχαν ξεκαθαρίσει καθόλου, ούτε νομικά ούτε ουσιαστικά, ενώ ο κος Ντε Φραντζέσκο επενέβη αφού εκδόθηκε δικαστική απόφαση εις βάρος αυτών που υποστηρίζει η απόφαση της FISTF.

Τέλος, θα ήθελα να εισηγηθώ κάτι σε όλου τους φίλους που διαβάζουν το φόρουμ και παρακαλώ μεταφέρετε αυτήν την ιδέα σε όσους δεν διαβάζουν αλλά επιθυμούν να βοηθήσουν:

Ελάτε, όσοι θέλετε, από αύριο κιόλας να υποβάλετε αιτήσεις εγγραφής στον ΠΣΕΑΕΠ, ώστε στη Γενική Συνέλευση των ιδρυτικών μελών που θα γίνει στις 10 Απριλίου να εγκριθούν οι αιτήσεις σας και να γίνετε αυτόματα ενεργά μέλη του ΠΣΕΑΕΠ. Όσο πιο πολλοί γραφτούμε, τόσο πιο ισχυρό θα είναι το μήνυμα προς τη FISTF και τους εγχώριους "προστάτες", ότι υπάρχουν ακόμη πολλοί Έλληνες παίκτες που επιθυμούν ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ και ΗΘΙΚΗ. Αμφιαβάλλω πολύ αν μετά από μία αθρόα προσέλευση και εγγραφή μελών στον ΠΣΕΑΕΠ στις 10 Απριλίου, θα έχει η FISTF ή οποιοσδήποτε άλλος αυτόκλητος "επιλύτης διαφορών" το θράσος να οργανώσει εκλογές ανύπαρκτης "ομοσπονδίας".

Καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 7:55 pm

''''''''''''''''''''αλλά και για Τριανταφύλλου - Κουτή (που υποτίθεται συμφώνησαν να ενταχθούν στον ΠΣΕΑΕΠ για να είναι όλα νόμιμα και να πάψουν οι διαμάχες, αλλά μόλις οι διαμάχες έλαβαν τέλος και νομικά, αυτοί έστριψαν δια του αρραβώνος, δηλώνοντας ότι ουδέποτε επιθυμούσαν νόμιμες και τυπικές διαδικασίες).'''''''''''''''''''''

Παρολα αυτα που λες αν οι κεχρης κ κουτρουμανος τα εβρισκαν εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα να ακολουθησουμε αυτην την πορεια των πραγματων. Γιατι αφου δεν ειμαστε μελη, τυπικα δε μπορουσαμε να κανουμε κατι, ουτε να ψηφισουμε κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 9:33 pm

The Rock έγραψε:
''''''''''''''''''''αλλά και για Τριανταφύλλου - Κουτή (που υποτίθεται συμφώνησαν να ενταχθούν στον ΠΣΕΑΕΠ για να είναι όλα νόμιμα και να πάψουν οι διαμάχες, αλλά μόλις οι διαμάχες έλαβαν τέλος και νομικά, αυτοί έστριψαν δια του αρραβώνος, δηλώνοντας ότι ουδέποτε επιθυμούσαν νόμιμες και τυπικές διαδικασίες).'''''''''''''''''''''

Παρολα αυτα που λες αν οι κεχρης κ κουτρουμανος τα εβρισκαν εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα να ακολουθησουμε αυτην την πορεια των πραγματων. Γιατι αφου δεν ειμαστε μελη, τυπικα δε μπορουσαμε να κανουμε κατι, ουτε να ψηφισουμε κλπ

Κουτή άσε τα παπατζιλίκια. Ο Κεχρής δεν είχε τίποτα να βρει με τον Κουτρουμάνο. Οι διαφορές μεταξύ 17 μελών και του Κουτρουμάνου ΛΥΘΗΚΑΝ από τα δικαστήρια σε πρώτο και δεύτερο βαθμό. ΤΕΛΟΣ.

Αν πονάγατε τόσο για δημοκρατία, γιατί τρία χρόνια τώρα δεν βγάλατε άχνα; Δημοκρατία είχατε τόσα χρόνια ή απολυταρχία; Πρώτος - πρώτος έτρξες μετά τις εκλογές - μαϊμού να συγχαρείς τον ηθικό και πραγματικό αυτουργό της καταπάτησης των δημοκρατικών δικαιωμάτων 15+ ανθρώπων, τώρα θυμήθηκες ότι οι παίκτες έχουν δικαιώματα;

Και το άλλο το παραμυθάκι ότι εσύ τίποτε δε ζητάς να το αφήσεις για αυτούς που δε σε ξέρουν. Τις θέσεις της Εθνικής θέλεις να ορίζεις, όλοι το ξέρουν αυτό. Και ειδικά φέτος που πολλοί Έλληνες παίκτες παίρνουν wild card για το Παγκόσμιο και όλοι σχεδόν είναι της συμπάθειάς σου, πολύ θα ήθελες να είσαι εσύ αυτός που θα αποφασίσει ώστε μέσα στους υπόλοιπους να μην είναι Κεχρής, Μαυρομήτρος, Κουραμπάς κλπ, έτσι δεν είναι;

Επιχειρήματα δε διαβάζω, μόνο διακηρύξεις του τύπου "Αποφασίζομεν και διατάζομεν", δημοκράτες της κακιάς ώρας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 9:54 pm

''''''''''''''''''Και το άλλο το παραμυθάκι ότι εσύ τίποτε δε ζητάς να το αφήσεις για αυτούς που δε σε ξέρουν. Τις θέσεις της Εθνικής θέλεις να ορίζεις, όλοι το ξέρουν αυτό. Και ειδικά φέτος που πολλοί Έλληνες παίκτες παίρνουν wild card για το Παγκόσμιο και όλοι σχεδόν είναι της συμπάθειάς σου, πολύ θα ήθελες να είσαι εσύ αυτός που θα αποφασίσει ώστε μέσα στους υπόλοιπους να μην είναι Κεχρής, Μαυρομήτρος, Κουραμπάς κλπ, έτσι δεν είναι;''''''''''''''''''''

Αυτα ειναι λαικισμοι κ τιποτα αλλο. Αν εχεις επιχειρηματα μιλα αλλιως να σιωπησεις. Αν ανατρεξεις σε περσινο ποστ για τις θεσεις της εθνικης θα δεις οτι τον κεχρη τον ειχα προτεινει για την εθνικη οπεν. Κ σιγουρα ο μαυρομητρος αν κατεβαινει στις διοργανωσεις και ειναι ενεργος, δικαιουται θεση στην εξαδα. Οποτε μαλλον αλλος λεει παπατζιλικια. Και ξαναδηλωνω οτι ουτε εγω ουτε ο προεδρος θα ειμαστε υποψηφιοι σε οποιονδηποτε ομιλο , ομοσπονδια κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 10:26 pm

Γιωργο δεν σου κραταω κακια για τις επιλογες σου αλλα αυτο που εγραψε Ο Δραστης δεν θα μπορεσεις ποτε να το απαντησεις.

...αλλά και για Τριανταφύλλου - Κουτή (που υποτίθεται συμφώνησαν να ενταχθούν στον ΠΣΕΑΕΠ για να είναι όλα νόμιμα και να πάψουν οι διαμάχες, αλλά μόλις οι διαμάχες έλαβαν τέλος και νομικά, αυτοί έστριψαν δια του αρραβώνος, δηλώνοντας ότι ουδέποτε επιθυμούσαν νόμιμες και τυπικές διαδικασίες).

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 10:32 pm

Κυριε ΠΟΣ αν θεωρεις και οτι οι δυο πλευρες ειναι λαμογια και οτι ολοι περιμενουν να γινουν προεδροι για να βγουν απο την αφανεια και οτι οι (δηθεν) ανοιχτες εκλογες εκτος νομικου πλαισιου θα λυσουν το προβλημα τοτε μονο ενα πραμα μενει να σε ρωτησω:

τι παιρνεις και κανεις τετοια κατασταση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 11:31 pm

'''''''''''''''''''...αλλά και για Τριανταφύλλου - Κουτή (που υποτίθεται συμφώνησαν να ενταχθούν στον ΠΣΕΑΕΠ για να είναι όλα νόμιμα και να πάψουν οι διαμάχες''''''''''''

Ποιος ειπε οτι αν υπαρχει νομικο καθεστως θα σταματησουν οι διαμαχες? Και τωρα υπηρχε νομικο καθεστως και παλια. Κ τοτε κ τωρα παλι υπηρχαν δικαστηρια , αγωγες κλπ. Ποιος θα μπορουσε να σου εγγυηθει οτι αυτο δε θα συνεβαινε κ στο μελλον?

'''''''''''' αλλά μόλις οι διαμάχες έλαβαν τέλος και νομικά,''''''''''''

Νομιζεις. Εγω πιστευω οτι 2 με 3 χρονακια ακομα θα φαγωθουν για να ξεκαθαρισει η κατασταση με τον πσεαεπ.

'''''''''''''''αυτοί έστριψαν δια του αρραβώνος, δηλώνοντας ότι ουδέποτε επιθυμούσαν νόμιμες και τυπικές διαδικασίες''''''''''''''

Ηταν ανεκαθεν γνωστο οτι εμας δε μας αρεσαν τα χαρτια. Θεωρουμε οτι η σουμπουτεικη κοινοτητα (χωρις να το προσωποποιουμε) ειναι ανωριμη για τετοιες λυσεις , κατι που εχει αποδειχτει πολλακις. Επισης δεν ειχαμε κ ποτε κανενα οφελος οπως χορηγιες κλπ. Παρολα αυτα αν υπηρχε η αν υπαρχει τροπος να συνεχιστει η ιστορια μεσω του υπαρχοντος ομιλου (με την προυποθεση οτι θα υπηρχε αναγνωριση απο τη φιστφ. κ για να δωσει αναγνωριση η φιστφ στον πσεαεπ επρεπε καλως η κακως να τα βρεις με τον κουτρουλ) εμεις δε θα ειχαμε προβλημα να συνεχισουμε ετσι. Οπως κ να εχει εμεις θα συνεχισουμε να παιζουμε ειτε με πσεαεπ ειτε με φουφουτεξ ειτε με οποιονδηποτε ομιλο. Ομως μας καιει η αναγνωριση απο τη φιστφ γιατι οι διοργανωσεις του εξωτερικου μας ενδιαφερουν. Κ το λεω για ακομα μια φορα για να το εμπεδωσουν ολοι κ να σταματησουν τα αρρωστημενα σεναρια. Ουτε εγω ουτε ο προεδρος θα ειμαστε υποψηφιοι για οποιαδηποτε θεση σε οποιονδηποτε ομιλο.

'''''''''''Γιωργο δεν σου κραταω κακια για τις επιλογες σου''''''''''

Παρολο τις διαχρονικες διαφωνιες μας , εχεις κερδισει το σεβασμο μου με την αγωνιστικοτητα σου κ με το γεγονος οτι δεν εισαι αλητης. Βεβαια τα σεναρια που κανεις συνηθως βρισκονται στη σφαιρα της φαντασιας (δεν υπαρχει παντα δολος πισω απο καθε πραξη), αλλα οκ. Ολοι μετα απο τοσα χρονια εχουμε συνηθισει ο ενας τον αλλο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 12:14 am

Οσο και αν ειναι ισως παραξενο, εγω συμφωνω με αυτα που γραφει και ο ΠΟΣ (βασικα πως
εχουμε κουραστει με την ολη κατασταση) και ο ΚΚ και ο Κουτης (τον κρινω καλοπροαιρετα και πιστευω
αυτα που λεει) και ο Δραζινακης.

Θα θεσω ομως στον Κουτη τον εξης προβληματισμο.
Αν ολα αυτα εγιναν (οπως λεει η ΦΙΣΤΦ) για να μην εχουμε ξανα μπαραζ δικών και αγωγων (και ας μη κρινω
το λανθασμενο της στιγμης και το αν υπαρχουν απο πισω συνομωσιες)
οπως φαινεται απο τις αντιδρασεις εδω μεσα, ακομη και των μεχρι τωρα "χαμηλων τονων",
το αποτελεσμα ειναι ακριβως το αντιθετο!!! (βλεπε Απεργης, arxaios κτλ).
Αρα με αυτη τη λογικη, "μπρος γκρεμος και πισω ρεμμα", οποτε γιατι να μην ακολουθησουμε την
νομιμη οδο???

Επισης αν ισχυει επισης αυτο που εβαλε ο von K. (καλα αυτον ειναι τρελοι και τον μπαναρανε???) στο αλλο
φορουμ, τοτε η ΦΙΣΤΦ ετσι και αλλιως ΔΕΝ εχει αρμοδιοτητα να κανει αυτο που λεει, αλλα ειναι θεμα του Congress.

Εγω απλως να μεταφερω πως εχουμε κουραστει! Και στην δικια μου ομαδα, που εχει φαει και την μεγαλυτερη φαπα,
και ειμαι σιγουρος πως το ιδιο ισχυει και για τους περισσοτερους που απλα θελουν να παιζουν και να περνανε καλα
και δεν τους ενδιαφερει η πολιτικη.

Εχουμε κουραστει παιδια! Παρτε το χαμπαρι!

Και επιτελους βαλτε τα πραγματα ολοι σας στην σωστη τους διασταση. Εδω οι αλλοι στην Ιαπωνια και στην Λιβυη
σκοτωνονται χωρις να φταινε και εμεις σκοτωνομαστε για το σουμπουτεο! Για το ενα πραγμα που το κανουμε
για ευχαριστηση και για να ξεσκαμε!!!!

Ας κανετε μια συναντηση οι εκπροσωποι των ομαδων να παρετε μια αποφαση. Εχουμε γινει τρελη ρομπα εξω.
Ειστε οι ιδιοι που πριν εισασταν φιλοι μετα γινατε εχθροι και στο μελλον παλι φιλοι.
Εχουμε βαρεθει αυτο το συνεχιζομενο deja vu.

Λεωνιδα, Λαζαρε, ελεος πια. Καντε την αυτοκριτικη σας. Σκεφτειτε την πλειοψηφια. Το ιδιο και για τον ΚΚ.
Κωστα καποιος πρεπει να υποχωρησει. Σκεψου την πλειοψηφια και μη μου αρχισεις εδω θεωριες.
Φτανουν οι θεωριες, θελουμε να ησυχασουμε, βρειτε λυση. Νομιμη.

Κουραστηκαμε παιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sabaroukd
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 5:15 am

Γιώργο το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι οι πλευρές είχαν έρθει σε συμφωνία (με τον ένα ή άλλο τρόπο). Δηλαδή μετά από τόσο αγώνα να ξαναγυρίσουμε στην αρχή? Η επικείμενη πρόταση του Κουτή, σίγουρα δεν έχει αποδείξει σε κανέναν ότι έχει έμπρακτες βάσεις και σίγουρα δε εμπνέει εμπιστοσύνη.
Εγώ πιστεύω στην οργανωμένη διοίκηση του ελληνικού σουμπουτέο (όπως έχει δημιουργηθεί από τον ΠΣΕΑΕΠ) για το λόγο ότι σε έναν όμιλο οι ατασθαλίες έχουν αντίκτυπο (φάνηκε από το αποτέλεσμα του δικαστηρίου). Ακόμα και όταν ο Γκέρσι είχε προτείνει τον ΕΕΕΠ ήμουνα κατά της κατάργησης του πσεαεπ.
Δηλαδή θα πάμε πάλι να ξαναπαίξουμε χωρίς τον Πσεαεπ και να ζητάει ο καθένας ότι λεφτά θέλει για αντίτιμο?
Θα τιμωρεί όποιον θέλει ανάλογα με τις συμπάθειες?
Θα φτιάχνονται διαιτησίες, όμιλοι, κληρώσεις κλπ?
Ποιός τα διασφαλίζει αυτά?
Σίγουρα δε τα διασφαλίζει και ο πσεαεπ όλα αυτά αλλά διασφαλίζει τα μισά τουλάχιστον. Και με την πάροδο του χρόνου μπορεί να εμπλουτιστεί το καταστατικό και να περιλαμβάνει περισσότερες διακλαδώσεις. Και εκτός αυτού ένας όμιλος μπορεί να εξοικονομήσει πόρους με διάφορους τρόπους διαφήμισης. Θα διαφωνήσω κάθετα με τον τρόπο που γίνεται αυτή η προσπάθεια απαξίωσης του ΠΣΕΑΕΠ, θα μπορούσε τουλάχιστον να γίνει μια συγκέντρωση όλων των ομάδων, να αφουγκραστούμε το κλίμα (εκτός αν έγινε και δε το ξέρω) και ύστερα να καταλήξουμε σε νέες διαθέσεις.
Το μόνο που μπορώ να καταλάβω για τον Κουτή είναι, επειδή έχει εμπειρία του χώρου, για άδικες ή υπερβολικές τιμωρίες οι οποίες για να ακυρωθούν θα πρέπει να γίνουν δικαστικές μάχες. Σίγουρα υπάρχει και το άλλο νόμισμα στον Πσεαεπ και εκεί μπορώ να καταλάβω τις ανησυχίες, αλλά θα πρέπει να γίνουν προτάσεις βελτίωσης του συγκεκριμένου πλάνου (Πσεαεπ) με συζήτηση και όχι αυταρχικές αποφάσεις οι οποίες θα οδηγήσουν σε νέα διάσπαση
Δε μπορούμε να ακυρώνουμε την προσπάθεια τόσων ανθρώπων

Την καλημέρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 8:13 am

georgy έγραψε:

Ας κανετε μια συναντηση οι εκπροσωποι των ομαδων να παρετε μια αποφαση. Εχουμε γινει τρελη ρομπα εξω.

Me τον Γιωργο σφαζομαστε για δυο πραγματα. Το ενα ειναι που ειναι γαυρος με κοκκινα γυαλια. Το αλλο ειναι ο τροπος που αντιλαμβανομαστε τα πραγματα στο ελληνικο σουμπουτεο.

ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΑΥΤΙΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ.
ΔΙΑΛΟΓΟΣ. ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΟΡΑΦΙΕΣ.

ειδες Ροκ ποσο μακρια ειναι να εισαι δημοκρατης στα λογια απο τις πραξεις;
Αρκουσαν δεκα τηλεφωνα μια κοινη συναντηση και μια συμφωνια κυριων για το πως θα πορευτουμε. Και αν ηθελες να εισαι εντελως δημοκρατης θα εδινες στο καθε κλαμπ αναλογα με το εμψυχο δυναμικο του την αναλογη δυναμη ψηφου. Δεν μπορει ενα κλαμπ των εικοσι παικτων να εχει ισοτιμη αποψη με ενα κλαμπ πεντε παικτων.
Ενα δημοψηφισμα που οποιος δεν το αποδεχοταν να τον απομονωναμε.
But...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 8:28 am

Εμαθα εχθες οτι μια ψυχη φωναζε:
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΛΛΟΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ.

Και οπως εμαθα παλι δεν ηξεραν ποιοι παιζουν με ποιους.

Καποιος να τους πει οτι τα λεφτα δεν φερνουν την γνωση ουτε την εξειδικευση στο αντικειμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 8:35 am

Π.Ο.Σ έγραψε:

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ....

ζουζουνινη εσυ που κανεις ωραια εκεμμενα ορθογραφικα μαντευεις ποιος ειναι ο ΠΟΣ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 12:57 pm

Επειδη μου εκανε μια ερωτηση ο Μαυρομητρος το σαββατο το απογευμα για τους κανονες και επειδη η απαντηση μου αμφισβητηθηκε και την κυριακη θα σας δωσω τον κανονα στα αγγλικα.

4.2. Composition Each team shall consist of ten field playing figures, one spare-goalkeeper and a goalkeeper. Each playing figure of a set must be of the same composition. All figures shall be painted equally and the bases shall have the same colour excepting the spare-goalkeeper s base that must be different in colour from all other playing figures.

Απο οτι διαβαζετε οι ξεροντες εγγλεζικα ο κανονας ζηταει ομοιομορφη βαμμενη ομαδα και φιγουρες ιδιου τυπου. Οχι δηλαδη τοκερακια φιστφακια και σουμπουτεακια στην ιδια ομαδα. Και ζηταει ομοιοΧΡΩΜΕΣ ΒΑΣΕΙΣ.

Πουθενα δεν λεει αν εχω 11 βασεις αστρομπειζ ιδιου χρωματος, αλλα η μια ειναι c1, η αλλη b2, και η παραλλη a3, ουτε αν εχω διπλο βαρακι στην μια και πλαστελινη στην αλλη, ουτε αν εχω ξυσμενο καπακι ή αξυστο, με βερνικι ή χωρις αρκει να ειναι το ιδιο χρωμα.
Και εφοσον στην προκειμενη περιπτωση χρησιμοποιω εναν ελευθερο στην κανονικη διαρκεια του ματς δεν μπορεις να μου απαγορευσεις να τον χρησιμοποιω στα πεναλτυ.

Καταλαβαινω οτι πολλοι δεν καθησαμε ποτε να διαβασουμε τους κανονες αλλα πριν κανουμε τους ειδημονες και γνωμοδοτουμε ας διαβασουμε το καταραμενο το βιβλιαρακι των κανονων. Και ενταξει σε πολλες περιπτωσεις υπαρχει διφορουμενη εννοια αλλα αν θελουμε να το παιξουμε τυπικοι ας ξεκινησουμε απο τα βασικα.
Οποτε βαση της τυφλης εφαρμογης του αν παιζουμε με ομαδα με σουμπουτεακια να χρησιμοποιουμε και σουμπουτεο τερματοφυλακα! Πως σας φαινεται;


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 2:00 pm

Μεχρι στιγμης παντως αμεσα η εμμεσα εχουν τοποθετηθει υπερ της κινησης διαδικασιας εκλογων με ολους η γλυφαδα, οι φαλκονς, οι ρολλιγκανς και οι λαιονς. Και κατα η ολυμπια και οι σκαρλετ. Οι υπολοιποι δεν εχουν τοποθετηθει ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzounini
Satellite Winner
Satellite Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 8:07 pm

Εμαθα εχθες οτι μια ψυχη φωναζε:
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΛΛΟΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ.

Και οπως εμαθα παλι δεν ηξεραν ποιοι παιζουν με ποιους.

Καποιος να τους πει οτι τα λεφτα δεν φερνουν την γνωση ουτε την εξειδικευση στο αντικειμενο.


Το να έχεις βάλει τα λεφτά σου δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις και κουμάντο. Καλώς ή κακός ο πρόεδρος των προέδρων πρέπει να καταλάβει ότι δεν το έχει το οργανωτικό. Και ο μεγάλος professor ότι δεν έχει τα λεφτά να διαθέσει για να έχει το σουμπούτεο τέτοιες αίθουσες και τέτοια τραπέζια, που σίγουρα είναι συν για όλους όσους ασχολούνται με το σουμπούτεο!!!!!

Γιαυτό σας λέω ας αναλάβει ο μέγας πρόεδρος τα των δημοσίων σχέσεων με το εξωτερικό κια ας αναλάβει τα των εγχώριων διοργανώσεων ο professor που πράγματι είναι έξίσου καλός με το μέγα Αγγελίνα (που είναι αυτή η ψυχή!!!!!).

Τώρα οσόν αφορά τον ΠΟΣ όποιος και αν είναι εγώ βλέπω με ανοικτό μυαλό την πρότασή του και δεν την αποκλέιω με τη μια. Αρκεί να έχει και κάποιο αντικείμενο. Επι του πρακτέου εννοώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: