Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ανεκδοτακι κανεις;

Πήγαινε κάτω 
+2
georgy
κανενας
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Μάης 19, 2010 6:42 pm

Εντάξει Γιώργο. Μήπως υπερβάλεις με την τυπικότητα των Φινλανδών?
Δεν τους ξέρω αλλά αυτοί δεν μανουριάζουν ποτέ? Πάντως το ότι είναι 5 συγκεκριμένα άτομα αυτό δεν λεει και πολλά για την ευρύτητα της αντίληψης τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Μάης 19, 2010 6:47 pm

Καλα επειδη εσυ ποτε δεν θα παραδεχθεις οτι εχεις λαθος και εγω δεν εχω ορεξη να γραφω τα ιδια
και τα ιδια 50 φορες, εγω σταματαω το θεμα εδω και οποιος διαβαζει ας καταλαβει μονος του!

Εγω συμφωνω οτι τυπικα και οι extreme θεωρουνται οχι homologated αφου δεν φαινεται στο handbook
! Αλλα Η ΔΙΑΦΟΡΑ Κωστακη ειναι πως ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΓΩΓΗ και ΔΙΑΘΕΣΗ! (διαβασε τον ορισμο επιτελους!!!)
Μπορει οποιος θελει να τις αγορασει! Το ιδιο λενε οι ΚΑΝΟΝΕΣ και για τις βασεις και φιγουρες! Εσυ οταν ξυνεις
τις βασεις και τους βαζεις βερνικι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ειναι σαν να φτιαχνεις μια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ δικια σου βαση που δεν εινα
homologated αλλα βασιζεται απλως σε μια homologated! Τοσο δυσκολο ειναι να το καλαλαβεις????

Τωρα το οτι εσυ καθετι το καταλαβαινεις με τον δικο σου τροπο εγω δεν μπορω να το αλλαξω!

και φυσικα ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΩΡΩ παρανομο, γιατι αυτες οι αλλαγες που κανεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΕΜΙΤΕΣ!!!!
Αλλα αν εισαι ΤΥΠΟΛΑΤΡΗΣ (εχει πλακα που λες εμενα!!!) ΟΠΩΣ ΕΣΥ που ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΘΕΜΑ χωρις να ειναι
ουσιαστικο-παρανομο-αθεμιτο τοτε και εγω ΣΟΥ ΘΕΤΩ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ που σου εθεσα για να δεις τι
σημαινει 100% ΝΟΜΙΜΟΣ!!!

Ακομη περιμενω να μου απαντησεις τι κερδιζεις με πιο κοντες βασεις+φιγουρα!
Αφου δεν μου απαντας τοσο καιρο θεωρω πως δεν βρισκεις κατι! ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!

Οσο για τους Φινλανδους, οσα μου λες τους τα εχω πει ηδη, αλλα αυτοι το βλεπουν μαυρο-ασπρο αφου ο κανονας
δεν εχει επεξηγηση! Εχει πλακα που τους κατηγορεις εσυ για αυτο, αλλα δεν βλεπεις πως το κανεις
και εσυ στο δικο μας θεμα!

Για τον ιταλο θα ρωτησω ποιος ειναι!

Ερχεται ο MattiAngeli και ο Giaux. Λογικα τους ξερεις, κανε κανενα σχολιο και για μας. Ο ιταλος πρεπει να ειναι παιχταρας μαλλον.
Ο αλλος πρεπει να ειναι παλιος παικτης που ξανααρχισε και αποτι μου ειπαν νικησε προσφατα και τους 2 Αγγελινες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την georgy στις Τετ Μάης 19, 2010 6:59 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Μάης 19, 2010 6:55 pm

PANATHINAIKOS έγραψε:
Εντάξει Γιώργο. Μήπως υπερβάλεις με την τυπικότητα των Φινλανδών?
Δεν τους ξέρω αλλά αυτοί δεν μανουριάζουν ποτέ? Πάντως το ότι είναι 5 συγκεκριμένα άτομα αυτό δεν λεει και πολλά για την ευρύτητα της αντίληψης τους...

Το 99% δεν μανουριαζει, μου ειπαν ομως και μια ιστορια με ενα δικο τους που ουσιαστικα μου τον χαρακτηρισαν αλητη που ηταν
πολυ καλος και ειχε παιξει παλια στο παγκοσμιο και με το Τσακιρη και στο τελος ο Τσακιρης (που ειχε νικησει 5-1!) του πεταξε ολα
τα παικτακια κατω!

Εδω ταιριαζει το κυλισε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Δεν ειναι μονο 5 ειναι καμια 30αρια και ειναι και οι μισοι σαν χωρα απο εμας! Απλα δεν ειναι τοσο φανατικοι οσο εμεις
και επισης παιζουν πολλοι και με FINNISH RULES δικο τους πρωταθλημα με λιγο διαφορετικους κανονες (βαριεμαι να εξηγησω!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 20, 2010 1:51 pm

" Αλλα Η ΔΙΑΦΟΡΑ Κωστακη ειναι πως ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΓΩΓΗ και ΔΙΑΘΕΣΗ! (διαβασε τον ορισμο επιτελους!!!)"

Kαι οι δικες μου βασεις ειναι σε παραγωγη και διαθεση. Ειναι ομως χειροποιητες και δεν αρνουμαι σε κανεναν να του τις φτιαξω.

Με τις κοντες βασεις-φιγουρες χαμηλωνεις το κεντρο βαρους, εχεις πιο ευκολο ψηλο-μπανανα σουτ, πιο ευκολο κοντρολ.
Ουσιαστικα αποδυναμωνεις τον παραγοντα τεχνικη καταρτιση. Θα οδηγηθει το παιγνιδι σε χειροτερα σεναρια απο αυτα που εχουμε τωρα με 9 αμυντικους στην σειρα και ο αλλος κατεβαινει μονο με 2 παικτες. Πολυ ωραιο σαν θεαμα και πολυ ρεαλιστικο...

Σαν τα παιδια που παιζουν πλεηστεισον και παιρνουν τον Μεσσι και κανουν ολο ντριμπλες χωρις να αλλαζουν καμια πασα.

Τελος ο Τζιο ειναι κατασκευαστης των ριαλ σοκερ. Περσι στο παρισι εκανα περιπατο αλλα βελτιωνεται οπως ακουω αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.
Ο Ματιαντζελι ειναι ενας κλασικος παραδοσιακος Ιταλος. Αμυνα με 12 παικτακια κρατημα της μπαλλας σε βαθμο αηδιας κυνηγαει μπακ φαουλ πιο πολυ και απο τον δικο μας -ξερεις ποιον εννοω- και γκρινιαζει σαν 7 πεθερες μαζι. Ειναι δηλαδη καλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 20, 2010 7:57 pm

georgy έγραψε:
Το 99% δεν μανουριαζει, μου ειπαν ομως και μια ιστορια με ενα δικο τους που ουσιαστικα μου τον χαρακτηρισαν αλητη που ηταν πολυ καλος και ειχε παιξει παλια στο παγκοσμιο και με το Τσακιρη και στο τελος ο Τσακιρης (που ειχε νικησει 5-1!) του πεταξε ολα τα παικτακια κατω! Εδω ταιριαζει το κυλισε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι

Εσυ πως και δε μανουριαζεις εκει, τους κερδίζεις μαλλον γιαυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 21, 2010 2:00 pm

Oλα και ολα "κανενα" μου.
Ο Παπ μπορει να ειναι κομματακι γκρινιαρης και να μην αφηνει τιποτα να πεσει κατω αλλα μανουριαρης δεν ειναι.
Ουτε ειναι ο τυπος που θα παει να κανει φιγουρα εαν ειναι καλυτερος απο τους Φινλανδους.
Οτι 'κοντραριζομαστε' μεσω φορουμ ειναι που δεν μπορω πλεον να τον κουρδιζω στο 'ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ'.
Για αυτο με λεει νηπιαγωγο ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΕΙ. Αλλα αν νομιζει οτι θα γλυτωσει απο μενα και στην αλλη ακρη του κοσμου να παει ειναι πολυ γελασμενος.

Υ.Γ. αν δεν παρεις κουπα μαυρο φιδι σε εφαγε τζωρτζη. Μαυρο σαν το χαλι του Ολυμπιακου που εφυγες και δεν βλεπεις κωλοφαρδε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 9:04 am

Α όλα κι όλα ο Γιώργος δεν μανουριάζει (τουλάχιστον στα επίσημα). Όσες φορές τον έχω διαιτητεύσει είναι κύριος. Τώρα αν κάνει προκοπή με τους Φινλανδούς θα δούμε. Εγώ έχω καταλάβει ότι παιζει ωραία αλλά άμα σβήσει τις μηχανές ...τέλος. Πάντως καλή επιτυχία Γιώργο στη μακρυνή Φινλανδία που δεν νυχτώνει σχεδόν ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 7:36 pm

Ο Γιωργης εφτασε ημιτελικο οπου ο Ματιαντζελι τον απεκλεισε.
Μπραβο του που γλυτωσε το μαυρο φιδι που του ειχα ταξει και πηρε κουπα.
Και κατι τετοιες διακρισεις σιγουρα θα παιξουν τον ρολο τους για την επιστροφη ή οχι στα πατρια εδαφη...

Τωρα αφηνοντας την πλακα στην ακρη ο Γιωργος εκανε μια ακομη διακριση που θα ηταν μεγαλυτερη αν δεν πετυχαινε το φαβορι και μετεπειτα νικητη στον ημιτελικο αλλα στον τελικο.

Τον ευχαριστω εκ μερους ολων των παιδιων της Ολυμπια που τιμησε ακομη μια φορα τα χρωματα της ομαδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ανεκδοτακι κανεις;   ανεκδοτακι κανεις; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 8:46 pm

Μπράβο Γιώργο συγχαριτήρια. Βάλε την κούπα στο προφίλ σου να τη δούμε. Να μάθουμε και τα γούστα των Φινλανδών...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ανεκδοτακι κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΦΟΡΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ.....?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: