Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Aλλαγη πλευσης

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Aλλαγη πλευσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aλλαγη πλευσης   Aλλαγη πλευσης EmptyΠαρ Απρ 08, 2011 3:18 pm

Κυριοι εχω να πω πεντε πραγματα και επειδη δεν ηθελα να απανταω σε δεκα διαφορετικα τοπικ τα γραφω εδω ολα μαζι.

Αφενος χαρηκα που ξαναδιαβασα τον ατρομητο. Φιλε μην μασας απο απειλες του κωλου. Και αν καποιοι ενοχλουνται απο τα γραφομενα σου σκεψου οτι υπαρχουν περισσοτεροι που χαιρονται να μοιραζονται τις αποψεις σου.

Εχετε καταλαβει ολοι οτι το μπαχαλο δεν λεει να λαβει τελος. Εγω προτεινα μια λυση δικαιη νομιμη και ηταν συνεχεια αυτων που ειχα δεσμευτει απο περσι που ηταν θεμα χρονου η απαλλαγη μας απο τους διοσκουρους με δικαστικες καταδικαστικες αποφασεις.

Εχθες λοιπον τελευταια στιγμη προσπαθησα συνεπικουρουμενος απο τον Μακη -και τον ευχαριστω και τον συγχαιρω για την προσπαθεια του- να μην ανασταλουν οι εκλογες. Δυστυχως η δικαστης ειπε να ανασταλουν μεχρι να γινουν τα ασφαλιστικα μετρα. Χρονο κερδιζουν και τιποτα παραπανω.

Οπως ειχα πει και πολλοι δεν θελουν να το καταλαβουν οι πλευρες δεν ειναι δυο. Αν καποτε κοροιδευαν γιατι ετσι βολευε τους ανθρωπους που μοιραζομασταν τις ιδιες αποψεις λεγοντας τους Κεχροειδη τωρα επειδη ετσι βολευει θεωρουν αυτους και αλλους την μια πλευρα πισω απο μενα.

Διευκρινιζω στον Ροκ που ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να το παραδεχθει οτι οσοι ειναι εναντιον των διοσκουρων (ολοι εκτος απο αυτους που τα παιρνουν...) δεν ειναι μια πλευρα αλλα ανθρωποι με υποσταση και οχι απλα νουμερα (27 , 14 , 8 κλπ).

Πριν πεντε μιση περιπου χρονια αν δεν απατωμαι, αποφασισα να ασχοληθω με τα διοικητικα απογοητευμενος απο τις εξελιξεις. Υπηρχε ενα περασμα απο διοικητικα ποστα οταν απο την πανελληνιο αγορα περασαμε στον ποεπ και οταν εγινε η πρωτη διασπαση. Οι τελευταιοι χειρισμοι ομως μου επιβεβαιωσαν οτι ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη.

Εδω και χρονια ευαγγελιζομαι οτι χρειαζομαστε ηθικη αξιες και σωστες προτεραιοτητες για να παει μπροστα το παιγνιδι. Δυστυχως ο καιροσκοπισμος και οι προσωπικες φιλοδοξιες ειναι πιο δυνατα ριζωμενες μεσα στους περισσοτερους παικτες.

Ειχα και εχω, ακομα περισσοτερο τωρα ενα πιστευω. Υπαρχουν τριων ειδων ανθρωποι. Οι μαλακες και οι μπινεδες και οι ζαμανφουτιστες. Οι τελευταιοι ειναι μια μικρη ακομα ομαδα που δεν θελουν να ειναι ουτε μαλακες ουτε μπινεδες και ειτε φευγουν απο τον χωρο τρεχοντας οπως ο Κορολογος ειτε καθονται και παιζουν και γελανε με τους υπολοιπους.

Εγω παντα δεν μπορουσα να ειμαι ζαμαν φου και πουστης. Οποτε συνειδητα επελεξα να ειμαι στους μαλακες. Να τρεχω να βοηθω να προσφερω να αγωνιω να ενδιαφερομαι πως θα γινει κατι καλυτερο. Ισως ημουν υπερμετρα μαλακας αλλα πιστευα οτι κατι μπορει να γινει. Πιστευα οτι οι κοντοφθαλμοι μπινεδες καποτε θα καταλαβαιναν οτι δεν μπορει παντα να σκεφτεσαι "τι θα φαμε τι θα πιουμε και τι θα αρπαξει ο κωλος μας".

Οταν λοιπον πλεον συνειδητοποιω οτι καποιοι θελουν να γαμανε οταν δεν τους γαμανε παιρνω την αποφαση οτι δεν με ενδιαφερει πλεον το αλιβερισι με τους μπινεδες.

Η Φιστφ μπηκε ξανα στο ελληνικο μπαχαλο και το ξανακανε μπουρδελο. Ειναι η προσωπικη μου αποψη και παρακαλω να περιμενετε να περασει λιγος χρονος πριν με λοιδωρησετε γιατι οι εξελιξεις θα σας διαψευσουν.

Ο Κουτης ανελαβε κομισσαριος απο την φιστφ αγνοωντας τα υπολοιπα κλαμπ. Θελει να γινουν οπως τα οραματιζεται αλλα δεν παιρνει την ευθυνη. Λεει οτι θα γινει το σατελαιτ υπο την αιγιδα της φιστφ λεει οτι ο ιδιος ειναι ο ανθρωπος της αλλα το τουρνουα θα το κανει ο τεως που λεει οτι το κανει η ελληνικη ομοσπονδια. Κουτης ή Κοτης;

Και μετα ο Κουτης ψαχνει εθελοντες για γραμματεια. Το να ζητησει την κατα τεκμηριο καλυτερη αιθουσα για να γινει ηξερε, να ζητησει απο τον αντιστοιχο ανθρωπο να οργανωσει δεν ηξερε. Αλλα μετα ξερει να λεει οτι κανεις δεν εκδηλωσε ενδιαφερον.
Οχι Γιωργο. Οπως εγραψε και ο "prodotis" αμα ψαχνεις για υπαλληλους τσιρακια να δινεις διαταγες δεν θα βρεις συνεργατες αξιους.

Εγω λοιπον να γινει παρανομια εντος ομοσπονδιας δεν υπογραφω. Να παρω μερος σε παρανομες εκλογες δεν το κανω. Να ξαναμπω σε ομιλο με απατεωνες δεν ξαναμπαινω.
Βρειτε λοιπον ακρη με τους διοσκουρους βρειτε κοροιδα-τσιρακια να ασκησουν διοικηση για χατηρι σας και αμα σας χρειαστει βαζελινη (που θα σας χρειαστει) φωναχτε με να βοηθησω στην τοποθετηση της.

Καιρος να ξανασχοληθω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με το κλαμπ μου που εφτασε να νομιζει οτι πληρωναν την μανια μου να φτιαξουν τα πραγματα. Αλλα να θυμαστε. Αφου τα κανετε ολα στον αερα φροντιστε να μην πειραξετε ουτε κατα λαθος την Ολυμπια. Εγω δεν παιζω ατομικο και ομαδικο παιζω για την παρεα μου.

ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑ ΧΑΤΗΡΙ ΚΑΝΕΝΟΣ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΛΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΟΥΜΠΟΥΤΕΟ ΝΑ ΔΙΔΑΞΩ ΚΑΙ ΔΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ. ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ "ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ" ΤΕΛΕΨΑΝ.

Αντε να σας δω τι θα κανετε τωρα. Γιατι δεν σας αρεσε η ντομπρα ξηγα μου. Αντε τωρα να κρεμεστε απο τα μπαλακια του πορτιερη. Εγω σας τα λεω χυμα απο μπρος γιατι δεν θελω να τα λεω απο πισω. Και αμα ειδικα ο Ροκ παρεξηγηθηκε, κακως, γιατι του τα εχω πει πρωτα απο ολους εδω και καιρο. Δεν εχω διαθεση να τσακωθω με κανεναν απλως γιατι εχουμε διαφορετικη αποψη για τα διοικητικα.

υ.γ για να μην ξερογλυφεται μια ψυχη τον πσεαεπ δεν προκειται να τον παρατησω. Χρονο κερδιζεις οχι τιποτα αλλο. Στο τελος ομως θα σου μεινω αξεχαστος (ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ).
Και επειδη παιζω μονο ομαδικο και οπως δεν θελω να πειραζετε την ομαδα μου ετσι και για να μην τους το χαλασω των συμπαικτων μου δεν θα ασχοληθω με τις μυριες παρανομιες που γινονται εκει κατω. Αλλα η δεσμευση ισχυει εφοσον δεν μας ενοχλειτε με μαλακιες οπως τοτε αν ειμαστε μελη και εχουμε δωσει συνδρομες.

Χαιρετε και τα δεοντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Aλλαγη πλευσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aλλαγη πλευσης   Aλλαγη πλευσης EmptyΠαρ Απρ 08, 2011 4:31 pm

A ξεχασα. Αν ο Κουτης ελεγε στην ΦΙΣΤΦ να ζητησει να μην προσβαλλει κανεις τις εκλογες ωστε να γινουν ειδαλλως θα διεγραφαν οποιον το εκανε και συμφωνουσαμε οι ελληνες ολοι να μην κατεβει κανεις σε τουρνουα μεχρι να βρεθει λυση κοινης αποδοχης τοτε ολα θα πηγαιναν μια χαρα μεσα σε λιγες μερες.
Αλλα κουκουρουκου μανταλακια που λεει και ενας γερος ανθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Aλλαγη πλευσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aλλαγη πλευσης   Aλλαγη πλευσης EmptyΠαρ Απρ 08, 2011 4:49 pm

Και οποιος θελει να του δειξω ενα επισημο εγγραφο που εστειλε η δικηγορος συζυγος του τεως εκπροσωποντας τον πορτιερη με σφραγιδα του προεδρου του δικαστηριου που δηλωνει-απαιτει να ενημερωθει ο τωρινος κανονικος προεδρος του πσεαεπ (μαντεψτε ποιος ειναι scratch )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aλλαγη πλευσης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» AΛΛΑΓΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΦΙΣΤΦ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: