Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!

Πήγαινε κάτω 
+9
drastis
PANATHINAIKOS
professor
The Rock
κανενας
zouzounini
kostas
sabaroukd
lawyer
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lawyer




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΚυρ Μαρ 20, 2011 2:38 am

Λοιπόν, ήρθε, νομίζω, η ώρα, να τελειώνουμε με την πλάκα και την κοροϊδία. Αν έχω καταλάβει καλά, υπάρχει παρέμβαση της FISTF για να γίνουν εκλογές στην Ελλάδα, με συμμετοχή όλων των παικτών και δεν ξέρω με ποια άλλη αυθαίρετη διαδικασία.

Μετά από δικαστικό αγώνα τριών ετών, η κατάσταση ξεκαθαρίστηκε και δεν υπάρχει, ειδικά αυτήν την περίοδο, κανένας λόγος για παρέμβαση του οποιουδήποτε. Υπάρχουν συγκεκριμένο Καταστατικό εγκεκριμένο από το Δικαστήριο και συγκεκριμένοι κανόνες λειτουργίας του Συλλόγου. Επίσης, υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος διεξαγωγής των εκλογών, με δικαίωμα συμμετοχής (στις πρώτες έγκυρες εκλογές) μόνο των 27 ιδρυτικών μελών. Αν είχαν γίνει νόμιμα εκλογές πριν από 3 χρόνια και είχε υπάρξει νόμιμο Δ.Σ., τότε στις τωρινές ή όποιες άλλες εκλογές, δικαίωμα ψήφου θα είχαν όλα τα τακτικά μέλη που θα είχαν, εν τω μεταξύ, εγγραφεί.

Ποιος ο λόγος, λοιπόν, να διενεργηθούν εκλογές με άλλον τρόπο, πέραν του νομίμου και από άλλο όργανο, πέραν της Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής; Ο λόγος είναι ο ίδιος που ήταν και πριν 3 χρόνια. Πρέπει να γίνει ο,τιδήποτε, ακόμα και παράνομο, προκειμένου να μην εκλεγεί Πρόεδρος ο Κεχρής. Για τον λόγο αυτό, πριν 3 χρόνια αποκλείστηκε παρανόμως ο συνδυασμός του. Για τον λόγο αυτό, και τώρα (αφού δεν γίνεται κάτι άλλο) εμφανίζεται ως, απο μηχανής Θεός, η FISTF, για να λύσει ποιο πρόβλημα; Αυτό που ήδη λύθηκε από τα Δικαστήρια; Και με ποιο δικαίωμα η FISTF επιβάλλει κανόνες αντίθετους με τα οριζόμενα στο Καταστατικό;

Για να τελειώνουμε, λοιπόν, μια και καλή: Πριν 3 χρόνια, παίχτηκε παιχνίδι (και) στην δική μου πλάτη. Μου απαγορεύτηκε να ασκήσω δικαιώματά μου από το Καταστατικό του Συλλόγου που και εγώ ίδρυσα, γιατί έτσι γούσταραν κάποιοι. Εγώ, προσωπικά, δεν θα το ανεχτώ δεύτερη φορά. Δεν μ' ενδιαφέρουν ούτε οι διαφορές σας, ούτε ο Κεχρής, ούτε ο Κουτρουμάνος και η παρέα του. ΑΠΑΙΤΩ, όμως, αυτή τη φορά, να ψηφίσω, όπως δικαιούμαι, με την διαδικασία που προβλέπεται και με τους όρους του Καταστατικού που όλοι μαζί φτιάξαμε. Εφόσον κινηθεί από οποιονδήποτε (το τονίζω) η οποιαδήποτε μη νόμιμη διαδικασία, εγώ προσωπικά θα ασκήσω αγωγή αποζημίωσης για προσβολή προσωπικότητας σε βάρος όσων θα κινήσουν τέτοια διαδικασία. Την αγωγή θα την ασκήσω μόνος μου, για τον εαυτό μου, ως ιδρυτικό μέλος του Π.Σ.Ε.Α.Ε.Π. Αν ενδιαφέρονται και άλλοι να κάνουν κάτι αντιστοιχο, ας βρουν άλλο δικηγόρο (γιατί όταν το πρότεινα, ως Δικηγόρος, να γίνει, όταν επρεπε, κανείς δεν με άκουσε). Επίσης, αν κάποιος ενδιαφέρεται, ας μεταφέρει το μήνυμά μου στον Ιταλό (ή ό,τι άλλο είναι) που ούτε τον γνωρίζω, ούτε με ενδιαφέρει να μάθω ποιος είναι.

Από δω και πέρα, κάντε ό,τι καταλαβαίνετε. Εγώ, απλά θα περιμένω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sabaroukd
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΚυρ Μαρ 20, 2011 6:04 am

Θα συμφωνήσω με το γνωστό lawyer. Προσωπικά έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τα του εξωτερικού, γιατί από ότι φαίνεται, είναι χειρότερα από εμάς. Εγώ κρατάω την τελευταία συνάντηση στο Καφέ στο οποίο είχαμε συμφωνήσει για τις επόμενες κινήσεις του συνόλου του ελληνικού σουμπουτέο.Και επειδή πιστεύω σε συμφωνίες κυρίων περιμένω από όλους να τηρήσουν τη συμφωνία. Και από τον Κεχρή βέβαια, αλλά και από όλους τους παρευρισκόμενους. Αν υπήρχαν διαφωνίες γιατί δεν ειπώθηκαν τότε που δεν υπήρχε ο κομισάριος?
Σε μια εποχή που επιτέλους τα προβλήματα καταφέραμε να τα λύσουμε μόνοι μας με πλειοψηφία, μπήκε κάποιος αμφιλεγόμενος κομισάριος, από ένα νέο αμφιλεγόμενο συμβούλιο για να μας ορίσει νέες αμφιλεγόμενες εκλογές. Εγώ θα ήμουν υπέρ κάποιας αλλαγής αν υπήρχε κάποιο νόημα. Ψάχνω τόσο καιρό να βρω κάποιο αλλά το μόνο που βρίσκω είναι αυτό που αναφέρεται παραπάνω από τον Lawyer. Δε θέλω να μακρολογήσω, έτσι και αλλιώς έχουν ειπωθεί εκτενώς στη συνάντηση που είχαμε. Και το κερασάκι στη τούρτα βέβαια είναι το πρωτάθλημα πάνω στις εκλογές του ΠΣΕΑΕΠ. Δηλαδή για να γίνει αυτό θα έπρεπε να μην είχαν οριστεί ξεκάθαρα οι εκλογές και να μην είχε δει τις ημερομηνίες ο κομισάριος, την ώρα που ήθελε να διοργανώσει πρωτάθλημα και έψαχνε κάθε ημερομηνία αν βολεύει.
Παιδιά εγώ λέω να σοβαρευτούμε καμιά φορά γιατί όλοι κρίνονται από το τι πρεσβεύουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2011

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΔευ Μαρ 21, 2011 12:55 am

Ένα μόνο πράγμα θα πω γιατί με έχει καλύψει απόλυτα ο Μάκης. Επειδή έχω σιχαθεί όλες αυτές τις γελοιότητες και έχω βαρεθεί τα "καμώματα" και τα παιχνίδια ορισμένων που τα παντελόνια τα φοράνε μόνο από συνήθεια, εντός και εκτός συνόρων, ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ τον οποιονδήποτε που θα κινήσει οποιαδήποτε διαδικασία που δεν προβλέπεται από το καταστατικό του Συλλόγου, ότι θα κινηθώ και εγώ νομικά εναντίον του μαζί με τον Μάκη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzounini
Satellite Winner
Satellite Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΔευ Μαρ 21, 2011 4:15 pm

Και εγώ με τη σειρά μου, θέλω να δηλώσω ότι αν κάποιος από όλους σας με ξαναβρίσει, εκτός του ότι θα το πω στη μαμά μου, θα του κάνω και μήνυση και μάλλον θα προκαλέσω σεισμό μόνο εις βάρος του

Υπογραφή

Κων/νος Μητσοτάκης

όχι παίζουμε

χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

Ρε δε ντρεπόμαστε όλοι μαζί λίγο θα έλεγα εγώ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΔευ Μαρ 21, 2011 10:50 pm

Γεια σου ρε Μακη αρχοντα!!!

Ετσι, ορθα κοφτα, οποιος θελει να κανει το λαμογιο θα εχει συνεπειες. Και εγω μαζι παιδια, μπορω να ειμαι μεσα στην αγωγη; Αντε, για να τελειωνουν τα τσατσιλικια επιτελους, καλα σας τα λεει ο Κωστας, απο συνηθεια τα φορατε ορισμενοι τα παντελονια, μου ηρθε και στη συναντηση των ομαδων ο αλλος και εδωσε και το λογο του οτι θα παμε αντρικια απο δω και περα.

Και να μη νομιζει ο κος κομισσαριος οτι επειδη εβαλε τον κολλητο του να στελνει τα email, αυτος θα κανει την παπια και τον ανηξερο οταν πεσουν οι αγωγουλες. Σε καταστρεψε ο αλλος ο κολλητος σου, ο Ιταλος, που στο φορουμ το διεθνες εβαλε την ανακοινωση σου, με φαρδυ πλατυ το ονοματακι σου απο κατω, επισημα και ωραια. Αυτος βεβαια το εκανε για να μη φανει οτι εχεις βαλει εκπροσωπο, δεν του εξηγησες και εσυ οτι το εκανες για να φυλας τον κωλο σου, με τις λαμογιες που πας και μπλεκεσαι...

Και πεταγεται και ο αλλος ο Εκπτωτος και λεει συμφωνω, να κανουμε δημοκρατικες διαδικασιες. Οξω ρε χουντα, που θυμηθηκες και δημοκρατια μετα απο τρια χρονια. Να ψηφισουν ολοι λεει, αφου παραιτηθούν ολα τα ιδρυτικα μελη και διαλυσουμε τον ΠΣΕΑΕΠ. Καλα ρε, αυτος δεν ηταν που εριχνε τις απειλες για αγωγες σαν το ρυζι στους γαμους, ετσι και τολμουσε κανεις να του θιξει τον ΠΣΕΑΕΠ; Εχει και εναλλακτικη βεβαια: Να ψηφίσει η Γενικη Συνελευση των Ιδρυτικων μελων πριν κανει χαρακιρι, οτι αναγνωριζει ολα τα μελη που γραφτηκαν μεχρι σημερα και μετα να γινουν εκλογες!!! Ααααααααχαχαχα... Ποια μελη ωρε;; Αυτους που εγραψε ο ιδιος ντε, αλλα μεχρι εκει, μη το ρισκαρουμε κιολας να πλακωσουν καμια πενηνταρια εξαγριωμενα νεα μελη με αυτα που ακουνε και αναγκαστει μετα ο Εκπτωτος και το νομικο του τιμ να κανουν παλι ταχυδακτυλουργιες.

Ετσι εχουν τα πραγματα λοιπον. Η Ευρωπη θα μας επιβαλει το δικαιο των Οθωμανων. Για να δουμε ομως, ποιος θα ειναι εφορευτικη επιτροπη στις εκλογες ΟΟΟΟΛΩΝ των παικτων του ΠΣΕΑΕΠ. Ο κομισσαριος ο ιδιος ή ο εκπροσωπος του επι της γης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 12:52 am

'''''''''''''μου ηρθε και στη συναντηση των ομαδων ο αλλος και εδωσε και το λογο του οτι θα παμε αντρικια απο δω και περα.'''''''''''''''

Αν φοβασαι τις εκλογες με ολους , αυτο ειναι δικο σου προβλημα. Κ τελος παντων αυτα τα θεματα απασχολουν τους παικτες κ οχι τους πρωην παικτες και νυν ηλεκτρονικους επιστολογραφους.

"""""""""""'Και να μη νομιζει ο κος κομισσαριος οτι επειδη εβαλε τον κολλητο του να στελνει τα email, αυτος θα κανει την παπια και τον ανηξερο οταν πεσουν οι αγωγουλες.' ''''''''''''''''''

Ακριβως για το λογο οτι εχουν γινει τα δικαστηρια χομπυ η φιστφ ειπε οτι αν δεν τα βρειτε μεσω πσεαεπ με τα χαρτια , θα γινει νεος ομιλος ασχετος με τον πσεαεπ κ αναγνωρισμενος απο την φιστφ. Ο πσεαεπ μπορει να συνεχισει τη λειτουργια του κ τις διαδικασιες του βασει του καταστατικου του. Απλα η φιστφ δε θα τον αναγνωριζει.
Για να μην υπαρχει παρεξηγηση ο 30φ δε θελει κ δεν προκειται να αναμιχθει στις εσωτερικες διαδικασιες του πσεαεπ , τις οποιες κ δε γνωριζει κ καλα. Απλα προτεινε στους αντιδικους αν μπορουν να τα βρουν μεσω καποιου συμβιβασμου. Αν δεν τα βρουν μεσω πσεαεπ, με οποιο τροπο αυτοι επιθυμουν, τοτε υπαρχει το πλαν β απο τη φιστφ.

'''''''''''''Για να δουμε ομως, ποιος θα ειναι εφορευτικη επιτροπη στις εκλογες ΟΟΟΟΛΩΝ των παικτων του ΠΣΕΑΕΠ. Ο κομισσαριος ο ιδιος ή ο εκπροσωπος του επι της γης;'''''''''

Αν τελικα γινουν τετοιες εκλογες θα ειναι εκλογες ολων των ελληνων παικτων που βρισκονται στο w.r. και οχι ολων των παικτων του πσεαεπ. Θα γινει νεος ομιλος κ οποιος θελει ακολουθει. Οπως ειπα κ παραπανω. Ολο αυτο θα ειναι ασχετο με τον πσεαεπ , ο οποιος θα εξακολουθει να υφισταται. Απλα δε θα αναγνωριζεται ως φορεας εκπτοσωπησης των ελληνων παικτων απο τη φιστφ.
Οι ''νομιμες'' διαδικασιες , καταστατικα , χαρτια κλπ παντα εστελναν ατομα στα δικαστηρια. Πολλες φορες τα ιδια ατομα. Σε βαθος χρονου κριθηκαμε ανωριμοι να υποστηριξουμε αυτο το μοντελο. Οποτε το μοντελο ανευ χαρτιων (που ομως θα ψηφιζουν ολοι) ισως ειναι η λυση. Πριν απο 16 χρονια που εγινε το πρωτο καταστατικο ειχα πει στους φιλους μου οτι αυτα θα μας βαλουν σε μπελαδες. Αποδειχτηκε οτι ειχα δικιο.
Ελπιζω να ειναι κατανοητα. Γιατι κ δικαια ειναι κ απλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 2:37 am

Ρε Γιωργο θα ηθελα να συμφωνησω μαζι σου αλλα πες μου σε παρακαλω ποτε εγιναν νομιμες εκλογες χωρις καταστατικα; Οι μαλαγανιες γινοντουσαν και ετσι.
Και ποιοι ειναι οι πρωην παικτες; αυτοι που τους το εκοψαν; τον παρασκευοπουλο τον πειραιωτη τον θυμασαι; τον παπιδακη; τον καδινοπουλο τωρα; και ποσοι αλλοι που εριξαν μια μουτζα και εφυγαν.
συμφωνω μαζι σου οτι τα εχουμε κανει σκατα αλλα μην μου βγαζεις την ουρα σου απεξω με αυτα τα κολπα με την φιστφ γιατι αυτα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια εχουν ξαναγινει στο παρελθον.
ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΟΙΚΤΡΑ. Και θες την αληθεια. Χωρις παρεξηγηση.
Αμα ο μαγειρας ειναι μαλακας και βρωμιαρης το φαγητο δεν τρωγεται οτι υλικα και να εχει. Νομιμα ή παρανομα.
Αμα ομως δεν αφηνεις τον μαγειρα τον νοικοκυρη γιατι κατα βαθος σε ενδιαφερει πανω απο ολα η ομαδα σου οπως τον αλλον τον ενδιαφερει η καρεκλα και τον τριτο να παρει καμια κουπιτσα τοτε τι επικαλεισαι δημοκρατικες διαδικασιες και κουραφεξαλα.
Και καλα σου λεει ο κανενας και ο κουραμπας. Γιατι δεν τα λεγατε τοσο καιρο και την τελευταια φορα που ειμασταν ολοι μαζι.
Εγω σε καταλαβαινω. Και την αιθουσα θελετε που ειναι μοστρα και τους διοσκουρους μακρια απο τα διοικητικα. Και εχετε και μια φοβια οτι μπορει να τα καταφερω να βαλω το νερο στο αυλακι που δεν καταφερατε ολοι οι υπολοιποι ή οτι μπορει να δω κανα ονειρο τι πηδημα εφαγα τοσα χρονια και να πω " δεν θελω να χρωσταω στα παιδια οτι μου εδωσαν να τους το επιστρεψω και με το παραπανω...".
Αλλα με τους χειρισμους "εμεις ξερουμε καλυτερα εμας εμπιστευεται η φιστφ εμεις θα σας δωσουμε ψηφο ολων σας " το μονο που θα καταφερετε ειναι να γινει στην πρωτη ευκαιρεια της πουτανας ή διασπαση.
Αν ηταν μαγκας ο κωνσταντινος θα επαιρνε τηλεφωνο 12 νοματαιους θα τους ελεγε τι θελει ο ντεφραντσεσκο -που εγω δεν πιστευω οτι δεν ειναι δασκαλεμενος ο ιταλος- θα τους ελεγε συμφωνειτε θελετε και αν του δινανε ολοι το ΟΚ τοτε να προχωραγε.
Τωρα ομως ειναι τρια μετρα οφσαιντ και το εχουν ολες οι καμερες. Τι σημαινει αυτο; οτι ουσιαστικα ταυτιζεται με αυτον που εθαβε μεχρι προχθες. Εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει συμφωνια κατω απο το τραπεζι. Αλλα αντε να το αποδειξεις που χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει. Γιατι η γυναικα του καισαρα δεν αρκει να ειναι πρεπει και να φαινεται τιμια. Αλλα αμα σου βγει το ονομα που να τρεχεις να βγαζεις το ματι αναδρομικα;
Μου εδωσες περιθωριο να απαντησω μεχρι την τεταρτη. Για μενα δωσατε περιθωριο στον εαυτο σας περιθωριο να το μαζεψετε μεχρι την Τεταρτη.
Λαθη ολοι κανουν και δεν ειναι κακο. Κακο ειναι να εμμενεις στα λαθη σου.
Σας το ειπα κατ ιδιαν και θα σας το πω και δημοσιως. Εγω δεν ξανανοιγω πολεμο με κανεναν σας. Τον πολεμο μου τον εκανα τον κερδισα ειτε ειναι ηθικη ειτε ειναι ουσιαστικη η νικη μου δεν εχω καμια ορεξη για αλλα.
Αμα διαλυσετε τον πσεαεπ για να φτιαχτει αλλος ομιλος στον αερα χωρις χαρτια οταν θα γινεται της πουτανας χωρις να μπορειτε να κανετε κατι να εχετε τα αντερα να λετε "εμεις φταιμε".
Και επειδη καπου εγραψες οτι ο κωνσταντινος δεν διαβαζει τα φορουμ θυμισε του κατι που ελεγε προ τριμηνου σε μας τα ολυμπιοπαιδα " συμβιβαστειτε οπως καναμε και εμεις".

Αντε καλο ξημερωμα.

υ.γ και θυμισου με. Με στοιχημα αν γουσταρεις για να εχει ενδιαφερον. Αν δεν παρετε τις σωστες αποφασεις κανενα τζουνιορακι απο τα τωρινα δεν θα παιξει στην οπεν και δεν θα υπαρχουν μεχρι τοτε ουτε κατηγοριες παιδων. ΠΑΠΑΛΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 5:53 pm

Είναι βέβαιο ότι υπάρχει ΠΑΛΙ πρόβλημα. Τι να έρθουν να κάνουν οι juniors??? Να καμαρώσουν τα μεγαλιώδη διοικητικά χάλια μας? Αν είνα ιπράγματι όλα τόσο αθώα, να γίνουν οι εκλογές ΑΜΕΣΑ όπως λεει (ΚΑΙ ΚΑΛΑ) ο Ιταλός και να ΠΑΡΑΔΟΘΕΙ ο συλλογος σε ΝΟΜΙΜΑ εκλεγμένη διοίκηση. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 9:06 pm

Επειδη μου αρεσει ολοι οι παικτες να μαθαινουν την αληθεια (εκτος απο το να ψηφιζουν οποτε θελουν αυτοι και οχι οποτε θελει ο Εκπτωτος) σας παραθετω αοσπασμα απο την απαντηση που εστειλε ο Προεδρος των Προεδρων στον κομισσαριο:

Because it is clear by the statutes of PATFAP that if, even one founding member said NO, we cannot find a solution I agree with Mr Triantafyllou to create a new FEDERATION (and not an association-club that we have now) and to move forward ALL the Greek Players together.

Leonidas Koutroumanos
FISTF Vice President


Σε ελευθερη μεταφραση:

Επειδη ειναι ξεκαθαρο απο το καταστατικο του ΠΣΕΑΕΠ οτι αν εστω και ενα ιδρυτικο μελος πει ΟΧΙ δεν μπορούμε να βρουμε λυση, συμφωνω με τον Κο Τριανταφυλλλου να δημιουργηθει νεα ομοσπονδια (και οχι ενωση-ομιλος που εχουμε τωρα) και να παμε μπροστα ΟΛΟΙ οι Ελληνες παικτες μαζι.

Τετοια ασυνεπεια και αμνησια, ουτε αλτσχαιμερ να ειχες ρε Προεδρε! Παντως, σας χαιρομαι πολυ, τι καλα φιλαρακια που ειστε με τον Τριανταφυλλου και πως συμφωνειτε σε ολα παντα (συμπτωματικα φυσικα).

Παει λοιπον ο ΠΣΕΑΕΠ, που ησουν ετοιμος να δωσεις και τη ζωη σου για αυτον, που εγραψες λογους φλογερους για να τον υπερασπιστεις απο τους κακοβουλους που ηθελαν να τον καταστρεψουν. Τον εστιψες σαν λεμονοκουπα και τωρα τον πετας στα σκουπιδια για να μην τον παρει ο Κεχρης, για να μη γλυψει ουτε μια σταγονιτσα φρεσκο χυμο κι αυτος. Τι κριμα. Σταματαω τωρα για να μη βαλω τα κλαματα απο τη συγκινηση...

ΥΓ Τα γηπεδα του ΠΣΕΑΕΠ που εκανες ολοκληρο δικαστηριο για να τα παρεις θα τα επιστρεψεις φαταουλα, ή θα τα μπουζουριασεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 9:12 pm

μην βιαζεσαι φιλε "κανενα".
και μην απογοητευεσαι.
τα ματς ληγουν οταν ο διαιτητης σφυριξει την ληξη.
Και μεχρι αυριο υπαρχει χρονος πολυς για να ταξινομηθουν σκεψεις και αποφασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 9:16 pm

Που τα είδες τα γήπεδα να τα δούμε κι εμείς??? Αυτά πάααανε. Να ταν κι άλλα.
What a Face clown What a Face clown What a Face clown Neutral What a Face clown Neutral
Ας είναι και έτσι. Η μεγάλη πλειψηφία των παικτών δεν πιάνονται κορόιδα αυτή την φορά...
Τι θα γίνει αν αλλάξει ο Μανωλιός και βάλει τη βράκα του αλλιώς σύντεκνε????
Τώρα ξέρουν οι πολλοί ποιός είναι ποιός... αλλά και τι καπνό ''φουμάρει''.
Ας αλλάξουν όνομα, σωματείο, χώρα, ήπειρο, γαλαξία, σύμπαν πάλιοι οι ίδιοι
θα παραμείνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 10:16 pm

ΛΑΘΟΣ ΚΥΡΙΕ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΚΕ ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΤΑ ΔΕΚΑΕΞΙ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΠΣΕΑΕΠ (οπως ορκιζονταν στα δικαστηρια...) ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ.
ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΕΝΩΠΙΟΝ ΜΑΡΤΥΡΩΝ.

ΑΜ ΔΕ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤετ Μαρ 23, 2011 4:48 pm

Kυριοι οπως θα εχετε πληροφορηθει προ ημερων η παγκοσμια ομοσπονδια και ειδικοτερα ο ντε φραντσεσκο επενεβη στο ελληνικο θεμα.
Αντι ομως να ελεγξει ως οφειλε ποιος απο τους δυο (εγω 'η ο τεως) λεμε ψεματα για την δικαστικη αποφαση εβαλε εναν πολυ φιλο του τον 30φυλλου να περιπλεξει το θεμα ζητωντας 'η να κανουμε παρανομες εκλογες 'η να διαλυσουμε τον πσεαεπ και να φτιαξουμε νεο ομιλο.
Ο οποιος θα ηταν και αυτος παρανομος μιας και δεν θελουν καταστατικα και υπογραφες.
Μου ζητησε ο Κουτης (ο τριανταφυλλου δεν ειχε χρονο και εξουσιοδοτησε τον κολλητο του να αναλαβει) να δεχθω εγω παρανομες εκλογες με την δικαιολογια να ψηφισουν ολοι οι ελληνες παικτες ενω ξερουν οτι ουτε εχω δικαιωμα να αποφασισω εγω για κανεναν αλλο πλην του εαυτου μου.
Το αστειο ειναι οτι ο ετερος που ερωτηθηκε ηταν ο τεως που ειχε τον πσεαεπ σαν παιδι του οπως μου ελεγε μια ψυχη. Απο την μια ελεγε οτι μπορει υπο προυποθεσεις να γινουν παρανομες εκλογες αλλα μολις βγηκαν απεργης και μαυραγανης και ειπαν οτι τον λογο θα εχει η δικαιοσυνη αποποιηθηκε τον πσεαεπ (το παιδι του ως νεος Δουρης -οχι Δουρος που δεν παιρνει τηλεφωνο τον Αλεφαντο) και μαλιστα προτεινε την οριστικη διαλυση του.
Ετσι λοιπον εχουμε ως μονο σεναριο να ξανα μανα φτιαξουμε νεο ομιλο να τρεχουμε παλι με καταστατικα. Που ομως ο Κουτης και ο Τριανταφυλλου παραδειγματος χαρη δεν θελουν να μπλεξουν με δικομανεις. Οποτε προωθουν το σεναριο να φτιαξουμε εναν ατυπο συλλογο και να κανει ο καθενας οτι γουσταρει χωρις να ειναι υπολογος πουθενα.
Εσπασα το κεφαλι μου και βρηκα οτι το κωλυμμα που επικαλειτο συνεχεια ο τεως οτι δεν μπορουν να γινουν αμεσα εκλογες ηταν οτι τα μελη πρεπει να κλεισουν χρονο. Ρωτησα λοιπον δικηγορους και μου ειπαν οτι αν δεν το γραφει το καταστατικο δεν ισχυει χρονικος περιορισμος. Απλως δεν μπορεις να γραφεις μελη μετα την προκηρυξη εκλογων.
Ενημερωσα ΑΜΕΣΩΣ την ΦΙΣΤΦ οτι μπορουν να γινουν κανονικα οι εκλογες του πσεαεπ οπως προκηρυχθησαν 10 απριλη και μετα το νεο συμβουλιο να κανει εγγραφες μελων και να προκηρυξει εκλογες εκ νεου. Ετσι ολοι οι παικτες να μπορουν να ψηφισουν νομιμα χωρις να γινει τιποτα παρανομο και ανηθικο και η ελληνικη ομοσπονδια που τοσο ολοι θελουμε να μην ειναι αεριτζιδικη να εχει κανονικη νομικη υποσταση. Χωρις να φτιαχνουμε νεα καταστατικα και να περιμενουμε παλι ενα χρονο.

Ενιωθα υποχρεωμενος σε ολους εσας που θελετε αλλα δεν σας ενημερωνει κανενας ( οπως σε μια νυχτα αναβληθηκε δικαιως το πρωταθλημα αλλα πηγε σε ημερομηνια που κανεις δεν ερωτηθη) να σας πω την ολη ιστορια για να εχετε αποψη και να ξερετε τι μελλει γενεσθαι. Νομιζω οτι πρεπει ολοι μας να σταματησουμε αυτα τα παιχνιδια που παιζονται στην πλατη μας και να παιζουμε παιχνιδια στις τσοχες.
Ειμαι στην διαθεση σας σε οποιαδηποτε απορια σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzounini
Satellite Winner
Satellite Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΤετ Μαρ 23, 2011 8:39 pm

Όταν τα έλεγε το zouzounini έλεγες εσύ και οι άλλοι αντικαθεστωτικοί ότι "τώρα θυμηθήκαμε τη δημοκρατία" και άλλα τέτοια ευτράπελα!!!!!!!!

Τώρα όμως που φοβάσαι μήπως και χαθεί άλλη μια ευκαιρία να γίνεις πρόεδρος, τώρα έρχεσαι στα λόγια μου. Τότε έλεγες εσύ και οι νομικοί σου σύμβουλοι, ότι θα πρέπει να περάσει ένας χρόνος και ότι δεν μπορεί να γίνει να ψηφίσουν όλοι και διάδορες άλλες τέτοιες βλακείες. Τώρα όμως!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά όλοι το ίδιο είστε................. Όλοι διατύνεστε ότι νοιάζεστε για το καλό του subbuteo και όλοι κάνετε τα ίδια.....

Απόλυτη διαφάνεια λοιπόν και δημοκρατικές διαδικασίες παντού........

Επειδή είμαστε και πολύ λαλάκες βέβαια, είμαστε ικανοί να γίνουν εκλογές και να πάει να ψηφίσει το 30% αυτών που ασχολούνται με το άθλημα και να έχουμε πάλι τα ίδια. Τότε θα είμαστε άξιοι της τύχης μας.

Άντε και άλλες τέτοιες ιδέες από όλους μας χα χα χα

Ρε αν κατεβάζατε τόσες πολλές ιδέες για τη ζωή σας είμαι σίγουρος πως θα είσασταν όλοι πάμπλουτοι χα χα χα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 6:13 am

zouzounini έγραψε:
Τότε έλεγες εσύ και οι νομικοί σου σύμβουλοι, ότι θα πρέπει να περάσει ένας χρόνος και ότι δεν μπορεί να γίνει να ψηφίσουν όλοι και διάδορες άλλες τέτοιες βλακείες. Τώρα όμως!!!!!!!!!!!!!!

μαλακομπουκωμενε ο τεως τα ελεγε εδω και 3 χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 6:18 am

zouzounini έγραψε:

Επειδή είμαστε και πολύ λαλάκες βέβαια, είμαστε ικανοί να γίνουν εκλογές και να πάει να ψηφίσει το 30% αυτών που ασχολούνται με το άθλημα και να έχουμε πάλι τα ίδια. Τότε θα είμαστε άξιοι της τύχης μας.

Να πας να τα πεις σε αυτους που δηθεν θελουν ανοιχτες εκλογες απλως για να δημιουργησουν προβλημα και οχι γιατι πιστευουν στην δημοκρατια.
Αμα ηθελαν δημοκρατικο αποτελεσμα αρκουσε να ρωτησουν μεσα σε μια ωρα τους 12 εκπροσωπους των κλαμπς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 6:02 pm

Ε αυτό που λες είναι αντιπροσωπευτική δημοκρατία, όχι άμεση δημοκρατία.
Όμως αυτό που παει να γίνει τώρα, λεγεται πραξικόπημα και νταβατζιλίκι. ή μαλλον όχι νταβατζιλίκι αλλά αρχίνταβατζιλίκι για την ακρίβεια. Και όταν δω τον Ιταλό θα του το πω ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το γράφω, στα μούτρα του.
Γιατί δεν τον ξέρουν μόνο μερικοί, που τους εμπιστεύεται δήθεν να κάνουν εκλογές. Τον ξέρουν και άλλοι και θα τα ακούσει ένα χεράκι με την πρώτη ευκαιρία, tet a tet όπως λένε και οι Γάλλοι.
Είναι απλό: ο Ιταλός εμπιστεύεται και ακολουθεί ένα πράγμα μόνο. Τα λεφτά. Όπου πάνε τα λεφτά και οι χορηγίες, πάει και αυτός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 7:54 pm

Εδωσα σαν εναλλακτικη λυση για ψηφους κλαμπ για πιο ακεραια διαδικασια.
Τα δωδεκα κλαμπ δεν αμφισβητουνται.
Αν αρχισουμε να λεμε ποιος θεωρειται παικτης και ποιος οχι θα γινει το ελα να δεις.
Εμενα αν ημουν υστεροβουλος δεν θα με βολευε να εχω την ιδια δυναμη ψηφου με τους σκαρλετ (το αναφερω ως παραδειγμα) που η ολυμπια εχει 20 και ενεργους παιχτες και οι σκαρλετ 5.
Και ο δευτερος λογος ειναι οτι ετσι δεν υποχρεωνεις τους επαρχιωτες να ταξιδεψουν μονο και μονο για να ψηφισουν. Ας λειτουργησει το καθε κλαμπ ως εκλογικο κεντρο και να στειλει τα αποτελεσματα του και να αθροιστουν.
Αν θελουμε πραγματι να ψηφισουν ολοι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzounini
Satellite Winner
Satellite Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 9:39 pm

Θεματική Ενότητα: επικαιροτητα
professor

Απαντήσεις: 227
Αναγνώσεις: 8199
Αναζήτηση σε...: Γενικα Θέμα: επικαιροτητα Τρι Feb 08, 2011 10:58 pm
οπως ενημερωσε ο Μακης η διαδικασια μπορει να ξεκινησει τυπικα αμεσα.
ΑΛΛΑ για να εχουν δικαιωμα ψηφου ολοι χρειαζεται ενας χρονος απο την ημερα εγγραφης τους. Οποτε μαλλον χρειαζεται πανω απο ενας χρονος για να γινουν ολα ΝΟΜΟΤΥΠΑ.
Δεν ονειρευομαι καρεκλες αλλα τραπεζια. Καταλαβαινεις τι εννοω; Δεν θελω να γινει τιποτα παρανομα για να μην δωσω δικαιωμα. Αν δεν μας πει ο Μακης καντε το δεν θα κουνηθει λεπι.
Ο Μακης οτι ειπε ειχε δικιο και φερθηκε σπαθι. Και εκει που δεν τον ακουσαμε την πατησαμε. Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Εσυ δεν μας λες το ονοματακι σου απο τον φοβο σου και μας λες να κανουμε πιο γρηγορα απο οτι επιβαλλει ο νομος και οι συνθηκες.
Αντε λοιπον ελα να τα κανεις εσυ για μας. Ρε κοιτα μετα απο 3 χρονια που εχουν ολοι αποψη. Α ρε Μακη εσυ πηγες στα πανεπιστημια για να μαθεις τους νομους εμεις πληρωναμε τρια χρονια για να βρουμε ακρη και τωρα ηρθαν οι ειδημονες να μας κανουν θεωρια.

Αυτά έγραφες στις 8 Φεβρουαρίου 2011. Μήπως ο professor είναι ο τέως και έχω μπερδευτεί?

Μήπως είσαι πολύ γκα γκαου και δεν ξέρεις τι γράφεις? Ή μήπως νομίζεις ότι δεν μπορούμε να θυμηθούμε τι γράφεις?
Σου έχω ξαναγράψει πως είναι καλύτερα να τα λες προφορικά και όχι να τα γράφεις, γιατί τα γραπτά μένουν, αλλά εσύ δεν βάζεις μυαλό.

Τελικά είστε όλοι γκα γκαουδες για να ασχολούμαι μαζί σας!!!!!! χα χα χα χα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 12:08 am

Σχετικά με τη διαμάχη που γίνεται για το εάν είναι σωστό να ψηφίσουν τα νέα μέλη του ΠΣΕΑΕΠ στις επικείμενες εκλογές θα ήθελα να πω τα ακόλυθα:

1. Το πλέον δημοκρατικό είναι να ψηφίσουν όλοι.
2. Αυτό θα πρέπει να γίνει με νόμιμο τρόπο.
3. Ο Κεχρής πρότεινε ΝΟΜΙΜΟ τρόπο, να γίνουν οι εκλογές με τα ιδρυτικά πρώτα, όπως προβλέπει ο νόμος, και μετά από ένα μήνα ξανά εκλογές με όσα μέλη εγγραφούν στο μεταξύ.

Πού είναι το πρόβλημα κύριοι; Δεν γίνονται εκλογές σύντομα; Δεν συμμετέχουν όλοι; Δεν είναι ΚΑΙ νόμιμο;

Ό Κουτρουμάνος επικαλείται τον αθλητικό νόμο 2725/99 και λέει ότι στο Άρθρο 2, παράγραφος 4 ο νόμος λέει ότι:

4. Τα µέλη του σωµατείου, πλην των ιδρυτικών, µετά πάροδο ενός
(1) έτους από την εγγραφή τους, αποκτούν δικαίωµα να εκλέγουν και
να εκλέγονται στα όργανα του σωµατείου.


άρα επειδή ο ΠΣΕΑΕΠ είναι αθλητικός (;;; ) σύλλογος και η διάταξη ισχύει και για τον ΠΣΕΑΕΠ, είναι παράνομο να συμμετάσχουν όλα τα μέλη στις εκλογές πριν περάσει ένα έτος από την εγγραφή τους.

Και εγώ ερωτώ κι ας μην είμαι δικηγόρος (ξέρω όμως να διαβάζω):

Αν ο ΠΣΕΑΕΠ ήταν αθλητικό σωματείο (που μάλλον δεν είναι), δε θα ίσχυε και αυτό που γράφεται αμέσως μετά στο Άρθρο 3: Κωλύµατα εγγραφής - Περιορισµοί, παράγραφος 4, του ίδιου νόμου;;

4. Αθλητής µπορεί να εγγραφεί ως µέλος σε αθλητικό σωµατείο, σύµφωνα µε
τους όρους και τις προϋποθέσεις του καταστατικού του, ένα (1)
τουλάχιστον έτος µετά την τελευταία συµµετοχή του σε επίσηµο αθλητικό
αγώνα. Επίσηµος αθλητικός αγώνας είναι ο αγώνας που διοργανώνεται από
την οικεία αθλητική οµοσπονδία ή διεξάγεται µε την έγκρισή της.


Επίσης, δε θα ίσχυε η παράγραφος 7 που αναφέρεται στις παραγράφους 1-6 του Άρθρου 3;

7. Πρόσωπο στο οποίο συντρέχει οποιοδήποτε από τα πιο πάνω κωλύµατα,
χάνει αυτοδικαίως την ιδιότητά του.


Με άλλα λόγια εγώ καταλαβαίνω ότι αν ίσχυε για τον ΠΣΕΑΕΠ ο νόμος που επικαλείται ο Κουτρουμάνος, τότε ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ δε θα είχε δικαίωμα να είναι μέλος του ΠΣΕΑΕΠ, αφού όλοι μας είμαστε ΕΝΕΡΓΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ!!! Ίσως μόνο εγώ να είχα το δικαίωμα να είμαι μέλος, αφού όπως λένε ο Κουτής και ο Άκης, εγώ δεν είμαι ενεργός παίκτης Laughing Laughing Laughing

Επιπλέον, στο καταστατικό του ΠΣΕΑΕΠ γράφεται ΣΑΦΩΣ στο Άρθρο 4 Μέλη ότι μέλος του Συλλόγου μπορεί να γραφτεί ΜΟΝΟ όποιος έχει συμμετάσχει σε διοργανώσεις Επιτραπέζιου Ποδοσφαίρου μέσα στον τελευταίο χρόνο!!! Άρα, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ο ΠΣΕΑΕΠ και τα μέλη του ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να υπάγονται σε αυτόν το νόμο που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ στους ενεργούς τον τελευταίο χρόνο αθλητές να γράφονται μέλη σε αθλητικούς συλλόγους!!!

Ακόμη, ο Νόμος 2725/99 αναφέρει στο Άρθρο 8, παράγραφοι 4 και 5:

4. Στη Γενική Γραµµατεία Αθλητισµού τηρείται µητρώο ειδικά αναγνωρισµένων αθλητικών σωµατείων.
5. Όπου εφεξής στον παρόντα νόµο αναφέρεται αθλητικό σωµατείο νοείται το σωµατείο που έχει την κατά το παρόν ειδική αθλητική αναγνώριση.


Έχει ο ΠΣΕΑΕΠ ειδική αθλητική αναγνώριση;;; Είναι γραμμένος στο μητρώο αναγνωρισμένων αθλητικών σωματείων;;;

Αν κάποιος ΝΟΜΙΚΟΣ έχει απαντήσεις στις ερωτήσεις μου, παρακαλώ να τις ακούσω. ΟΧΙ ΑΣΧΕΤΟΙ παρακαλώ, να λέει ο καθένας ότι θέλει ή ότι τον συμφέρει.

Και μία ερώτηση στον Κουτή, τον Τριανταφύλλου, δεν ξέρω ποιον, αυτούς που μεταφέρουν τις πληροφορίες στη FISTF:

Κύριοι, μεταφέρετε τις γνώμες και των υπολοίπων ημών για το θέμα ή μόνο του Κουτρουμάνου; Διότι, εδώ θα πρόκειται για σαφέστατη μεροληψία από μέρους σας, αν δεν πείτε ότι μία χαρά είναι η λύση που προτείνει ο Κεχρής και στην τελική αν ο Κουτρουμάνος πάει και κάνει πάλι αγωγές για να εμποδίσει τους παίκτες να ψηφίσουν ΟΛΟΙ στον ΠΣΕΑΕΠ, τότε μάλλον αυτός είναι που ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ εκλογές με όλους και όχι ο Κεχρής, αυτά λέει η κοινή λογική (common sense στα αγγλικά, για να το μεταφέρετε σωστά στους αποικιοκράτες φίλους σας).

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 12:46 am

Kυριοι σας ενημερωνω οτι οι Τριανταφυλλου Κουτης γραφοντας να μην πω που ολους τους Ελληνες παικτες αποφασισαν την διαλυση της ελληνικης ομοσπονδιας απο μονοι τους. Σε συνεργασια με τον κολλητο τους ντε φραντσεσκο. Και μαλιστα ειναι βεβαιοι οτι εκαναν το καλο για το σπορ. Γιατι αυτοι ξερουν καλυτερα απο ολους εσας και εμας. Γιατι εσεις και εμεις ειμαστε μαλακες και τους ανεχομαστε. Οπως θα διαβασετε και στο κειμενο το πραξικοπημα εγινε με την συνεργασια του Κουτρουμανου. Και επειδη εγω αρνηθηκα να παιξω τον ρολο του νταβατζη που ηθελαν να μου φορτωσουν μου επερριψαν και κομματι της ευθυνης. Αντε τωρα τρεξτε να παιξετε στο πρωταθλημα που αποφασισαν οι κουτης τριανταφυλλου να γινει στην αιθουσα κουτρουμανου ακη.

Η ιστορια επαναλαμβανεται Κωνσταντινε και Γιωργο. Πραξικοπημα με τον Ακη κανατε και προ τετραετιας και με τον Κουτρουμανο συμπλευσατε προ τριετιας οταν εκανε τις παρανομες εκλογες. Εγω απεδειξα οτι παντελονια φοραω. Εσεις;

Ακολουθει το κειμενο που εσταλει.

Gentlemen
As you all remember a few days ago we proposed to the leaders of the two opposite parties (kechris and koutroumanos) to reach to a compromise via patfap statutes and to have elections with all players.
Koutroumanos responded that this can be done in a ''legal'' way, only if every founding member of patfap (27) agrees to this solution. This could not proceed because two of the founding members desaggreed with this proposal.Then koutroumanos pointed that if no agreement is possible, then he will help us to built a new federation.
Kechris proposed that in order things to be done in a ''legal'' way, elections must be done only with the founding members. After that everybody can register to patfap and new elections can be done in a month. He wrote that he asked his lawyers. Koutromanos disagree to this proposal, because he said that the not founding members can only vote after one year. He stated that he asked his lwyers too.
We are not lawyers or judges so to know for sure what is right and what is wrong in this situation. And we don't want any more trouble with courts if we decide this or that.So in conclusion no compromise was made by kechris and koutroumanos to find a solution within patfap statutes. From this moment patfap is no longer the federation that represents Hellas to Fistf. Until elections will be made, we are going to supervise the remaining tournaments (national championship and major) in order not to have fights for who will be responsible for them (kechris or koutroumanos).
As fistf has proposed to us , a new federation (where all players listed in W.R of march will be able to elect and been elected) is going to be created. We expect kechris to help to this efford , like koutroumanos stated that he will. All procedures and elections will be finished before the end of june.All the club leaders will be officially informed ,in a short time, about the exact plan and the way the new federation will procceed (for elections and everything else). Before announcing the plan, all the club leaders will be asked to write down their opinions for the new federation and send them to us. Fistf will be informed for the plan's progress.
Be sure that we want the best for our sport.
Yours in sport
Konstantinos Triantafillou
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 10:30 am

'''''''''''''''''''They decided in argument with FISTF (stefano de francesco) and Koutroumanos''''''''''

Stefano and fistf has pointed that the first attemt would be a compromise via patfap's statutes. That was done but the two parties did't reach to a solution. It is unfortunate, but this is the parties responsibility and noone else's. As i had stated i don't care if we continue with patfap or with a new federation. I only want everyone to be able to vote and to stop the court fights.

''''''''''''''''''' to cancel the greek federation and to create another'''''''''''''''''

You and koutroumanos had plenty of opportunities to make a compromise in order patfap to continue to be the association that represents hellas to fistf. If someone destroyed patfap ,as you say, is you and koutromanos that you couldn,t find a solution.

'''''''''''''''' They didn't ask the rest 150 greek players and the 12 clubs. They want all greek players to vote but they didn't ask the greek players.''''''''''''''''

In this point the people who are at courts are you and koutroumanos. Even if every one else wanted to continue with patfap (which many of them they don,t) this could happen only if you and koutroumanos could make a compromise. You didn't, so the rest of the players could't help. You and koutroumanos fight at courts . Not the rest of the players.

"''''''''''''' Congratulations.'''''''''''''

Thanks but i believe that you have a big part of responsibillity in this situation. Not kostas, me , or anyone else
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzounini
Satellite Winner
Satellite Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 12:40 pm

Α ρε professor πάλι τη πάτησες ρε αγόρι μου!!!!! Πάλι δε θα γίνεις πρόεδρος όλων των σουμπουτεϊκών παικτών. Τι κρίμα ρε αγόρι μου γιατί σε είχα παίξει σε παράνομο στοίχημα. Ήμουν σίγουρος για σένα αλλά μάλλον πόνταρα σε κουτσό άλογο. χα χα χα χα χα χα χα χα

Το ερώτημα για μένα τώρα είναι τι θα κάνουν όλα τα παιδιά που είστε στο ίδιο κλαμπ. Θα σε ακολουθήσουν ως πρόεδρο στο παλαιό ΠΣΕΑΕΠ, ή θα το παίξουν αλλιώς και θα παίζουν με όλα τα άλλα κλαμπ μήπως και γίνουν άντρες!!!! Το δρόμο τον είχε δείξει ένας από εσάς πέρσι. Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι την επόμενη χρονιά.

Μπράβο στον μεσάζοντα που δείχνει ότι έχει κάτι μέσα στο παντελόνι του (σε αντίθεση με ότι λέει ο professor για αυτό) και δείνει μια λύση σε ότι ευτράπελο συμβαίνει στο Ελληνικό σουμπούτεο. Δείχνει ότι έχει και τη σωστή σκέψη και τις κατάλληλες γνωριμίες, για να κάνει κάτι σωστό.΄Εγώ θα του προτείνω για να τους ταπώσει όλους, να προτείνει στον professor και στον πρόεδρο των προέδρων το εξής:

Επειδή ο μεν πρόεδρος των προέδρων όσο και να είναι μπορεί να βοηθήσει το Ελληνικό σουμπούτεο με την παρουσία του στη FISTF, ενώ ο professor είναι πολύ ικανός στο να διοργανώνει ωραία τουρνουά (φάνηκε και από το πρωτάθλημα Ελλάδος) και επειδή ο μεν πρώτος δεν σκαμπάζει από αυτά που μπορεί να κάνει ο δεύτερος και το ανάποδο, να κατέβουν στις εκλογές σε κοινό ψηφοδέλτιο και οι αρμοδιότητες να είναι αυτές που ανέφερα παραπάνω. Να βρούνε και κάποιον που να μπορεί να κάνει όλα τα υπόλοιπα και όλοι θα είναι ικανοποιημένοι και όλοι θα προσφέρουν στο Ελληνικό σουμπούτεο που διατύνονται ότι πασχίζουν!!! Προτεινέ το αυτό μεσάζοντα να δούμε τι θα έχουν να πουν τότε τα πουλάκια μου........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 1:37 pm

''''''''''''''''''Επειδή ο μεν πρόεδρος των προέδρων όσο και να είναι μπορεί να βοηθήσει το Ελληνικό σουμπούτεο με την παρουσία του στη FISTF, ενώ ο professor είναι πολύ ικανός στο να διοργανώνει ωραία τουρνουά (φάνηκε και από το πρωτάθλημα Ελλάδος) και επειδή ο μεν πρώτος δεν σκαμπάζει από αυτά που μπορεί να κάνει ο δεύτερος και το ανάποδο, να κατέβουν στις εκλογές σε κοινό ψηφοδέλτιο και οι αρμοδιότητες να είναι αυτές που ανέφερα παραπάνω. Να βρούνε και κάποιον που να μπορεί να κάνει όλα τα υπόλοιπα και όλοι θα είναι ικανοποιημένοι και όλοι θα προσφέρουν στο Ελληνικό σουμπούτεο που διατύνονται ότι πασχίζουν!!! Προτεινέ το αυτό μεσάζοντα να δούμε τι θα έχουν να πουν τότε τα πουλάκια μου........ ''''''''''''''''''''''''''

Πλακα πλακα δεν ειναι κακη ιδεα...

'''''''''''το πραξικοπημα εγινε '''''''''''''

Ποιο πραξικοπημα ρε? Αφου δεν τα βρηκατε μεσω πσεαεπ εσεις που ειστε στα δικαστηρια, θα γινουν εκλογες σε νεα ομοσπονδια με ολους. Αν σε θελει ο κοσμος θα σε ψηφισει. Αν οχι δε θα σε ψηφισει. Δημοκρατικα ομορφα κ ωραια. Χωνεψε το.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!   ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ! EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 4:26 pm

Ερωτηση: τι σκαμπαζει ο τεως που δεν σκαμπαζει αλλος ελληνας;
Αν εξαιρεσεις οτι απειλει με εξωδικα και αγωγες επειδη εχει την γυναικα του να ασχολειται με αυτα τι αλλο ξερει να κανει;
Οσο για την γνωμη που εχουν στην φιστφ για παρτη του αν διαβαζατε καποια μεηλ θα καταλαβαινατε οτι εχουν την ιδια γνωμη με εμας για αυτον.

Επαναλαμβανω οτι δεν ηταν ονειρο ζωης να γινω προεδρος. Αλλα αμα σε εχουν περασει πριονοκορδελα τοσα χρονια λες νισαφι δεν εμπιστευομαι κανεναν που μεθαει με την εξουσια.
Στο φιναλε βλεποντας ποσοι και ποιοι κλεβουν μεσα στην τσοχα τουλαχιστον εμενα κλεφτη δεν με λενε. Μπορει να διαφωνησουμε με καποιον στο τι ειδαμε αλλα μεχρι εκει.

Ροκ μια χαρα τα βρηκαμε με τα δικαστηρια. Αλλα ο αλλος δεν ξερει ουτε να χανει. Και αν ολοι οι αλλοι δεν τον απομονωσετε αλλα τον γλειφετε απλως για να παιζετε στα καινουρια του γηπεδα τοτε η ευθυνη δεν βαρυνει εμενα αλλα εσας.

Ζουζουνινη τις μαλακιες με το ποτε θα γινουν αντρες και οτι αφησα υπονοουμενα τι εχει ο ροκ στα πανελονια του να τα πεις αλλου. Παντως ξερω τι εχεις εσυ στην πισω πλευρα του παντελονιου σου.

Τελος πραξικοπημα 'η αλλιως χουντα λεγεται η επιβολη αποφασεων μεσω ασκηση εξουσιας που δεν προηλθε απο συννομες δημοκρατικες διαδικασιες. Και οπως εγραψα και στο ξενο φορουμ ο Ροκ εκανε το ιδιο λαθος με τον τεως.

Οταν οι παρανομες εκλογες του εδωσαν του τεως εξουσια σιγα σιγα αδιαφορησε για την γνωμη των παικτων και των κλαμπ και αποφασιζε μονος του γραφοντας μας κανονικα.
Εγω απο οταν βγηκε η πρωτη αποφαση δικαστηριου συζητησα με ολους τους κλαμπαρχες επανειλλημενες φορες τους ενημερωσα και ασπαστηκα οτι ειπανε σεβομενος την δημοκρατια που τοσο καιρο επικαλουσα.
Μεσα σε 10 μερες ο ροκ με το που ελαβε το χρισμα απο τον τριανταφυλλου και τον ντε φραντσεσκο το γυρισε στο αποφασιζουμε και διαταζουμε. Ειναι δυσκολο να μην βαζεις το χερι στο βαζο με το μελι οταν στο δινουν να το κρατησεις.
Λιγοι μπορουν αν και δυστυχως τους λενε μαλακες και χαζους. Ειτε κουτσα αλογα. Γιατι το ηθος ειναι δεικτης βλακειας.

Και κλεινοντας σας θυμιζω: το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου. Με τον τεως που μας την εφερε με απατη εγω ουτε πυτιριδα δεν θελω να εχω. Οποιος θελει να συνεργαστει μαζι του και να εχει την τυχη του Αγγελινα του Κουτη που τους αδειασε οταν δεν τους ειχε αναγκη με το καλο να τρεξει στο διαβα του.

Και αντε να πατε να παιξετε και στην λεσχη του να τον βοηθησετε και οικονομικα σε τουρνουα που δεν εχουν κανενα κυρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: