Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Προς Ολυμπίους επιστολή

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

Προς Ολυμπίους επιστολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προς Ολυμπίους επιστολή   Προς Ολυμπίους επιστολή EmptyΣαβ Ιαν 29, 2011 2:20 pm

Θα ήθελα να πω μερικά πράγματα στους φίλους της Ολύμπια. Θα μπορούσα να το κάνω και κατ'ιδίαν, αλλά τότε ίσως θα έπρεπε να τα πω πολλές φορές και πάλι κάποιος δε θα ήταν μπροστά να ακούσει. Και επειδή ξέρω ότι οι περισσότεροι διαβάζετε εδώ, θεωρώ ότι είναι καλύτερα έτσι.

Πρώτα από όλα ξέρετε όλοι πόσο σας έχω υποστηρίξει εδώ και τρία σχεδόν χρόνια, ηθικά και υλικά. Είμαι ίσως ο μόνος που πληρώνει συνδρομές για την αίθουσα μήνες ολόκληρους, ενώ το πρόγραμμα της δουλειάς μου και οι άλλες υποχρεώσεις μου επιτρέπουν να έρχομαι για παιχνίδι λιγότερο από μία φορά το μήνα. Υποστήριξα όχι μόνο με λόγια αλλά και με έργα το δικαιωμά σας να παίζετε όταν κάποιοι σας το απαγόρευαν και κακομεταχειρίζονταν την ομάδα σας. Κι αν τώρα υπάρχει μία απόφαση δευτεροβάθμιου δικαστηρίου που βάζει τέρμα σε όλη αυτήν την κατάσταση που αντιμετωπίζατε τόσα χρόνια, αυτό οφείλεται στο ότι 2-3 άνθρωποι βάλαμε τα ωραία μας λεφτά και πληρώσαμε δικηγόρους, παράβολα κλπ (ρωτήστε τον Κεχρή πόσα έχω πληρώσει από την τσέπη μου). Εμείς δεν έχουμε τζάμπα δικηγόρο όπως ξέρετε, άρα κάποιος πλήρωνε. Και θα είστε αφελείς (για να μην πω τίποτε άλλο) να πιστεύετε ότι η συμπεριφορά κάποιων απέναντί σας έγινε καλύτερη ξαφνικά μήνα Δεκέμβριο λόγω κρίσης καλοσύνης, συμπτωματικά λίγες μέρες αφού εκδόθηκε η απόφαση του Εφετείου.

Μπορείτε λοιπόν να συζητάτε μεταξύ σας για το πόσο κακό σας έκανε να λέγονται διάφορα στο φόρουμ για σας, μην ξεχνάτε όμως για ποιον μιλάτε.

Όσο για τον τύπο που αξιώνει συγνώμες και μετάνοιες, να του πείτε ότι προσβολή ήταν όταν πέρυσι με έβριζε σκαιότατα μπροστά σε όλους σας επειδή έχασε στο μεταξύ μας παιχνίδι και όταν με αποκαλούσε "καραγκιόζη" στα μηνύματα που σας έχει στείλει και τα έχετε διαβάσει όλοι. Και να του θυμήσετε ότι αυτός ήταν που βγήκε δημόσια πέρυσι και ανακοίνωσε την αποχώρησή του από την ομάδα σας για προσωπικούς λόγους και πήγε και έπαιζε μόνος του, όταν εσείς ήσασταν αποκλεισμένοι γιατί δεν εγκαταλείψατε την ομάδα.

Θα χαρώ πολύ να σας δω στην αίθουσα σας, πριν έρθω όμως θα ήθελα να είμαι σίγουρος ότι είμαι καλοδεχούμενος. Ελπίζω ο υπεύθυνος της αίθουσας να μου επιβεβαιώσει σύντομα ότι έτσι έχουν τα πράγματα.

Καλή κοπή της πίτας σήμερα το απόγευμα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Προς Ολυμπίους επιστολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς Ολυμπίους επιστολή   Προς Ολυμπίους επιστολή EmptyΣαβ Ιαν 29, 2011 2:55 pm

Νομιζω οτι δεν ισχυει κατι διαφορετικο απο οτι ισχυε.
Αν ο Παπ παραμενει στραβωμενος μαζι σου ειναι σεβαστο και αναφαιρετο δικαιωμα του.
Το πρωταθλημα μας τρεχει κανονικα και εχεις υποχρεωση να ολοκληρωσεις τις υποχρεωσεις σου ειδικα μετα την κηδεια που εκανες στον αιθουσαρχη.
Τωρα κατι "κωλοτουμπες" που εχεις αποκαλεσει την ομαδα μας εχουν πειραξει -αλλους γιατι ειναι αληθεια και αλλους γιατι θιγονται αδικως- αλλα δεν θα βαλουμε και μαυρες πλερεζες (λιγο του σταμυ κοπηκε η ορεξη αλλα δεν τον φοβομαστε μην παει απο ασιτια).
Και ισως και εσυ να πρεπει να δικαιολογησεις και καποιους που δεν καταλαβαινουν οτι το μελλον της ολυμπια θα ηταν ζοφερο αν δεν υπηρχαν καποιοι να στηριξουν οικονομικα και ηθικα τον αγωνα μας. Γιατι δεν μπορουν να φανταστουν μεχρι που θα εφταναν μερικοι για να μας εξοντωσουν.
Τωρα αν το κομματι σου της πιτας αποψε ειναι λιγο μικροτερο απο των υπολοιπων μην το παρεις προσωπικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patrinos




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

Προς Ολυμπίους επιστολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς Ολυμπίους επιστολή   Προς Ολυμπίους επιστολή EmptyΚυρ Ιαν 30, 2011 12:46 pm

Γιώργο, μου ζητάς να τοποθετηθώ σε κάτι που έχω είδη τοποθετηθεί όχι μόνο για σένα αλλά για όλους.
Επαναλαμβάνω πιο αναλυτικά για να γίνω κατανοητός για όλους.

Η αίθουσα της ΟΛΥΜΠΙΑ είναι ανοιχτή για όλους, για όλους που έρχονται μόνο για το παιχνίδι,
για όλους που έρχονται επειδή τους αρέσει το κλίμα που έχουμε φτιάξει και περνάνε ευχάριστα,
για όλους που δεν έχουν πρόβλημα με την ομάδα μας και τις επιλογές της,
για όλους που δεν έχουν πρόβλημα με τους 25 ! αθλητές της ομάδας μας.

Αν ισχύουν όλα αυτά για σένα μπορείς να έρθεις και να παίξεις μαζί μας όπως παλιά.
Αν δεν ισχύουν όλα αυτά για σένα, δηλαδή έχεις πρόβλημα με την ομάδα ή με κάποιους παίχτες
της ομάδας καλό είναι να λύσεις το πρόβλημα πρώτα και μετά να έρθεις.

Η ΟΛΥΜΠΙΑ είναι το μοναδικό CLUB που κάνει πρωτάθλημα και δέχεται αθλητές από άλλα CLUB
και έχει ίδιους όρους για όλους είτε είναι παίχτες της ΟΛΥΜΠΙΑ είτε όχι, αυτοί οι όροι γίνονται
γνωστοί πριν λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα και δεν υποΧΡΕΩΝΟΥΜΕ κανένα με το ζόρι να λάβει μέρος.

Τέλος να είσαι σίγουρος ότι γνωρίζουμε καλύτερα ποίοι είναι οι λόγοι όταν ένας αθλητής της ομάδας μας
φεύγει και ξαναέρχεται, νομίζω ότι αυτό είναι εσωτερικό της ομάδα και δεν αφορά κανέναν εκτός ομάδας.

Υγ. 1. Αν μπορείς στείλε μας ένα μήνυμα από αυτά που σε βρίζει ο συμπαίχτης μας.(τα email μας τα έχεις)
Υγ. 2. Καλό είναι όταν κάνουμε ένα λάθος και προσβάλουμε κάποιον να μπορούμε να του ζητάμε συγνώμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drastis
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης
drastis


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010

Προς Ολυμπίους επιστολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς Ολυμπίους επιστολή   Προς Ολυμπίους επιστολή EmptyΚυρ Ιαν 30, 2011 9:31 pm

Σπύρο ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού εγώ δεν έχω πρόβλημα με κάποιον από εσάς, φυσικά και θα συνεχίσω να έρχομαι. Αν έχει κάποιος πρόβλημα μαζί μου, μπορεί να το συζητήσει μαζί μου εκεί.

Ευχαριστώ και πάλι και καλό βράδυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προς Ολυμπίους επιστολή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γραμμα του ελληνικου Δ.Σ προς την Fistf

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: