Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

Πήγαινε κάτω 
+6
PANATHINAIKOS
georgy
Η Αυτού Μεγαλειότης
κανενας
sabaroukd
professor
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 10:22 am

Θα ηθελα να μοιραστω την απογοητευση που αισθανθηκα χθες σαββατο αποχωρωντας απο το ξενοδοχειο του σουμπουτεο (γιατι στο ξενοδοχειο πληρωνεις για να μπεις οπως μας απαιτηθηκε χθες, ενω στο σπιτι εισαι φιλοξενουμενος).

Και μαλιστα το μηνυμα μου αυτο απευθυνεται ιδιαιτερως στον Σταυρο, τον Κωνσταντινο, τον Βασιλη και στον Στελιο. Γιατι αυτοι ως επικεφαλεις εκφραζουν καποια μεριδα ανθρωπων.

Δεν μπορει ολοι σας θα ειδατε την συμπεριφορα των δυο κομπλεξικων που δυναστευουν το ελληνικο σουμπουτεο. Θα ειδατε εσεις και οι συμπαικτες σας ποσο μεροληπτικα επιβληθει σε μενα και στα παιδια της ομαδας μου ο αποκλεισμος απο τους αγωνες. Και ομως μεινατε παγερα αδιαφοροι. Πραγμα που δεν θα κανατε αν αντι για τους Κουραμπα και Παπαδοπουλο στο βετερανων και τους Σεσε Καστελλανο Πατρινο Σπυρο και Δημητρη Λιαπη Τσεκουρα Κρικελη Σταμοκωστα και Ματσοπουλο στο ομαδικο ηταν οι δικοι σας συμπαικτες.

Και ερωτω; τοσο χαμηλα πεσαμε; το ενδιαφερον μας επικεντρωνεται μονο σε αυτους που φορανε το ιδιο γυαλιστερο πορτοκαλι ή γαλαζιο μπλουζακι με κοινο σηματακι στο στηθος; Δηλαδη οι ευαισθησιες μας και τα κινητρα μας αρχιζουν και τελειωνουν στην λιστα των ονοματων που ειναι και το δικο μας;

Σταυρο αν δεν αφηναν τον Μπαμπη να παιξει θα σφυριζες αδιαφορα;
Κωνσταντινε αν δεν αφηναν τον Λαμπρο να παιξει θα εκανες τον Κινεζο;
Βασιλη αν δεν αφηναν τον Νικο θα κοιταζες ψηλα τι καιρο κανει;

Τελικα τι θελουμε να αποδειξουμε; ποσο κολοφαρα ειμαστε ολοι οσοι παιζουμε σουμπουτεο; Σας παρακαλω εμενα αστε με στην απεξω απο αυτην την κατηγοριοποιηση. Ποτε δεν αρνηθηκα την στηριξη στο δικαιο των αιτηματων καποιου και ποτε δεν κρυφτηκα για να μην με παρει η μπορα.

Αλλα τελικα ετσι δειχνετε οτι δεν σας ενδιαφερει πραγματικα το παιγνιδι και η αναπτυξη του αλλα μονο το ατομικο και ομαδικο σας συμφερον. Αν αυριο βρεθειτε εσεις σε δυσκολη θεση θα θελατε την αδιαφορια των αλλων; Οχι φυσικα. Αλλα μαλλον πονταρετε οτι εσεις δενθα βρεθειτε σε δυσκολη θεση γιατι θα το διαπραγματευτειτε αλλιως και θα ενδωσετε στις πιεσεις.

Αν λοιπον θεωρειτε οτι το λαθος που εκαναν τα 12 ατομα εχθες που δεν τους επιτραπει να παιξουν ηταν οτι δεν εσκυψαν το κεφαλι στους αγαδες ορθα αδιαφορισατε και για τους 12. Καλα κανατε και το λεω με απολυτη ειλικρινεια.

Κακια δεν κρατω σε κανεναν σας μακαρι να μην ερθετε στην θεση μας να σας κοψουν το χομπι σας επειδη εχετε αντιθετη αποψη με καποιους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sabaroukd
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 1:41 pm

Σηκώθηκα και εγώ το Σάββατο πρωί αφήνοντας τα παιδιά μου μόνα τους για να πάω να πάιξω Σουμπούτεο. Φτάνοντας πάω να πληρώσω και μου λένε τα γνωστά για μέλος, να κάνω αίτηση αν θέλω να παίξω κλπ. Ρε φίλε αφού έστειλες την προσκληση με sms (με 15€ στην αρχή) γιατί δε μας λες στο σαιτ της άμεσης πληροφόρησης ότι δε θέλεις να παίξουμε? Δηλάδη έχουμε όρεξη να χάνουμε το χρόνο μας με τις μαλ.. του καθενός? Αντε γιατί όλα έχουν και ένα όριο. Δηλαδή το ποιόν σας δε το ξέρουμε, τώρα θα το μάθουμε? Το έργο σας δε το είδαμε, τώρα θα το δούμε? Όποιος νομίζει ότι με μια αίθουσα θα αλλάξει η νοοτροπία είστε γελασμένοι. Ίσα - ίσα θα γίνει και χειρότερη. Θα τη δούμε τη συνέχεια (μάλλον θα τη δείτε). Ο άνθρωπος των εκλογών και της δημοκρατίας και ο πιο ήρεμος άνθρωπος θα κλέψουν την παράσταση? Άντε λαμόγια γιατί είπαμε όλα έχουν και ένα όριο. Υπάρχουν άνθρωποι που σας σιχάθηκαν και κόψανε το σουμπούτεο και θέλετε εσείς να το πάτε μπροστά. Μπράβο συνεχίστε έτσι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 2:21 pm

Το ανεκδοτο με τον κυνηγο και το γοριλα το ειπα την αλλη φορα, να μην το ξαναπω. Τι περιμενατε δηλαδη; Να σας φερθουν σωστα οι γνωστοι εμπαθεις; Η μηπως περιμενατε συμπαρασταση; Απο ποιον; Απο τον Κουτη; Απο το Μανωλουλη; Απο το Στελιο; Οταν υπαρχει χουντα δυο κατηγοριες ανθρωπων υπαρχουν. Αυτοι που αντιστεκονται και αυτοι που συνεργαζονται. Ενδιαμεσο δεν υπαρχει. Αποφασιστε λοιπον αν θα αντισταθειτε, με οποιο κοστος προσωπικο συνεπαγεται αυτο, ή αλλιως γινετε και εσεις συνεργατες και ραγιαδες σαν τους υπολοιπους απο τους οποιους ζητατε συμπαρασταση, αλλα μη μας κουραζετε με την κλαψα καθε φορα που τρωτε το κ...δακτυλο και μετα τηλεφωνακια και φιλικα στην αιθουσα με ολους.

Καντε πολεμο και οχι ερωτα (και μαλιστα παθητικο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Η Αυτού Μεγαλειότης

Η Αυτού Μεγαλειότης


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 4:28 pm

Καλησπερα και απο μενα.
Θα ηθελα και εγω απο την πλευρα μου να πω δυο λογακια για αυτο το πολυκροτο International Open.Κυριοι κανετε οπως λετε μια νεα αρχη στο ελληνικο σουμπουτεο και ζητατε να τηρηθουν οι κανονες απο ολους και για ολα.
Βρισκετε ενα χωρο ο οποιος πραγματικα ειναι παρα πολυ ωραιος και ζητατε απο εμας την βοηθεια σε αυτο το εγχειρημα σας.Οπως θα γνωριζετε συμφωνησα με αρκετα απο αυτα που ζητησατε ,αλλα και εγω απο την πλευρα μου ζηταω καποιο σεβασμο.
Εκτος αν με εχετε εμενα και αλλους τοσους μονο για την οικονομικη υποστηριξη.Μπορει να ειμαι ενας μετριος προς το κακος παιχτης και δεν προκειται να γινω καλυτερος αλλα πληρωνοντας την συμμετοχη μου σε ολα τα τουρνουα απαιτω να τηρητε τον γαμ........προγραμμα.
Οταν λετε οτι οι συμμετοχες κλεινουν Σαββατο βραδυ στις 10.00 και το ανακοινωνετε κιολας ,για ποιο λογο μεχρι τις 10.30 το πρωι δεν εχετε κανει την κληρωση.
Τα ατομα δεν ξεπερναγανε τα 40 και δεν θεωρω δυσκολο να κανετε μια κληρωση της προκοπης.Λετε 9 η ωρα κλεινουν οι συμμετοχες και οσοι ειναι εκει μπαινουν στην κληρωτιδα.Αλλα για αλλη μια φορα ειδα οτι περιμενατε καποιους απο τους λεγομενους καλους παιχτες να ερθουν αργοτερα και γιαυτο καθυστερησατε.Οταν εγω ειμαι εκει απο τις 8.30 και εχει παει 10.30 και δεν εχετε αρχισει δεν σεβεσται κανεναν.Εκτος και επειδη ειμαστε κακοι παιχτες δεν μας εχετε αναγκη στα παιχνιδια.
Ας ερθουμε και στις συνδρομες.Εγω δυο μερες στο τουρνουα δεν ειδα κανενα να ζηταει εγγραφη και χρηματα απο κανεναν.Το ιδιο εγινε και περυσι.Ολοκληρη χρονια δεν βρεθηκε καποιος να ζητησει τις οποιες οικονομικες υποχρεωσεις που εχουμε.Το ξερετε οτι δεν εφερα αντιρηση με το 20ευρω της ετησιας συνδρομης αλλα ή θα τα ζητατε απο ολους ή απο κανεναν.
Και κατι τελευταιο.Το σουμπουτεο οπως και ολα τα ομαδικα παιχνιδια εχουν νικη-ισοπαλια και ηττα.Καλο θα ειναι για μερικους να ξερουν οτι και η ηττα ειναι μεσα στο προγραμμα.Και επισης επειδη τα πραγματα δεν πανε οπως τα σχεδιαζεται απο την αρχη ενα θα σας πω.
ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΙΟς ΓΕΛΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ.
Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ(Ισχυει ο πληθυντικος σε αυτο το ρητο)

Συγγνωμη αν σας κουρασα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 5:00 pm

Ρε φιλε, τους αλλους τους βιασανε και δε τους αφησαν να παιξουν και σενα σε χαλασε που δεν τηρηθηκε το προγραμμα; Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Η Αυτού Μεγαλειότης

Η Αυτού Μεγαλειότης


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 5:21 pm

Φιλε μου καλε, το να περιμενω απο τις 8.30 μεχρι τις 10.30 και να μην εχει ξεκινησει ενα τουρνουα με 40 ατομα σε 16 τραπεζια ειναι και αυτο ενα ειδος βιασμου. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 5:27 pm

Η Αυτού Μεγαλειότης έγραψε:
ΚΛετε 9 η ωρα κλεινουν οι συμμετοχες και οσοι ειναι εκει μπαινουν στην κληρωτιδα.Αλλα για αλλη μια φορα ειδα οτι περιμενατε καποιους απο τους λεγομενους καλους παιχτες να ερθουν αργοτερα και γιαυτο καθυστερησατε.

Δεν περιμεναν τους καλους παικτες αλλα τα δικα "τους" παιδια.

Το ξερετε οτι δεν εφερα αντιρηση με το 20ευρω της ετησιας συνδρομης αλλα ή θα τα ζητατε απο ολους ή απο κανεναν.

Αν τα ζηταγαν δεν θα κατεβαιναν ουτε τα δικα τους παιδια. Τα ζητανε απο οσους δεν τους θελουν.

Και κατι τελευταιο.Το σουμπουτεο οπως και ολα τα ομαδικα παιχνιδια εχουν νικη-ισοπαλια και ηττα.Καλο θα ειναι για μερικους να ξερουν οτι και η ηττα ειναι μεσα στο προγραμμα.

η ηττα ειναι μεσα στο προγραμμα αρκει να ειναι προιον στημενου παιγνιδιου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 6:44 pm

H Ολυμπια εχει ηδη γραψει μια ας το πουμε καταγγελια στο μονο "ανεπισημο φορουμ" για το σουμπουτεο. Το κανονικο ειναι κατω ακομη.
Τυχαιο? Δεν νομιζω Surprised Surprised Surprised !!! Καποιοι εκει μεσα εγραφαν καποτε για "ναζι". Θεατρο του παραλογου!!!!

Οσοι ειναι αγγλομαθεις Very Happy αν θελουν μπορουν να ριξουν ενα βλεφαρο:

http://tablefootball.friendhood.net/majors-grand-prix-opens-f4/olympia-cs-complaint-t160.htm#2182

Εγω προσωπικα ειμαι αηδιασμενος με την ολη κατασταση τοσα χρονια τωρα, οπως πιστευω και η πλειοψηφια.
Οι περισσοτεροι λιγο παιχνιδι θελουμε για να ξεφυγουμε λιγακι απο τα πραγματικα μας προβληματα-δουλειες-οικογενειες
ωστε να ανανεωθουμε.

Δυστυχως (και πραγματικα δεν κρινω κανεναν) ολοι ειμαστε ωχαδελφιστες. Και το καταλαβαινω γιατι
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ απο το σουμπουτεο. Ισως για καποιους οχι.

Anyway αν ειναι να μας το κοψουν, επειδη εμεις ουτε δικηγορους εχουμε, ουτε χρονο να ασχολουμαστε με τετοια πραγματα,
να ξερουν ενα πραγμα, αυτο που λεει ο λαος.

Οπως εστρωσες θα κοιμηθεις. Καποια στιγμη ολα αυτα θα τους ερθουν πισω μπουμερανγκ, αργα ή γρηγορα.

Καλη μας νυχτα και ονειρα γλυκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 6:58 pm

Η Αυτού Μεγαλειότης: Λετε 9 η ωρα κλεινουν οι συμμετοχες και οσοι ειναι εκει μπαινουν στην κληρωτιδα.Αλλα για αλλη μια φορα ειδα οτι περιμενατε καποιους απο τους λεγομενους καλους παιχτες να ερθουν αργοτερα και γιαυτο καθυστερησατε.

Δεν περιμεναν τους καλους παικτες αλλα τα δικα "τους" παιδια.


Όποιος και να είναι ο λόγος ή οι λόγοι της καθυστέρισης η διοργάνωση είναι FOUL.
Αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο στη Ρώμη, στην Αγγλία ή στο Βέλγιο θα τους είχαν κρεμάσει κουδούνια.
Τώρα κάτι η 1η φορά κάτι ο νέος χώρος (που δίνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον...θα δείξει)

''Και κατι τελευταιο.Το σουμπουτεο οπως και ολα τα ομαδικα παιχνιδια εχουν νικη-ισοπαλια και ηττα.Καλο θα ειναι για μερικους να ξερουν οτι και η ηττα ειναι μεσα στο προγραμμα.

Αυτό οι ΜΕΓΑΛΟΙ παικταράδες δεν το δέχονται για τους εαυτούς τους. Μόνο για τους άλλους. confused Και όταν χάσουν τα βάζουν με τους ΑΛΛΟΥΣ afro

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΚυρ Σεπ 12, 2010 10:17 pm

''''''Αυτό οι ΜΕΓΑΛΟΙ παικταράδες δεν το δέχονται για τους εαυτούς τους. Μόνο για τους άλλους. Και όταν χάσουν τα βάζουν με τους ΑΛΛΟΥΣ''''''''''



Φιλε αυτο που λες ισχυει σε γενικες γραμμες για ολους τους παικτες κ οχι μονο τους μεγαλους παικτες. Εγω θελω να πιστευω οτι την τελευταια δεκαετια που μεγαλωσα ξερω να κερδιζω ομορφα κ να χανω εξισου ομορφα. Αυτο που με εξοργιζει ομως ειναι να ερχεται ο καθε κομπλεξικος καραβανας κ να μιλαει σε μενα η σε συμπαικτες μου σαν να ειμαστε τιποτα στραβογιαννα φανταροι του κ να μας απειλει. Την οποια σφαγιαστικη διαιτησια μπορω να την προσπερασω μετα απο λιγο , οσο εξωφθαλμη κ αν ειναι. Τετοια συμπλεγματικη συμπεριφορα ομως δε μπορω. Αυτο θα ξεπληρωθει πολυ ακριβα με τους γνωστους αγωνιστικους κ λεκτικους τροπους στα πλαισια του παιχνιδιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 12:17 am

Δεν θα ηθελα αν εμπλακω γιατι προφανως δεν θα αλλαξω κατι στην σχεση σας. Κραταει χρονια αυτη η κολωνια και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι. Ουτε θα απαρνηθω οτι ειμαι φιλος εγκαρδιος με τον Δραζινακη οποτε καποιοι θα πουν δικαιως πιθανως οτι μεροληπτω.
Αλλα αν θελει ο Κουτης να σεβαστει την γνωμη μου μετα απο κανα δυο κουβεντες που ειπαμε προσφατα νομιζω οτι το αποτελεσμα ενος αγωνα δεν μπορει να ειναι ξεπληρωμα για αντιπαραθεσεις εκτος τσοχας. Δηλαδη εχει δικιο οποιος ειναι καλυτερος παικτης; Ατυχης προσεγγιση. Οπως και η κατηγοριοποιηση των ανθρωπων με βαση τον τροπο που ζουν την οικογενεια τους.

Παντως περιμενα να θιχθει κατι απο τον Κουτη.
Το καλοκαιρι στο Ακροπολις υπερασπιστηκες τον Λιαπη και ειπες οτι οι προσωπικες κοντρες δεν εχουν δουλεια ως αντιποινα μεσα στα τουρνουα και σε χαρηκα.
Γιατι τωρα εκανες το παγωνι που οι παικτες μας και οι τρεις ομαδες μας εμειναν εκτος κληρωσης; Εχει σχεση με τις σχεσεις που εχεις καθε φορα με τον εκαστοτε διοργανωτη;
Αν ναι μαλλον εχετε βρεθει σε πολυ αβολη θεση.

Αυτο προκυπτει οταν σιωπουν οι εγγυητες, του παιζουμε ολοι ελευθερα που ακουγα προσφατα. Ποιο θα ειναι το επομενο που θα απεμπολησετε για να μην γινετε στοχος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 9:48 am

''Το καλοκαιρι στο Ακροπολις υπερασπιστηκες τον Λιαπη και ειπες οτι οι προσωπικες κοντρες δεν εχουν δουλεια ως αντιποινα μεσα στα τουρνουα και σε χαρηκα.'''

Επιμενω ακομα κ τωρα οτι αλλο το σουμπουτεο κ αλλο οι οποιες προσωπικες διαφορες.

''''Γιατι τωρα εκανες το παγωνι που οι παικτες μας και οι τρεις ομαδες μας εμειναν εκτος κληρωσης;''''

Ο κουτης δεν κανει ποτε το παγωνι. Για να μπουν οι ομαδες στην κληρωση πρεπει καποιος να δηλωσει συμμετοχη κ να πληρωσει το κομιστρο. Ο προεδρος [ο δικος μου] μου ειπε οτι δεν πηγατε καν να κανετε κατι τετοιο γιατι ακουσατε οτι ο αλλος ζηταγε τα παλαια ποσα. Απο τη μια εσεις δεν θελατε συνομιλιες με τον κουτρουμανο κ απο την αλλη ο κουτρουμανος ελεγε οτι δεν ηρθε κανενας να μου μιλησει. Την κολοκυθια θα παιξουμε? Αν κ η νυφη κ ο γαμπρος θελουν παντρεια αλλα ο καθενας με τους δικους του ορους , παντρεια δε γινεται. Με τα 230 ε κ εγω διαφωνω. Μου φαινονται εξωπραγματικα . Απο την αλλη ομως δεν γνωριζω τι προβλεπουν τα χαρτια που υπεγραφες πριν απο 3 χρονια για τους γνωστους λογους.

''''Αν ναι μαλλον εχετε βρεθει σε πολυ αβολη θεση.'''

Ναι γιατι μας αρεσουν τα τουρνουα με 80 παικτες κ οχι με 40. Σου εχω ξαναπει οτι τελικα αυτα που μας χωριζουν ειναι λιγοτερα απο αυτα που μας ενωνουν.Εμεις πραγματικα θελουμε να παιζετε. Εσεις κ ολοι οσοι ασχολουνται με το σπορ κ για εξωαγωνιστικους λογους δεν παιζουν . Εμενα με χαλαει που οι λογοι που καποιοι δεν παιζουν ειναι εξωαγωνιστικοι. Ομως εχεις κ εσυ ευθυνη γι αυτο κ κατι πρεπει να κανεις για να ξαναρχισουν ολα τα παιδια που εχεις να ξαναρχισουν να παιζουν.

''''Αυτο προκυπτει οταν σιωπουν οι εγγυητες,''''

Δεν ειπαμε ποτε οτι ειμαστε εγγυητες. Απλα κ εμεις θελαμε να καταβαινετε. Εγγυητες μπορουμε μονο να ειμαστε για διοργανωσεις για τις οποιες εχουμε την απολυτη ευθυνη. Οπως κ εγινε περυσι στο περιστερι.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sabaroukd
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 11:19 am

Καλημέρα και πάλι,

40 άτομα σε ένα επιτυχημένο τουρνουά με καινούρια αίθουσα και με την γνωστή παλιά νοοτροπία από όλους. Καλά ρε παιδιά με 2€ συμμετοχή και μαζεύτηκαν 40 άτομα? Την άλλη φορά να το κάνετε τσάμπα μήπως έρθουν καμιά 10αριά ακόμα. Αν και χλωμό το βλέπω, με την οργάνωση και τη δημοκρατική ιδιοσυγκρασία που σας διακατέχει το πολύ πολύ να παίζετε μεταξύ σας. Καλά ρε Κώστα εσύ περίμενες τον Κουτή να πάρει θέση? Αφού σου είπε ότι δεν ξέρει τι έχεις υπογράψει - και ούτε θέλει να μάθει - , δε ξέρει ότι κανείς δεν έχει πληρώσει το ποσό που αυτοβούλως ορίστικε. Αλήθεια ρε Γιώργο εσύ προσωπικά μπορείς να μου αναφέρεις τι έχεις πληρώσει? Ο ταμίας του Πσεαεπ το ξέρει? Αφού όλοι ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται με τα υποτιθέμενα λεφτά που ζητάνε.
Εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς άλλαξε από το καλοκαίρι, το ότι φτιάχτηκε η αίθουσα? Αν δεν αλλάξει η νοοτροπία όλων μας θα πηγαίνουμε ξανά στα ίδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 11:38 am

The Rock έγραψε:
Απο τη μια εσεις δεν θελατε συνομιλιες με τον κουτρουμανο κ απο την αλλη ο κουτρουμανος ελεγε οτι δεν ηρθε κανενας να μου μιλησει. Την κολοκυθια θα παιξουμε? Αν κ η νυφη κ ο γαμπρος θελουν παντρεια αλλα ο καθενας με τους δικους του ορους , παντρεια δε γινεται. Με τα 230 ε κ εγω διαφωνω. Μου φαινονται εξωπραγματικα . Απο την αλλη ομως δεν γνωριζω τι προβλεπουν τα χαρτια που υπεγραφες πριν απο 3 χρονια για τους γνωστους λογους.

Δηλαδη εσυ Γιωργο πιστευεις πως ηρθαμε 12 μαλακες ειδαμε και φυγαμε?
Ο Παπακωσταντινου ειπε πως δεν μπορειτε να παιξετε γιατι δεν ειστε γραμμενοι η' δεν εχετε πληρωσει. Τουλαχιστον αυτο μου ειπε καποιος απο την ομαδα,
γιατι εγω προσωπικα δεν μιλησα με κανεναν.
Αυτα ειπανε και στον Κουραμπα το πρωι και γιαυτο και εγω ξενερωσα και δεν ανεβηκα
καν επανω (θα ηταν η 1η μου συμμετοχη στους βετερανους απο φετος).

Εγω ειχα στειλει και email για την συμμετοχη της ομαδας (Α, Β , Γ).
Τους χαζους κανουμε? Και κανετε?

Ενταξει, τα παιδια ψαχνουν τροπους (οπως αυτος ο αστειος που βρηκαν το Σαββατο) για να μας το κοψουν επειδη ειναι ο Κεχρης στην ομαδα. Μην κρυβομαστε
πισω απο το δακτυλο μας.

Εγω ομως ενα θα πω και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Περα απο τα νομικιστικα κολπα που εψαξαν και βρηκαν για να μην αφησουν τα ιδριτικα μελη να ψηφισουν στις πρωτες εκλογες, η ερωτηση μου ειναι
αυτη. Αυτο ειναι η δημοκρατια? Δηλαδη εγω λεω πως εχουν δικιο σε οτι λενε. Ρε φιλε ειναι ανηθικο να μην αφηνεις τον αλλο να ψηφισει με μυνημα στο κινητο
μια μερα πριν, οτι δεν ειναι ενταξει οικονομικως, χωρις ποτε να του εχεις πει τιποτε και πουθενα. Ακομα και να εφταιγα που επρεπε να το ξερω και δεν το ηξερα.

Δηλαδη στις επομενες εκλογες, αν και οποτε, δεν βγαινουν τα κουκια, τι θα γινει? Εγω ειμαι υπερ της καθαρης δημοκρατιας. ΟΛΟΙ οσοι ειναι ενεργοι ας ψηφισουν.
Τουλαχιστον ετσι την ευθυνη θα την εχει η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ!!!

Υ.Γ. Παρακαλω Δραζινακη και Κουτη να αφησετε ρε παιδια τα προσωπικα σας εκτος. Ειναι κριμα.

Υ.Γ. 2 Επισης θελω να πω και εγω πως οταν ο Σεσες νικησε τον Κουτη μου ειπε πως ο Κουτης ηταν απολυτως κυριος στην συμπεριφορα του!
Κατι που για να πω την αληθεια με παραξενεψε, γιατι και εγω ειχα την εντυπωση πως οι καλοι ειναι bad losers! Μακαρι ολοι μας (μετριοι, καλοι, η' παικταραδες) να μαθουμε
ΠΡΩΤΑ να χανουμε με επιπεδο και υστερα να νικαμε!!! Και αφου αυτο ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!! Ας εχουμε ενα ΣΩΣΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ για να το ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxaios




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 12:23 pm

κανενας έγραψε:


Το ανεκδοτο με τον κυνηγο και το γοριλα το ειπα την αλλη φορα, να μην το ξαναπω. Τι περιμενατε δηλαδη; Να σας φερθουν σωστα οι γνωστοι εμπαθεις; Η μηπως περιμενατε συμπαρασταση; Απο ποιον; Απο τον Κουτη; Απο το Μανωλουλη; Απο το Στελιο; Οταν υπαρχει χουντα δυο κατηγοριες ανθρωπων υπαρχουν. Αυτοι που αντιστεκονται και αυτοι που συνεργαζονται. Ενδιαμεσο δεν υπαρχει. Αποφασιστε λοιπον αν θα αντισταθειτε, με οποιο κοστος προσωπικο συνεπαγεται αυτο, ή αλλιως γινετε και εσεις συνεργατες και ραγιαδες σαν τους υπολοιπους απο τους οποιους ζητατε συμπαρασταση, αλλα μη μας κουραζετε με την κλαψα καθε φορα που τρωτε το κ...δακτυλο και μετα τηλεφωνακια και φιλικα στην αιθουσα με ολους.

Καντε πολεμο και οχι ερωτα (και μαλιστα παθητικο)

Ότι καλύτερο έχει γραφτεί. Αφού πάτε και κωλοτρίβεστε καλά να πάθετε. Όσο πηγαίνετε, σας σφάζουν, σας αποκλείουν κλπ κι εσείς ξαναπάτε τότε πάει να πει οτι το γουστάρετε το οθωμανικό. Και καταλάβετε κάτι: φίλοι είναι αυτοί που σου συμπαραστέκονται και παίρνουν θέση. Κι όχι αυτοί που κοιτάνε και σφυρίζουν όταν σε πηδάνε. Ματάκηδες ίσως, ΦΙΛΟΙ όχι.

Έχετε μια αίθουσα πολύ καλή και μια πολύ καλή παρέα. Εξωτερικό να παίξετε μπορείτε. Αφού λέτε ότι αγαπάτε το παιχνίδι απομονωθείτε από όλους αυτούς και τους ραγιάδες τους. Φτιάξτε αν θέλετε επισημότητες κι έναν δικό σας όμιλο και βαφτίστε το Τουρνουά Αμπελοκήπων. Και ξεκινήστε κουτσά στραβά από την αρχή. Χωρίς πολλά πολλά. Όπλα (site για να σας βρει κάποιος, αίθουσα, ανιδιοτελή διάθεση κλπ) έχετε για να μαζέψτε το κόσμο που θέλει να μείνει μακριά από όλα αυτά. Και να είστε βέβαιοι ότι θα γίνετε κι εσείς 20-30-40-50.

ΑΛΛΑ όταν και όποτε έρθει η στιγμή που "οι φίλοι" που τώρα σας κοιτάνε την ώρα του σεξ (θα γίνει αφού κάποια στιγμή θα έχουν πάρει την θέση σας), έρθουν να παίξουν από εδώ, τότε τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. ΕΔΩ και ΟΧΙ ΕΚΕΙ. Και οι παρτενέρ σας στην ερωτική πράξη ΜΑΚΡΙΑ. Όχι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ. Εσύ, εσύ κι εσύ δεν παίζεις με εμάς.

Τα λέω στον Κεχρή 3 χρόνια τώρα. Και δεν με άκουσε. Κι είστε 3 χρόνια στο ίδιο σημείο. Χάρηκα. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sabaroukd
ΔαχτυλοΠαιχτης
ΔαχτυλοΠαιχτης



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 2:15 pm

arxaios έγραψε:
κανενας έγραψε:


Το ανεκδοτο με τον κυνηγο και το γοριλα το ειπα την αλλη φορα, να μην το ξαναπω. Τι περιμενατε δηλαδη; Να σας φερθουν σωστα οι γνωστοι εμπαθεις; Η μηπως περιμενατε συμπαρασταση; Απο ποιον; Απο τον Κουτη; Απο το Μανωλουλη; Απο το Στελιο; Οταν υπαρχει χουντα δυο κατηγοριες ανθρωπων υπαρχουν. Αυτοι που αντιστεκονται και αυτοι που συνεργαζονται. Ενδιαμεσο δεν υπαρχει. Αποφασιστε λοιπον αν θα αντισταθειτε, με οποιο κοστος προσωπικο συνεπαγεται αυτο, ή αλλιως γινετε και εσεις συνεργατες και ραγιαδες σαν τους υπολοιπους απο τους οποιους ζητατε συμπαρασταση, αλλα μη μας κουραζετε με την κλαψα καθε φορα που τρωτε το κ...δακτυλο και μετα τηλεφωνακια και φιλικα στην αιθουσα με ολους.

Καντε πολεμο και οχι ερωτα (και μαλιστα παθητικο)

Ότι καλύτερο έχει γραφτεί. Αφού πάτε και κωλοτρίβεστε καλά να πάθετε. Όσο πηγαίνετε, σας σφάζουν, σας αποκλείουν κλπ κι εσείς ξαναπάτε τότε πάει να πει οτι το γουστάρετε το οθωμανικό. Και καταλάβετε κάτι: φίλοι είναι αυτοί που σου συμπαραστέκονται και παίρνουν θέση. Κι όχι αυτοί που κοιτάνε και σφυρίζουν όταν σε πηδάνε. Ματάκηδες ίσως, ΦΙΛΟΙ όχι.

Έχετε μια αίθουσα πολύ καλή και μια πολύ καλή παρέα. Εξωτερικό να παίξετε μπορείτε. Αφού λέτε ότι αγαπάτε το παιχνίδι απομονωθείτε από όλους αυτούς και τους ραγιάδες τους. Φτιάξτε αν θέλετε επισημότητες κι έναν δικό σας όμιλο και βαφτίστε το Τουρνουά Αμπελοκήπων. Και ξεκινήστε κουτσά στραβά από την αρχή. Χωρίς πολλά πολλά. Όπλα (site για να σας βρει κάποιος, αίθουσα, ανιδιοτελή διάθεση κλπ) έχετε για να μαζέψτε το κόσμο που θέλει να μείνει μακριά από όλα αυτά. Και να είστε βέβαιοι ότι θα γίνετε κι εσείς 20-30-40-50.

ΑΛΛΑ όταν και όποτε έρθει η στιγμή που "οι φίλοι" που τώρα σας κοιτάνε την ώρα του σεξ (θα γίνει αφού κάποια στιγμή θα έχουν πάρει την θέση σας), έρθουν να παίξουν από εδώ, τότε τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. ΕΔΩ και ΟΧΙ ΕΚΕΙ. Και οι παρτενέρ σας στην ερωτική πράξη ΜΑΚΡΙΑ. Όχι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ. Εσύ, εσύ κι εσύ δεν παίζεις με εμάς.

Τα λέω στον Κεχρή 3 χρόνια τώρα. Και δεν με άκουσε. Κι είστε 3 χρόνια στο ίδιο σημείο. Χάρηκα. scratch

Αν και μου αρέσει το sex, δεν είν' κακό!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 3:35 pm

The Rock έγραψε:
''

Ο κουτης δεν κανει ποτε το παγωνι. Για να μπουν οι ομαδες στην κληρωση πρεπει καποιος να δηλωσει συμμετοχη κ να πληρωσει το κομιστρο. Ο προεδρος [ο δικος μου] μου ειπε οτι δεν πηγατε καν να κανετε κατι τετοιο γιατι ακουσατε οτι ο αλλος ζηταγε τα παλαια ποσα. Απο τη μια εσεις δεν θελατε συνομιλιες με τον κουτρουμανο κ απο την αλλη ο κουτρουμανος ελεγε οτι δεν ηρθε κανενας να μου μιλησει. Την κολοκυθια θα παιξουμε? Αν κ η νυφη κ ο γαμπρος θελουν παντρεια αλλα ο καθενας με τους δικους του ορους , παντρεια δε γινεται. Με τα 230 ε κ εγω διαφωνω. Μου φαινονται εξωπραγματικα . Απο την αλλη ομως δεν γνωριζω τι προβλεπουν τα χαρτια που υπεγραφες πριν απο 3 χρονια για τους γνωστους λογους.

Παιζεις αμυνα καλη και στις ερωτησεις αλλα και εδω σερνεις κομματακι. Δηλωσαμε κανονικα συμμετοχη και με μειλ γιατον φοβο των Ιουδαιων πηγαμε να πληρωσουμε και μας ζητησαν να πληρωσουμε ΟΛΕΣ τις οφειλες που μας ειχαν κοινοποιηθει με μειλ -κοντα δυο χιλιαρικακια- πηγαμε και οταν φωναξαν να δηλωσουμε συνθεσεις αλλα δεν μας δεχτηκαν. Τιποτα απο ολα αυτα δεν μας τα ζητησε ο παστελ αλλα ο πορτιερης ο οποιος και μας εδιωχνε συνεχως. Τα 230 δεν ειναι εξωπραγματικα αλλα παρανομα και ανηθικα. Και αφου δεν ξερεις τα χαρτια που υπεγραφα προ τριετιας- αν και στα εχω εξηγησει- ελα να σου δωσω το καταστατικο μορφωμενο και εξυπνο παιδι εισαι θα καταλαβεις αμεσως. Μην το παιζεις δεν ξερω δεν ειδα δεν ακουσα. Δεν σου παει.

Ναι γιατι μας αρεσουν τα τουρνουα με 80 παικτες κ οχι με 40. Σου εχω ξαναπει οτι τελικα αυτα που μας χωριζουν ειναι λιγοτερα απο αυτα που μας ενωνουν.Εμεις πραγματικα θελουμε να παιζετε. Εσεις κ ολοι οσοι ασχολουνται με το σπορ κ για εξωαγωνιστικους λογους δεν παιζουν . Εμενα με χαλαει που οι λογοι που καποιοι δεν παιζουν ειναι εξωαγωνιστικοι. Ομως εχεις κ εσυ ευθυνη γι αυτο κ κατι πρεπει να κανεις για να ξαναρχισουν ολα τα παιδια που εχεις να ξαναρχισουν να παιζουν.

Οταν δεν κατεβαιναν ως αποχη ηταν κεχροειδη και τους επαιρνα στο λαιμο μου. Τωρα που κατεβαινουν και δεν τους αφηνουν τα λαμογια να παιξουν παλι εγω φταιω ρε Γιωργο; Αυτο δεν ηταν καν συρτη αμυντικη. Τηλεμεταφερομενη ηταν. Ηρθαμε 12 ατομα στην ωρα μας δεν μας αφησαν και παλι φταιμε. Πιστευεις οτι τους λειπουν τα ευρω μας οταν βαζουν 2 ε την επομενη το ατομικο; και να ελεγα να πληρωσουμε παλι κατι θα εβρισκαν. Αν το εκαναν για τα λεφτα θα επαιρναν και των υπολοιπων κλαμπ. Αλλα μονο απο μας τα ζητησαν. Μονο αν εισαι βλακας - που δεν εισαι- λες τετοιες δικαιολογιες υπερ του παστελ και του πορτιερη.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANATHINAIKOS
Major Winner
Major Winner
PANATHINAIKOS


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 3:36 pm

Embarassed Embarassed Δραζινάκης: Και μη μου απαντήσεις σε παρακαλώ, ότι θα μιλήσεις στο γήπεδο και παραμύθια, όπως τους φοβερίζεις όλους ότι θα τους νικήσεις στο ποδοσφαιράκι όταν σε θυμώνουν, χέστηκα και αν μου ρίξεις πέντε γκολ, χέστηκα και αν είναι και δέκα. Εγώ παίζω για την πλάκα μου, άλλοι παίζουν για να βγάζουν στο παιχνίδι τους όλα τα κόμπλεξ μίας μίζερης και αποτυχημένης ζωής.
Get a life, που λένε και οι Αμερικάνοι... Embarassed Embarassed
Τα είπε όλα ο Δραζινάκης ΤΕΛΟΣ. G E T...A...L I F E !!!

Όσο για τους καραβανάδες είναι προφανές ότι είσαι ακόμα εκνευρισμένος. Όταν ηρεμήσεις σκέψου ψύχραιμα τα παρακάτω και μην βιαστείς να απαντήσεις. Προσπάθησε να το μελετήσεις και γράφεις την απάντηση σου την επόμενη εβδομάδα. Δε χάθηκε ο κόσμος:
α. Για να παίζουμε όλοι εμείς εκεί αμέριμνα και να τσακωνόμαστε για ένα πλαστικό μπαλάκι (γιατί αυτή είναι η ουσία) κάποιοι καραβανάδες ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ, χάνουν τον ύπνο τους ή και τη ζωές τους κάποια φορά (κακιά ώρα). Εχεις άραγε υπολογίσει όταν κέρδιζες εσύ τα τουρνουά ή τα κύπελλα για πόσες ώρες ο Τακης ο Χαρατσής (τον θυμάσαι άραγε ή δεν ήσουν εκεί όταν έπαιζε?) ή ο Μάκης ο Κολοσούσας ή και άλλοι συνάδελφοι τους, άφηναν το μπαλάκι (το πλαστικό) για να πιάσουν το όπλο ή να ανέβουν στο άρμα ή στη γέφυρα του πλοίου για βάρδεια και ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ μεταξύ άλλων, δεν συνέχισαν όπως εσύ και αρκετοί άλλοι φίλοι το κυνήγι της πλαστικής μπαλίτσας.
β. Ίσως και αυτοί οι φίλοι να έβριζαν τον Χριστό και την Παναγία (μέσα τους) ή να χτυπούσαν τα τραπέζια τους, επειδή δεν μπορούσαν να κυνηγήσουν την μπαλίτσα και όχι επειδή δεν τους δόθηκε εκ παραδρομής ένα ή 2 ή 3 ΛΑΘΟΣ back!!! ΟΚ. Τα λάθη είναι ανθρώπινα Γιώργο.
Βέβαια όλοι κάνουν τις επιλογές στη ζωή τους και επιλέγουν την πορεία τους. Κανείς δεν πρέπει να παραπονείται. Μήπως όμως οι εριστικές φωνές και οι παιδαριώδεις καυγάδες έχουν κάνει τους κουμπαρους να μην μιλιούνται και ας είναι χρόνια φίλοι και τα βαφτιστήρια να μην ξέρουν τον νονό τους?
γ. Αν όλα τα παραπάνω δεν είναι αρκετά και συνεχίζεις (αφού το σκεφτείς ΗΡΕΜΑ) να πιστεύεις στα πληρωμένα μάτς, τις εμπάθειες, τους κομπλεξισμούς και τα στημένα, τότε πριν απαντήσεις ξαναδιάβασε το post ''ΣΑΚΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ" και ίσως τότε καταλάβεις...Είναι ακόμα αναρτημένο νομίζω...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την PANATHINAIKOS στις Δευ Σεπ 13, 2010 6:36 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 3:51 pm

<Αρχαιε> οταν αγαπας κατι, κανεις λαθη και οσο και αν σε πληγωσει δεν μπορεις να του κανεις κακο.

Δεν θελω να πηδηξω σε αντιποινα οσους με πηδηξαν. Δεν μου αρεσε που μου το εκαναν δεν την βρισκω να τους το κανω. Παιζω σουμπουτεο γιατι περναω καλα (τι μαλακιες γραφω τωραWink και οχι γιατι κανω κεφι να σφαξω να στησω τους αντιπαλους μου επειδη εκαναν τα ιδια.

Δεν μπορουσα να τα κανω γης μαδιαμ εχθες; να φερω σδοε για τις αποδειξεις και να μανουριασω που δεν με εβαλαν στην κληρωση; και ξυλο να τρωγαμε ολοι αυτοφωρο θα πηγαιναμε και δεν θα γινοταν παιγνιδι καθολου το σαββατοκυριακο. Και ο κοσμος ξερει ποιος εχει δικιο αλλο αν ποιουν την νησσα. Νομιζεις οτι δεν ξερω τροπους να τα κανουμε μανταρα. Αλλα μετα οι μισοι μεγαλοι και ολα τα παιδακια δεν θα ξαναερθουν.

Απλως προσπαθω να μην κανω τον ηρωα αλλα να ξυπνησω τον κοσμο. Αφου δεν τα καταφερνω δεν ειμαι αρκετα καλος σε αυτο. Το διαιρει και βασιλευε δεν πετυχε ποτε στην Ελλαδα.

Και να σου πω και κατι τελευταιο. Δεν εκλεψα ποτε για να κερδισω εναν αγωνα σουμπουτεο. Δεν προκειται να κλεψω ουτε για να κερδισω το δικαιωμα της ισης και δικαιης μεταχειρησης.

Η μεγαλυτερη τιμωρια για αυτους που μας πηδανε δεν ειναι να τους πηδηξεις εσυ οταν εισαι απο πανω γιατι κατα βαθος τους δικαιωνεις. Τους αφηνεις και οταν χανουν δικαια θα τους ποναει πιο πολυ και απο πηδημα γιατι δεν θα εχουν αλλοθι οτι ειναι θυματα ανελεητου κυνηγητου.

Τι κανει το ιπποποταμακι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prodotis




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 7:28 pm

Tελικά είμαστε όλοι μέσα σε ένα τεράστιο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ(Eλληνικό subbuteo)
Με αρχητσατσά τον Πορτιέρη & Νταβά τον Παστέλ. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Σας συχάθηκα όλους............


καλή σας ΝΥΧΤΑ.......
ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΓΑΛΗ......

κόβω από σημέρα το αγαπημένο χόμπυ μου.....


ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΕΛΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ(Όλους εννοώ)




scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΔευ Σεπ 13, 2010 10:36 pm

Κακκαβα για μενα το θεμα θεωρειται ληξαν. Απλα τρελλαθηκα που για δευτερη φορα μεσα σε 3 μηνες χανω τζαμπα κ βερεσε απο τον ιδιο μαλτεζο λογω διαιτητικων λαθων ελληνων. Πιθανον να οφειλω μια συγνωμη για τους χαρακτηρισμους, οπως κ εσυ μια αντιστοιχα για το υφος σου την ωρα του ματς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 2:36 pm

Αγαπητοι φιλοι τα νεα που ερχονται δεξια και αριστερα σε μορφη χιονοστιβαδας ξεμπροστιαζουν τον Παστελ.

Αυτο που μας εγραψε σε επισημο εγγραφο του οτι ο πορτιερης ειναι προεδρος του πειθαρχικου της φιστφ ειναι το παραμυθι του αιωνα. Μαλιστα μαθαινω οτι αντι για προεδρος θα παει σαν κατηγορουμενος.

Ο προεδρος της παγκοσμιας ομοσπονδιας εμαθα οτι θεωρει εξ ολοκληρου λαθος κουτρουλ οτι σαν υπευθυνος επικοινωνιας της φιστφ σαν προεδρος της ελλαδας και σαν διοργανωτης, δεν καταφερε να συνεργαστει με τον εαυτο του ωστε να ενημερωσει τους παντες σε ελλαδα και ευρωπη οτι γινεται διεθνες τουρνουα.

Επιπλεον τον λεει ψευτη που ελεγε οτι υπαρχει νεο χαντμπουκ και μπορουσε να ζητησει 15ε συμμετοχη. Τον λεει δηλαδη και κλεφτη που πηρε 10 αντι 8 απο τους βετερανους και παραπανω χρηματα απο οτι προβλεπεται απο τις ομαδες.

Τωρα οπως θα σας πληροφορησω η ομαδα των φαλκονς απεσυρε την συμμετοχη της στο τσαμπιονς λιγκ και οπως εχουμε επισημο δικο του εγγραφο ειμαστε οι αναπληρωματικοι.

Ομως μας εγραψε οτι δεν θα μας δηλωσει αν δεν γινουμε μελη του πσεαεπ. Ομως οπως γνωριζετε ειμαστε μελη του πσεαεπ 7 παικτες μας. Επειδη ολοι ξερετε αν εχει κανεις σας πληρωσει εγγραφη και συνδρομη θα υπαρχει ακομα μια αποδειξη οτι η σταση του ειναι εμπαθης και στοχευμενη με προκαταληψη εναντιον μονο της ομαδας μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgy
Satellite Winner
Satellite Winner
georgy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα μεχρι νεοτερας!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 3:03 pm

professor έγραψε:
Ο προεδρος της παγκοσμιας ομοσπονδιας εμαθα οτι θεωρει εξ ολοκληρου λαθος κουτρουλ οτι σαν υπευθυνος επικοινωνιας της φιστφ σαν προεδρος της ελλαδας και σαν διοργανωτης, δεν καταφερε να συνεργαστει με τον εαυτο του ωστε να ενημερωσει τους παντες σε ελλαδα και ευρωπη οτι γινεται διεθνες τουρνουα.

Re Kexri to ksereis oti polles fores mou thn spas pou den mporeis na katalabeis to "metro".

Alla merikes fores petas kai kati kales atakes re p...h mou Very Happy Very Happy Very Happy poy sou bgazw to kapelo!

@αρχαιος

opws katalabaineis apo ta teleytaia gegonota ayto poy eipes "mporeite na paizete kai sto eksoteriko"
akomi kai gia ayto den eimaste sigouroi!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 9:28 pm

Προς Παπ.
Γιωργη μου καταλαβαινω οτι πολλες φορες σας φαινεται οτι ξεπερναω τα ορια και δεν σας αρεσει. Για αυτο δεν θυμωνω μαζι σας.
Αλλα αν εσυ εξοργιστηκες με τα περιστατικα του σαββατου εγω ο αμοιρος που εχω ξεχασει απο ποτε ηταν που επαιζα χωρις να μου τα πρηζουν (φαντασου ποσο παλια που ειχα 2) ξερεις ποσα εχω μαζεμενα;
Εχω τοση εμπειρια στο πρηξιμο που αν θυμασαι μολις ειπαν οτι θα παει 2 ευρω η συμμετοχη στο οπεν εγραψα δημοσιως οτι θα φαμε σφαξιμο ανελεητο. Και δικαιωθηκα. Ουτε να παιξουμε δεν μας αφησαν ουτε στην κληρωση δεν μας εβαλαν. Και οσοι ειναι παρατηρητικοι θα ειδαν οτι την τσαντα με την ομαδα μου και τα μπλουζακια που πηρα για να βαλουμε δεν τα ανεβασα επανω. Μην μου κοπει η μεση να τα ανεβοκατεβαζω αδικως.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την professor στις Τρι Σεπ 14, 2010 9:49 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ   ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 9:47 pm

Παναθηναικε δεν με διαβασες προσεκτικα. Εγραψες:
Πέρυσι στην αίθουσα της ολύμπια η κουβέντα έγινε σε μια γωνιά μεταξύ τους και όχι ενώπιον όλων όπως αναφέρει ο Κεχρής (ανακρίβεια Κώστα).

Εγω εγραψα σε ενα πηγαδακι και παρουσια ολων των παρευρισκομενων (στο πηγαδακι εννοειται). Δεν φωναξα ολον τον κοσμο να ακουσει.

Στην ιστορια μας σαν ελληνικο σουμπουτεο εχουμε πολλες μαυρες στιγμες που εδιωξαν κοσμο. Οι κακες στιγμες ειναι αναποφευκτες.
Αυτο που δεν ηταν ποτε αναποφευκτο αλλα το καναμε συνεχως ηταν να δικαιολογουμε και να καλυπτουμε αυτους που πρωταγωνιστησαν στις μαυρες σελιδες.
Και μαλιστα πολλους τους εχουν μερικοι ως προτυπο. Οταν κοιτας κοντοφθαλμα το αμεσο συμφερον να εισαι ετοιμος να λουστεις μακροπροθεσμα τις συνεπειες των πραξεων σου.

Λενε πολλοι να ξεχασουμε το παρελθον για μια νεα αρχη.
ΟΧΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΛΗΘΗ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΑΛΛΟΙΩΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΤΑΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: