Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Τι μας λες ρε προεδρε

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
κανενας
Open Winner
Open Winner
κανενας


Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010
Τόπος : αλλου

Τι μας λες ρε προεδρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι μας λες ρε προεδρε   Τι μας λες ρε προεδρε EmptyΠαρ Ιουλ 09, 2010 9:39 pm

Το ακόλουθο στάλθηκε σε "επιλεγμενους" παραληπτες. Οι περισσοτεροι θα το εχετε ηδη διαβασει, αλλα για οσους δεν ετυχε, διαβαστε το τωρα:

Αγαπητοί συναθλητές,

η νεα αγωνιστική σεζόν είναι πρό των πυλών. Για να πετύχουμε καλύτερες διοργανώσεις και καλύτερο κλίμα θα πρέπει όλοι να κάνουμε ένα βήμα πίσω ή εμπρός, όπως το βλέπει ο καθένας. Καταρχήν θα πρέπει όλοι να συμφωνήσουμε που θα διεξαχθούν οι διοργανώσεις. Μετά από ποιούς (συλλόγους) έτσι ώστε να γίνει ο τελικός αγωνιστικός και οικονομικός απολογιμός της χρονιάς.

Στο καλεντάρι έχω και την φόρμα για την αίτηση διοργάνωσης τουρνουά. Παρακαλώ όπως δείξετε προσοχή στους όρους οι οποίοι πρέπει να τηρηθούν για να μπορέσουμε να κάνουμε επιτέλους μια νοικοκυρεμένη δουλειά.

Τώρα το πιό σημαντικό και πρίν όλοι φύγουμε για τις καλοκαιρινές διακοπές είναι να κάνουμε μία συνάντηση στην οποία θα οριστικοποιησουμε τι θέλουμε απο την νεα χρονιά και εκεί θα σας μοιράσω και το πλάνο που έχω εκπονήσει. Βασικοί άξονες του πλάνου ειναι μόνιμη αίθουσα, πιθανoν νεα γηπεδα, αρμοδιότητες και συνεργασία, website και επικοινωνια (ελληνικό newsletter), χορηγοί επικοινωνίας και οικονομικοί, πλάνο ακαδημίας κλπ.

Εαν δεν γίνουν τα παραπάνω τότε μην περιμένετε να αλλάξει τίποτα. Απλά υπενθυμίζω ότι τρείς σύλλογοι ΧΡΩΣΤΟΥΝ ακόμη τα χρήματα των διοργανώσεων που πήραν στον ΠΣΕΑΕΠ ενώ το 80% των αθλητών του ΠΣΕΑΕΠ δεν έχουν πληρώσει τα 20 ευρώ της ετήσιας συνδρομής τους. Επίσης εκτός των τουρνουά που ανέλαβα εγώ με την ομάδα μου ΟΛΑ τα άλλα τα χρωστάμε ακόμα στην FISTF. Αντίθετα η χώρα μας με εκπρόσωπο τον ΠΣΕΑΕΠ δεν χρωστά τίποτα σαν χώρα στην FISTF, ασχέτως αν το ταμείο του ΠΣΕΑΕΠ είναι πολύ αρνητικό.

Σας αναφέρω τα παραπάνω σαν μια ύστατη προσπάθεια να κάνουμε κάτι σωστό. Για άλλα θέματα όπως εκλογες κλπ θα τα πούμε από κοντα έτσι ώστε να δούμε και αυτά τα θέματα. Ο σκόπος ελιναι όλοι μας να αναλάβουμε τις ευθύνες μας και να σταματήσουμε την μιζέρια. Φέτος συνέβησαν πολλά μα παρά πολλά. Ο πρώτος που ευθύνεται είμαι εγώ και δέχομαι την όποια κριτική. Ας σταματήσουμε όμως να κάνουμε το άσπρο μαύρο και τούμπαλιν. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ δεν βλέπετε ότι δεν οδηγεί πουθενά;

Προτείνω λοιπόν να κάνουμε συνάντηση την Δευτέρα 12 Ιουλίου 2010 στο καφέ μισο-μισο στην Καστέλλα και ώρα 10 το βράδυ.

καλό βράδυ

Leonidas Koutroumanos
FISTF Vice President
Communication Director of FISTF
3, Germanou str. PC 18534 Piraeus/Athens, Greece
mobile +6944648241
home +2104134095
email koutroul@hotmail.com


Καλη η προσπαθεια, αλλα αμα σε ξερουν δεν πειθεις κανενα... No Ποια πλανα και ποια αεροπλανα, τα ειδαμε τα χαλια μας δυο χρονια τωρα. ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. Evil or Very Mad Δεν παραλειπει βεβαια ο τσιφ να καρφωσει τους παντες οτι του χρωστανε λεφτα απο τις περσινες διοργανωσεις. Και οτι το 80% των μελων δεν εχει πληρωσει συνδρομη. ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΠΩΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΕΕΕΕ;; Question Για τα αλλα τα ασημαντα οπως εκλογες θα τα πουμε απο κοντα geek

Σε ενα παντως θα συμφωνησουμε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ! Κοντος ψαλμος αλληλουια, σε Ελλαδα και σε Ευρωπη Wink

ΥΓ1 Ολα τα λεφτα βεβαια ειναι η επισυναπτομενη φορμα της αιτησης, οπου ο προεδρος ξεκαθαριζει οτι οποιος θελει τουρνουα θα πρεπει να τα σκασει απο πριν στον προεδρο και να ξοφλησει και τις παλιες οφειλες!
ΥΓ2 Την υπογραφη Communication Director of FISTF την εβαλε για να μην ξεχαστουμε, να ειμαστε βεβαιοι δηλαδη οτι προκειται για τον ιδιο ανθρωπο που τον κραζει ολη η Ευρωπη για τα χαλια που εχει φτασει να εχει η FISTF εξαιτιας της κακιστης επικοινωνιας για την οποια ειναι υπευθυνος. Αλλα και εκει με μουφα εκλογες σκαρφαλωσε και ειναι πολυ ψηλα και φαινονται διαφορα, που λεει και ο δασκαλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Τι μας λες ρε προεδρε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας λες ρε προεδρε   Τι μας λες ρε προεδρε EmptyΔευ Ιουλ 12, 2010 6:44 pm

Το παραπανω μειλ εφτασε και στα δικα μου ματια μεσω της λαθος οδου. Στο σαιτ μας υπαρχει διευθυνση επικοινωνιας και μια αυτου μεγαλειοτης θα επρεπε να ξερει που να το στειλει.
Ακομα και αφου διαβασα το μειλ αυτο δεν καταλαβα γιατι σταλθηκε με υπογραφη ιδιοτητας- υπευθυνος επικοινωνιας της φιστφ; Αφου το στελνει ως προεδρος του πσεαεπ γιατι δεν υπογραφει ετσι αλλα μας κανει μοστρα τα ευρωπαικα σειρητια; για να μασησουμε;
Αφου τελος παντων καλει καποιους γιατι δεν ειναι ολοι οι κλαμπαρχες μεσα στην λιστα των παραληπτων; Οι σκαρλετ εμφανιζονται στο σαιτ του πσεαεπ αλλα δεν παρελαβαν κατι οπως προκυπτει.
Παροτι διαβαζω ενα ολοκληρο κειμενο γραμμενο σε πρωτο προσωπο αναρωτιεμαι αν θυμαται οτι ειναι προεδρος διοικητικου συμβουλιου. Αλλα καμια αναφορα για τα υπολοιπα μελη του συμβουλιου. Ουτε παραληπτες της επιστολης ουτε τιποτα περι παρουσιας τους αποψε.
Τελος ως ΚΑΛΟΣ γνωστης του καταστατικου επισημαινω οτι δεν προβλεπεται συνδρομη για αθλητες ουτε οτι αλλα κλαμπ ειναι υποχρωμενα να ειναι οικονομικα δεσμευμενα με τον πσεαεπ. Και στο χωριο μου οταν καποιος αναλαμβανει τις ευθυνες του και αποδεχεται οτι πρωτος φταιει αυτος δεν κανει μαζωξη με προκηρυξη για οικονομικη αφαιμαξη αλλα ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΑΙ.
Φαινεται οτι το χωριο μου δεν εχει τις ιδιες συνηθειες με τους Λακεδαιμονιους...

Καλα να περασετε αποψε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι μας λες ρε προεδρε
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: