Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Subbuteo Forum

Subbuteo Forum Greek
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΠεμ Νοε 17, 2011 12:02 am

Παρολο που διαφωνω καθετα με το συγκεκριμενο θεσμο, αυτος εξακολουθει να υφισταται κ να πριμοδοτει τις εθνικες ομαδες. Ως εκ τουτου οφειλουμε κ εμεις να τον αξιοποιησουμε οσο ειναι δυνατο , ετσι ωστε οι εθνικες μας να παιρνουν ποντους στο λαντερ κ να αποκτησουν εμπειρια αγωνων με την εθνικη οσο το δυνατον περισσοτεροι παικτες. Παρακαλω τους αρχηγους των ομαδων οταν οριστικοποιουν τη συνθεση τους για καποιο τουρνουα του εξωτερικου να μου στελνουν ενα μειλ στο georgekoutis@yahoo.gr ετσι ωστε οταν θα εχω συλλεξει τις ελληνικες συμμετοχες για ενα διεθνες τουρνουα να επικοινωνω με το διοργανωτη κ να κανονιζω διεθνεις φιλικους αγωνες. Εν οψει του τουρνουα του βερολινου νομιζω οτι οι πομπλαδορες κ ο ατλας θα συμμετασχουν. Ας μου στειλουν τις συνθεσεις τους. Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adis
Grand Prix Winner
Grand Prix Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : porto-rafti

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΠαρ Νοε 18, 2011 3:45 pm

Γιώργο το συγκεκριμένο θέμα δεν ξέρω τι είναι τι διεθνή φιλικά....δηλαδή?
Εαν θές εξήγησε μας, στο λέω με την ευκαιρία που πάμε 10 & 11 Δεκεμβρίου στο Μιλάνο η GLYFADA & η ΟΛΥΜΠΙΑ....

Ευχαριστώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΠεμ Νοε 24, 2011 11:25 pm

Στο τουρνουα του Βερολινου το προσεχες σκ θα διεξαχθει (εκτος απροοπτου αν δεν υπαρξει προβλημα με το προγραμμα) φιλικος αγωνας μεταξυ της εθνικης μας κ της αντιστοιχης της Γερμανιας.
Η συνθεση της ομαδος θα ειναι Τσακιρης, Αγγελινας Χ., Βλασσοπουλος Θ., Δερβης και Σκλαβουνος. Προπονητης ο Αγγελινας Χ.

Σχετικα με το τουρνουα του Μιλανο δεν εχει διευκρινιστει ακομα αν θα βρισκονται αθλητες απο αλλες χωρες πλην των Ιταλων. Εαν τελικα υπαρξουν τετοιες συμμετοχες τοτε θα γινει προσπαθεια να κλειστει φιλικος αγωνας. Αλλιως οχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 8:09 am

Γιωργη αμα πετυχαινεις μονο 2 στους 5 απο την συνθεση εχουμε προβλημα.
Οπως προβλημα εχουμε που μας πηρανε και τα σωβρακα οι Γερμανοι.
Ενταξει μια ηττα πολλα με λιγα σε φιλικο δεν εχει συνεπειες.
Αλλα αυτο το γαμημενο το πρεστιζ που επικαλεσθηκες το καλοκαιρι ωστε να μην κληθουν νεοι παικτες για το παγκοσμιο και δεν στειλαμε καν εθνικη για να μην ξεφτυλιστουμε τωρα γιατι το ξεχασες; ε;
μην μου πεις οτι οι λιγοστοι βαθμοι ενος φιλικου σε δελεασαν τοσο.
ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΦΤΕ ΔΙΝΕΙ ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΑΜΕ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ.

Υ.Γ για να μην παρανοηθω, το σχολιο καυτηριαζει 90% αυτους που αποφασισαν να μην παμε Παλερμο εστω και χωρις τους πρωτοκλασσατους και 10% αυτους που κλεινουν φιλικα χαμενα απο χερι και απο ποδι.
Αληθεια στο σαιτ της ομοσπονδιας που εισαι μελος του Δ.Σ. με αρμοδιοτητα εθνικων ομαδων γιατι δεν γραφτηκε το αποτελεσμα του αγωνα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adis
Grand Prix Winner
Grand Prix Winner



Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : porto-rafti

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 9:49 pm

Αν και δεν γνωρίζω τι έγινε στο Βερολίνο... για να κάνει αναφορά ο Κώστας όλο & κάτι θα ξέρει παραπάνω(ελπίζω...και δεν κάνει απλά αντιπολίτευση...), θα ήθελα με αφορμή το τουρνουά στο Μιλάνο εαν πιστεύεις ότι οποιοδήποτε φιλικό έστω και με την ''ευκολότερη'' αντίπαλη εθνική ομάδα π.χ Ελβετία, δεν μπορούμε αυτοί που πάμε να κερδίσουμε θα σε παρακαλέσω από μεριάς μου να μην κλειστεί κανένας φιλικός αγώνας για την Εθνική μας ομάδα.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Rock
Major Winner
Major Winner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΔευ Δεκ 05, 2011 10:14 am

Το φιλικο με γερμανια εληξε 1-3. Οσο για σενα κεχρη εχω βαρεθει την κριτικη κ την μιζερια σου. Εκλεισα τον αγωνα γιατι θεωρουσα οτι με τη συνθεση που ειχαμε μπορουσαμε να παρουμε το ματσακι, να παρουμε τους λιγοστους ποντους που πριμοδοτει στο ρανκινκ κ να παρουν εμπειριες καποιοι παικτες διοτι οτι κ να γινοταν το κοστος θα ηταν ανυπαρκτο. Παρα τις προσπαθειες του χρηστου αγγελινα το ματς εγινε παρωδια απο πλευρας μας. Κ εδω φταιω εγω που δεν καταλαβα οτι δε σημαινει το ιδιο για ολους να παιζουν με τη φανελα της εθνικης σε οποιοδηποτε επιπεδο. Τουριστικη διαθεση, δικαιολογιες του τυπου ειμαι κουρασμενος κλπ, μη βαλεις εμενα βαλε τους αλλους, μη με βαλεις με τον κεκενμπαιν κ αλλα πολλα. Το παθημα εγινε μαθημα για μενα κ πλεον θα κλεινονται διεθνεις φιλικοι αγωνες μονο οταν οι πιθανοτητες νικης ειναι μεγαλες κ μονο οταν τα ατομα που προκειται να συμμετασχουν ειναι συνειδητοποιημενα κ αξιζουν νοοτροπιακα να φορανε αυτη τη φανελα. Οσο για το τουρνουα του μιλανου φιλικο ειναι εφικτο να κλειστει μονο με την ιταλια κ με τη συνθεση ελληνων παικτων που θα υπαρχει εκει αυτο δεν ειναι συμφερον για τη χωρα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΔευ Δεκ 05, 2011 9:48 pm

Ρε Γιωργη με κοροιδευεις;

επαναλαμβανεις στο ποστ σου αυτα που λεω εγω, τεκμηριωνεις απολυτα αυτα που λεω, παραδεχεσαι το λαθος σου τωρα και κατα συνεπεια ομολογεις την καλοκαιρινη ανακολουθια με το παγκοσμιο και μου λες οτι βαρεθηκες την κριτικη μου και την μιζερια;!

Δηλαδη η κριτικη και η μιζερια που ακολουθησε των γεγονοτων εφταιξε;

Αμα τα λεω απο πριν ειναι αντιπολιτευση. Να μην τα λεω και κανω κακο.
Αμα τα λεω μετα ειναι μιζερια και μετα Χριστον προφητης.
Ποτε γαμω το κερατο μου να τα λεω;
Οποτε και να τα πω οι υπευθυνοι δεν προκειται ποτε να παραδεχθουν τα λαθη τους.
Οποτε και δεν θα μαθουν απο αυτα.

Πριν πεντε περιπου χρονια εκλεισα φιλικο με την Αγγλια στο Μιλτον Κεηνς και η ομαδα που επαιξε γυαλιζαν τα ματια και των αναπληρωματικων που δεν επαιξαν.
Το οτι επιλεχθηκες προπονητης της εθνικης Γιωργη δεν σημαινει οτι εχεις παντα δικιο και οτι ξερεις καλυτερα απο τους αλλους. Εισαι καλος αλλα και οι καλοι κανουν λαθη. Ειδικα αν νομιζουν οτι ειναι οι καλυτεροι.

Αν μαλιστα σκεφτεις οτι προεδρος ειναι ο κουτρουμανος αντιπροεδρος ο βουλγαρης γραμματεας ταμιας σπορτ νταιρεκτορ και προπονητης βετερανων ο ακης μαλλον δεν εκλεγονται οι καλυτεροι. Γιατι να αποτελεις εξαιρεση;

Ελπιζω το ποστ μου να μην απαντηθει ως κομματι αντιπαραθεσης αλλα ως εποικοδομητικη κριτικη.

Υ.Γ αν πληροφορηθηκες την περασμενη εβδομαδα παρευρεθηκα στην συναντηση για ιδεες εν' οψιν παγκοσμιου. Δεν πηγα γιατι με ενδιαφερει ως εθελοντη το θεμα αλλα γιατι δεν θελω να δωσουμε λαβη για κακες κριτικες. Αν αποτυχει το παγκοσμιο κυπελο δεν θα πουν μονο οτι απετυχε ο Κουτρουμανος και ο Ακης αλλα θα πουν οτι απετυχαν οι ελληνες. Δυστυχως εχουμε παρει και εγω δεν ξερω ποσους μηνες τωρα την αναθεση του παγκοσμιου και δεν εχει γινει τιποτα ακομα. ΤΙ ΠΟ ΤΑ.
Για ιδεες κληθηκαμε για ιδεες πηγα. Δυστυχως το οικονομικο ηταν το κυριο θεμα συζητησης αν και αυτο επρεπε να ειχε λυθει πριν καν κανουμε αιτηση αναληψης. Ουτε χωρος υπαρχει κλεισμενος ουτε πακετο για να ερθουν και στο μεητζορ μια εβδομαδα πριν.
Αντι λοιπον να χαλιεσαι με την κριτικη μου κοιτα να δεις τι μπορεις και εσυ να κανεις ως μελος του συμβουλιου για το παγκοσμιο κυπελο και ασε τα φιλικα σε δευτερη μοιρα.
Και συμπαθα με αν σε κακοκαρδισα αλλα καποιος πρεπει να κανει την βρωμοδουλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΔευ Δεκ 05, 2011 9:53 pm

Αδη δεν κανω αντιπολιτευση γιατι απο το περασμενο πασχα ειπα οτι δεν με ενδιαφερει πολιτικα πλεον το ελληνικο σουμπουτεο.

Και απο τα σχολια του Κουτη καταλαβες οτι δεν ηξερα μονο εγω κατι παραπανω για το φιλικο. Και αν διαβασες τα λογια του Γιωργου μαλλον καταλαβες τι εγινε και αν του αρεσαν και εκεινου τα οσα διαδραματιστηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
professor
World Champion
World Champion
professor


Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ    ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ  EmptyΔευ Δεκ 05, 2011 11:41 pm

Και αν καποιος ξερει ας με βοηθησει.
ειναι συμπτωση οτι το ελληνικο γκραν πρι επερσε σε κολλητο σαββατοκυριακο με το ευρωπαικο;
ειναι συμπτωση που το κυπελλο ελλαδας και το ομαδικο πρωταθλημα ο πρωτος γυρος διεξαγωνται σε κολλητα σαββατοκυριακα;
και ξαναειναι συμπτωση που το μεητζορ του Μονς ειναι κολλητα με το ελληνικο ιντερνασιοναλ οπεν;
και οτι ο δευτερος γυρος του ομαδικου πρωταθληματος ειναι σε κολλητο σαββατοκυριακο με το μεητζορ της μπολονια;
Κοιτα κατι συμπτωσεις ρε παιδι μου.
να ειχα ας πουμε ξενους στην ομαδα μου να γλυτωνα τα διπλα εισητηρια.
και να ειχαν και οι αντιπαλοι μου την γιορτη τους παραμονη των αγωνων του πρωταθληματος μπας και δεν κατεβαιναν.
με τετοια ρεντα στο "λουτρακι" θα πηγαινα να δοκιμασω την τυχη μου.
ουτε κολλητος μου να ηταν ο σπορτ νταιρεκτορ και να τα διαλεγα δεν θα ειχα τετοιες συμπτωσεις ευνοικες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Subbuteo Forum :: All About Subbuteo :: Γενικα-
Μετάβαση σε: